Vos spėjus surasti mergaitę įsikišo ir vaiko teisių „gynėjai“: liepia trinti Agotos nuotraukas

Naujienos

Prie visuomenę sukrėtusios Agotos istorijos jau pradėjo kištis ir vaiko teisių „gynėjai“

Nors nuo mergaitės suradimo praėjus vos kiek daugiau nei 10 valandų, prie įvykio jau pradėjo kištis liūdnai pagarsėjusi vaiko teisių apsaugos tarnyba. Vaiko teisių „gynėjai“ ragina visuomenę trinti mergaitės nuotraukas, mat jos gali padaryti pakartotiną traumą Agotai.

„Šiuo metu, siekiant apsaugoti surastą vaiką nuo pakartotinio traumavimo, matant savo atvaizdą viešojoje erdvėje, kviečiame žmones šią nuotrauką ištrinti, arba redaguoti įrašą, pakeičiant nuotrauką į asociatyvią“, – teigiavaiko teisių tarnybos vadovė I. Skuodienė.

„Šiuo metu tiek mergaitei, tiek jos šeimai svarbu emociškai ir psichologiškai nurimti bei sustiprėti – padėkime tai padaryti“, – pabrėžė tarnybos vadovė.

Apie vaikų traumavimus, vaiko teisių tarnybai reikėtų tik patylėti

Panašu, kad vaiko teisių apsaugos tarnyba praleido puikią progą patylėti. Mat visuomenei jau puikiai žinomi šių vaiko teisių „gynėjų“ rūpinimosi traumomis įpatumai. Kiek daugiau nei prieš mėnesį 77 rašė apie tarnybos darbuotojų žiaurumą, kada iš mamos glėbio su policijos pagalba buvo išplėštas verkiantis vaikas.

Vaiko teisių „gynėjai“ išplėšė sūnų iš mamos glėbio. 77 koliažas
Vaiko teisių „gynėjai“ išplėšė sūnų iš mamos glėbio. 77 koliažas

Tada specialisčių nuo mamos tempiamas berniukas šaukėsi pagalbos ir rėkė: „Aš mirsiu!“. Deja, net ir to nepakako, kad mažametį traumuojanti paėmimo scena nutrūktų, nes darbuotojai ir toliau tęsė vaiko paėmimo planus.

Negana to, vaizdo įraše buvo užfiksuota į kambarį įeinanti vyresnio amžiaus moteris, berniuko močiutė, kuri pradedėjo šaukti prakeiksmus pareigūnams. Galiausiai įraše pasigirdo smūgio garsai, galima matyti, kaip viena iš pareigūnių kampe laikė močiutę.

Ne ką mažiau visuomenę sukrėtė ir kitos istorijos, kada vaiko teisių tarnyba apsilankė šeimoje 4 val. ryto ir taip prikėlė miegančius vaikus. Arba Vilčinskų istorija, kada vaikai prieš jų valią buvo atimti iš suverenų šeimos nusprendusios neleisti savo atžalų į mokyklą.

Agota surasta pagrobėjo garaže

Primename, kad nuo sekmadienio ieškota Kaune dingusi devynmetė buvo rasta. Tai antradienio vakarą patvirtino Kauno policija. Mergaitę įtariamas pagrobėjas laikė garaže, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas, jį atliko „Aras“. Pareigūnai buvo informuoti, kad įtariamasis gali būti ginkluotas. Tačiau minėtasis ginklas rastas nebuvo.

„Prieš asmenį buvo panaudoti antrankiai, mergaitė buvo kartu. Tai nebuvo paprasta operacija, nes turėjome informaciją apie tai, kad asmuo gali būti ginkluotas. Mergaitė šiuo metu yra Kauno klinikose, ją apžiūri ekspertai. Devynmetė yra tėvų priežiūroje“, – trečiadienio naktį surengtoje spaudos konferencijoje teigė Generalinis komisaras Renatas Požėla.

R. Požėla taip pat patvirtino, kad įtariamasis yra policijos komisariate, pradėtos jo apklausos procedūros. Mergaitė išvežta apžiūrai į Kauno klinikas, nurodė jis.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt