Ypač griežtas Lietuvos Vyriausybės sprendimas: to net Rusija nesitikėjo

Kitos Naujienos

Lietuvos Vyriausybė pirmadienį nutarė pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos bei nurodė šios šalies ambasadoriui išvykti iš Lietuvos.

Taip pat priimtas sprendimas uždaryti Rusijos konsulatą Klaipėdoje, paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Lietuvos Vyriausybė, reaguodama į besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš suverenią Ukrainą ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdytus žiaurumus įvairiuose okupuotose Ukrainos miestuose, įskaitant kraupias žudynes Bučoje, priėmė sprendimą pažeminti diplomatinį atstovavimo lygį ir Rusijos Federacijos ambasadorius privalės išvykti iš Lietuvos“ , – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis taip pat pranešė, kad artimiausiu metu į Vilnių grįš Lietuvos ambasadorius Maskvoje.

Su Rusija bus bendraujama reikalų patikėtinių lygiu.

Anot jo, apie šį sprendimą informuoti partneriai Europos Sąjungoje ir NATO, jie pakviesti padaryti tą patį.

„Rusijos okupacijos pajėgų brutalumas peržengė bet kokias civilizuoto pasaulio normas. Tai, ką pasaulis išvydo Bučoje, deja, gali būti tik pradžia. Išlaisvinant ir kitus miestus galima išvysti ir daugiau kraupių karo nusikaltimo pavyzdžių“, – tvirtino ministras.

„Visi Rusijos ginkluotų pajėgų įvykdyti karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui Ukrainoje nebus pamiršti“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Civilių gyventojų žudymo Ukrainoje jis nepavadino genocidu, tačiau pabrėžė, kad už tai nusikaltėliai privalo atsakyti.

„Mano siekis ir Lietuvos Vyriausybės siekis yra, kad kuo skubiau nusikaltimus įvertintų teismai ir būtų pareikalauta realios atsakomybės iš tų žmonių, kurie davė pavedimus, kurie nurodė vykdyti šiuos nusikaltimus ir kurie juos įvykdė tiesiogiai“, – tvirtino G. Landsbergis.

Jis taip pat informavo, kad Lietuvos ambasadorius Ukrainoje artimiausiu metu grįžta dirbti į Kyjivą.

Vyriausybės sprendimas pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos bei nurodymas šios šalies ambasadoriui išvykti iš Lietuvos yra suderintas su prezidentu.

„Vyriausybės sprendimai yra suderinti su prezidentu ir demonstruoja tvirtą Lietuvos poziciją karo nusikaltimus vykdančios valstybės atžvilgiu“, – BNS sakė prezidento patarėjas Tomas Beržinskas.

„Šiuos nusikaltimus turės įvertinti Tarptautinis Hagos tribunolas, o atsakyti privalės ne tik vykdytojai, bet ir tie asmenys, kurie davė įsakymus. Kartu su demokratinio pasaulio partneriais bei sąjungininkais sieksime, jog tai įvyktų kaip galima greičiau“, – prezidento Gitano Nausėdos poziciją perdavė patarėjas.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad Kremlius sureaguos į šiuos Lietuvos veiksmus.

„Netrukus bus paskelbtos atsakomosios priemonės“, – teigė ji.

Tarptautinės bendruomenės pyktį sukėlė nedideliame Bučos miestelyje į šiaurės vakarus nuo Kyjivo aptiktos masinės kapavietės ir šimtai brutaliai nužudytų civilių. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Maskvą civilių žudynėmis.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!