Zelenskis – aktorius, per trejus metus tapęs vienu ryškiausių pasaulio politikų

Naujienos

Ukrainos kovos už laisvę vedliu ir simboliu tapęs prezidentas Volodymyras Zelenskis nenustoja žavėti viso pasaulio žmonių. Aštuntą karo dieną matyti, kad jis labai pavargęs, tačiau toliau susitinka su žurnalistais ir betarpiškai, nuoširdžiai su jais bendrauja. Ryšių su visuomene specialistai sako, kad jis atiduoda visą save darbui, o su aplinkiniais demonstruoja žmoniškumą ir nuoširdumą.

V. Zelenskis karjerą pradėjo kaip komedijų aktorius, nors ir turi teisininko diplomą. Ketverius metus jis vaidino labai populiariu Ukrainoje tapusiame seriale „Žmonių tarnas“. Tokiu pat pavadinimu įkūręs politinę partiją, jis laimėjo prezidento rinkimus ir pažadėjo užbaigti karą su Maskvos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje. Ir nors tada, kai kurie Rusijos ekspertai Lietuvoje jį vadino Putino produktu, dabar būtent Zelenskiui tenka dorotis su Putinu ir jo Rusijos karine invazija. Putinas visokiausiai būdais siekia pašalinti jį iš valdžios ir užgniaužti Ukrainoje demokratiją.

Zelenskis – aktorius, per trejus metus tapęs vienu ryškiausių pasaulio politikų. Siekdamas ugnies nutraukimo Donecko ir Luhansko srityse Zelenskis nenuolaidžiavo Rusijai ir reikalavo grąžinti užgrobtas žemes.

Zelenskis pirmąkart susitinka su Putinu 2019 gruodį Paryžiuje. Prezidentų kūno kalba byloja apie atšiaurumą – jokių rankos paspaudimų, jie netgi vengia akių kontakto.

Po nesėkmingų diplomatinių derybų su Europos lyderiais, šalia Ukrainos sienų neva pratyboms sukaupęs didžiules karines pajėgas, vasario 24 dieną Putinas pradėjo Ukrainos puolimą.

Ir štai 44 metų buvęs aktorius tapo didvyriškai besipriešinančios Ukrainos karo vadu. Paskelbęs, kad yra Rusijos taikinys numeris vienas, o jo šeima – numeris du, Zelenskis toliau vadovauja šalies gynybai, o blickrygo siekę rusai smarkiai įklimpo.

Zelenskio laikysena jau savaitę trunkančio karo metu žavisi ne tik nuo okupantų besiginantys ukrainiečiai, bet ir viso laisvo pasaulio žmonės. Viešųjų ryšių specialistai tokią sėkmę aiškina jo tvirta laikysena, aiškia, nuoširdžia kalba ir elgesiu. Jis paprastas, toks pats eilinis žmogus, kaip ir ukrainiečiai, kovojantys su okupantais bombų griaunamuose miestuose ir kaimuose.

„Zelenskis demonstruoja maksimalų žmoniškumą, kokį tik įmanoma demonstruoti politikui. Pradedant nuo aprangos, su marškinėliais, galėtų būti su oficialesne apranga, bet eina su marškinėliais. Jis nebesuka galvos, kad atrodys pavargęs, nesiskutęs, matėme raudonas akis, visiškai minimaliai miego. Jo labai natūralus elgesys su žmonėmis ir tarp žmonių“, – sako viešųjų ryšių specialistas Arūnas Armalis.

Putinui pradėjus karą, Zelenskis nepabėgo į užsienį, o toliau vadovauja šaliai iš priešo mėginamo apsupti Kijevo. Štai Kijevo žurnalistas kalba, kas jį psichologiškai palaiko, kai šalį niokoja Putino samdiniai.

„Aš apolitiškas ir tai ne politinė agitacija Zelenskiui. Bet mūsų vadovai palaiko aukštą kovinę dvasią, jie Kijeve, nesislepia bunkeriuose“, – kalba ukrainietis žurnalistas Vladislavas.

Ukrainiečiai perduoda linkėjimus Rusijos kariams:

„Jūs manėte, kad mūsų prezidentas linksmų ir išradingų klubo narys ir klounas, o pasirodė, kad jis geležinis jokeris, kuris jus naikina bairaktarais.“

Beje, amerikiečių žvalgyba praneša, kad per praėjusią savaitę Rusija net tris kartus bandė nužudyti Zelenskį. Britų „The Times“ teigimu, nužudyti Zelenskį siekia dvi skirtingos grupuotės – Vagner samdiniai ir čečėnų specialiosios paskirties būrys. Tačiau net du mėginimai Vagner smogikams nepavyko, jiems kelią esą pavyko užkirsti gavus informacijos iš karui nepritariančių Rusijos saugumiečių. O čečėnų samdinių būrį ukrainiečiai likvidavo.

Zelenskis įkūnija Ukrainos ir Ukrainos žmonių demokratinius siekius ir ambicijas.

„Zelenskis yra tos kartos, kuri drąsiai imasi kitos Ukrainos statybos. Dėl to matome tokį ryžtą, tai niekuo nesusiję su aktoryste, tai yra vidinis žmogaus ugnikalnis, kuris sprogsta visiems nušviesdamas kelią. Lyginkite jį kaip politinį lyderį, žmogų su dauguma pasaulio valstybių politikų ir pamatysite tokius skirtumus, kurie daro gėdą ne jam, o mums“, – sako viešųjų ryšių specialistas Linas Kontrimas.

Prasidėjus Rusijos puolimui, Zelenskis apsivilko kuklius kariškos spalvos drabužius tarsi būtų paprastas kijeviečių kaimynas. Matyti, kad Zelenskis labai pavargęs, bet jis toliau išlieka ryžtingas ir per ekranus toliau bendrauja su ukrainiečiais. Vakar surengtoje žurnalistams valandos trukmės spaudos konferencijoje:

„Atsiprašau, mes miegojome 3 valandas. Kalbėjausi su Baidenu vakar, o gal užvakar, nebeatsimenu..“, – kalba V. Zelenskis.

Pats buvęs politiku psichologas Gediminas Navaitis sako, kad norėdami stresinėje būsenoje išlikti darbingi, politikai griebiasi stimuliantų, tačiau kad Zelenskis juos vartotų, sako nematantis požymių. Tiesa, psichologas pripažįsta, kad po tokio streso gali tekti sumokėti po kelerių metų – gali prasidėti širdies ir kraujagyslių ligos, skrandžio opos.

„Jis nėra lengvoje padėtyje, bet yra žmonės, kurie sugeba tokiose padėtyse sukaupti visas fizines ir psichines jėgas, parodyti maksimumą. Kiek ji už tai sumokės, tas klausimas po 1–5 metų pasireikš“, – teigia G. Navaitis.

Zelenskio stiprybė – įtikinanti, išraiškinga kūno kalba ir betarpiškas bendravimas su visais – prezidentais ir eiliniais žmonėmis. Ir nors jam gresia mirtinas pavojus, o daugybė Rusijos agentų jį siekia nužudyti, jis tarsi niekur nieko štai taip sau pasiima kėdę, spaudžia žurnalistams rankas ir nuo jų vos per metrą. Taip dar labiau pabrėždamas, koks antiherojus yra Putinas, sėdintis prie ilgo stalo ir netgi savo gynybos ministrą Šoigu bijodamas prisileisti arčiau kaip per 10 metrų.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!