Vyriausybė siūlo beveik trims savaitėms riboti judėjimą tarp savivaldybių: galiotų tik kelios išimtys

Vyriausybė siūlo beveik trims savaitėms riboti judėjimą tarp savivaldybių: galiotų tik kelios išimtys Žmonės

Naujoji Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė sekmadienį susirinko į pirmąjį posėdį spręsti dėl griežtesnių priemonių valdant COVID-19 infekcijos plitimą. Po kelias valandas vykusio pasitarimo su ministrais aiškėja, kokie nauji ribojimai gali įsigalioti jau kitą savaitę. Kas keistųsi? Judėjimo ribojimas. Ministrų kabinetas svarstys nuo gruodžio 15 dienos 24 val. iki 2021 metų sausio 3 dienos 24 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje riboti asmenų išvykimą už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos. Šis ribojimas nebūtų taikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise. Susibūrimai. Vyriausybė spręs drausti daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimus kontaktus.

Tik gavus įgaliojimus – susitikimai su ekspertais Penktadienį vos gavusi Seimo įgaliojimus veikti premjerė I.Šimonytė ir ministrai tarėsi su ekspertais dėl naujų priemonių mažinti COVID-19 plitimą. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS tvirtino, kad bus tariamasi dėl žmonių judėjimo ribojimų, vakcinavimo, lovų gydymo įstaigose, slaugos ir globos įstaigų darbo, ugdymo. Jis teigė, kad ekspertai pasiūlė įversti naujas „rimtas nacionalinio lygio priemones“, tačiau neatskleidė, ar kalbama apie komendanto valandą.

I.Šimonytė anksčiau šią savaitę tvirtino, kad siekiant suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą reikės griežtinti karantino sąlygas, ir dėl jų žadėjo įsiklausyti į ekspertų nuomones. Pastarosiomis dienomis naujų susirgimų skaičius per parą perkopė 3 tūkst., mirčių skaičius svyruoja apie 30. Kadenciją baigusi Sauliaus Skvernelio Vyriausybė nuo šios savaitės vidurio sugriežtino karantino sąlygas, tačiau naujoji valdžia, taip pat ir prezidentas Gitanas Nausėda, sprendimus vadina nepakankamais.

Reklama