Zelenskį įsiutino Vakarų šalių užuominos: „Tik pagalvokite, kuo viskas virto. Laukiame cheminio ginklo…“

Kitos Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naujausioje savo naktinėje kalboje griežtai sureagavo į bet kokias kalbas apie sankcijų Rusijai stabdymą ar griežtinimą tik kraštutiniu atveju. Jo teigimu – tikslas turėtų būti užtikrinti, kad sankcijos veiktų ir jų nebūtų galima apeiti.

„Ukraina negali ir nesutiks su kai kurių subjektų pasyvia sankcijų pozicija Rusijos atžvilgiu. Neturėtų būti jokių „sustabdytų“ sankcijų paketų – jei Rusijos kariuomenė ką nors padarys, bus koks nors atsakymas…

Pernai išgyvenome šią istoriją, kai pasakėme, kad Rusijai reikia griežtų prevencinių sankcijų, kad būtų užkirstas kelias invazijai. Prevencinis paketas nebuvo pagamintas. Prasidėjo plataus masto karas.

Dabar daug užuominų ir perspėjimų, kad sankcijos bus griežtinamos, pavyzdžiui, Rusijos naftos tiekimo į Europą embargas, jei Rusija panaudos cheminį ginklą. Tiesiog nėra žodžių“, – piktinosi V. Zelenskis.

Ukrainos lyderiui pyktį kelia kalbos, kad griežtesnių sankcijų būtų imtasi tik tokiu atveju, jei Rusija kare panaudotų nekonvencinius ginklus.

„Tik pagalvokite, kuo viskas virto. Laukiame cheminio ginklo… Mes, gyvi žmonės, turime laukti… Argi viskas, ką daro ir jau padarė Rusijos kariuomenė, nenusipelno naftos embargo? Ar fosforo bombos to nenusipelnė? Ar to nenusipelnė apšaudyta chemijos gamyba ar atominė elektrinė?

V. Zelenskis paragino Vakarus, kad sankcijų paketai būtų „veiksmingi ir esminiai“.

„Jei sankcijų paketai yra silpni arba neveikia pakankamai, jei juos pavyksta apeiti, tai Rusijos vadovybei sukuria pavojingą iliuziją, kad jie gali ir toliau sau leisti tai, ką daro dabar. O ukrainiečiai už tai moka savo gyvybėmis. Tūkstančiais gyvybių“, – sakė V. Zelenskis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!