Zelenskio žinia JAV: tamsiausiu metu mums ir visai Europai, aš prašau jūsų daryti daugiau

Žinios

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tiesiogiai kreipėsi į JAV Senatą, kuris kaip tik prieš tai priėmė rezoliuciją, kuria siekiama pradėti tyrimus dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo režimo karo nusikaltimų Ukrainoje.

JAV senatoriai V. Zelenskio pasirodymą didžiuliame ekrane pasitiko plojimais. Pristatydama Ukrainos prezidentą senatorė Nancy Pelosi sušuko: „Slava Ukraini“.

V. Zelenskis savo kalboje pažymėjo, kad jo taikios šalies miestai susidūrė su Rusijos agresija. „Mes aukojame geriausius savo šalies sūnus ir dukras kovojant su Rusijos puolimu“, – pareiškė jis.

Rusija puola ne tik mūsų žemes, bet ir mūsų vertybes, akcentavo V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas akcentavo, kad ukrainiečiai taip pat, kaip ir amerikiečiai 1941-aisias Perl Harbore ar 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją, išgyvena tą patį terorą jau tris savaites.

Kreipdamasis į JAV Senatą V. Zelenskis retoriškai klausia amerikiečių: „Jeigu reikalauti dangaus uždarymo yra per daug, jūs žinote, kokių gynybos sistemų mums reikia“.

V. Zelenskis paprašė JAV sankcijas pritaikyti visiems Rusijos valdžios atstovams, kurie šiuo metu užima pareigas ir taip palaiko režimo veiklą. Taip pat jis kreipėsi į visas JAV bendroves, kurios liko veikti Rusijoje, ragindamas jas pasitraukti ir nebandyti uždirbti „ukrainiečių krauju suteptų pinigų“.

Kalbos pabaigoje Ukrainos prezidentas paprašė JAV Senato narių pažiūrėti vaizdo įrašą apie šiuo metu griaunamą Ukrainą. Sugriautų miestų ir sužalotų žmonių vaizdų rinkinys baigėsi žodžiais „uždarykite dangų virš Ukrainos“.

„Šiuo metu man yra beveik 45 metai, bet mano gyvenimas sustojo, kai sustojo daugiau nei 100 nužudytų vaikų širdžių plakimas. Aš nematau prasmės gyvenime, jeigu tai negali sustabdyti mirčių“, – anglų kalba kalbėjo V. Zelenskis, pridūręs, kad tai yra jo pagrindinė misija prieš savo tautą.

Ukrainos prezidentas jau anksčiau pripažino, kad tikisi daugiau pagalbos iš JAV: ypač oro erdvės virš Ukrainos uždarymo ar naikintuvų Ukrainai suteikimo bei kitos ginkluotės, kuri padėtų efektyviai kovoti su Rusijos pajėgomis.

JAV Senatas pritarė rezoliucijai, raginančiai tirti V. Putino karo nusikaltimus

JAV Senatas antradienio vakarą vienbalsiai patvirtino rezoliuciją, kuria siekiama pradėti tyrimus dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo režimo karo nusikaltimų per Rusijos invaziją į Ukrainą.

Senatoriaus Lindsay Grahamo paruoštame dokumente sakoma, kad Senatas griežtai smerkia „smurtą, karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui“, kuriuos V. Putino nurodymu vykdo Rusijos karinės pajėgos.

Rezoliucija ragina tarptautinius teismus pradėti tyrimą dėl galimų V. Putino, jo saugumo tarybos ir karinių lyderių karo nusikaltimų.

„Šie žiaurumai nusipelno būti ištirti kaip karo nusikaltimai“, – sakė Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeras.

Dokumentas buvo patvirtintas greitai ir be ginčų, Kongreso abiejų partijų įstatymų leidėjams toliau bendrai vieningai pasisakant prieš Rusijos karą Ukrainoje.

Pirmą kartą beveik prieš dvi savaites pristatyta Senato rezoliucija teisinės galios neturės, bet ji yra dar vienas įrodymas, kad Kongresas palaiko J. Bideno administracijos sprendimą užimti griežtą poziciją prieš V. Putino agresiją.

Praėjusią savaitę JAV viceprezidentė Kamala Harris pritarė raginimams pradėti tarptautinį tyrimą dėl  Rusijos karo nusikaltimų ir jos invazijos į Ukrainą, atkreipdama dėmesį į civilių objektų, įskaitant gimdymo namus, bombardavimo „žiaurumus“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!