„Pakartotinių užsikrėtimų rodiklius, naudodamos 90 dienų „tylos periodą“, yra pradėjusios skelbti vos kelios šalys. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras yra atkreipęs dėmesį į duomenų apie pakartotinius užsikrėtimus svarbą, tad labai palankiai vertiname Lietuvos statistikos departamento pastangas būti tarp tų pirmųjų“, – rašoma antradienį BNS pateiktuose atsakymuose.
„Tikėtina, kad greitai ir kitos šalys bei pats Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras pradės skelbti informaciją apie pakartotinių užsikrėtimų skaičius“, – nurodė Vyriausybės Komunikacijos departamentas.
Sveikatos apsaugos ministerija BNS pranešė, kad pakartotiniai užsikrėtimai fiksuojami ir stebimi nuolat, tačiau dienos ataskaitoje skelbiami nebuvo, kol sudarė labai mažą dalį visų užsikrėtimų.
PROFESORIUS ĮSITIKINĘS – COVID-19 BANGĄ VERTINTI PAGAL DIENOS ATVEJŲ SKAIČIŲ KLAIDINGA: YRA SVARBESNIS KRITERIJUS
Tai reiškia, kad jei žmogus koronavirusu sirgo, pavyzdžiui, du kartus, o tarp užsikrėtimų buvo metų skirtumas, antrasis jo užsikrėtimas į naujų atvejų statistiką iki šiol nebūdavo įtraukiamas.
Pasak Statistikos departamento, šis rodiklis tapo aktualus plintant omikron atmainai. Anksčiau pakartotiniai užsikrėtimai neviršydavo 1 proc., tačiau nuo sausio pradėjo sudaryti beveik 15 proc. visų užsikrėtimų.
Šaltinis: lrytas.lt