Zelenskis kreipėsi į Putiną

Žinios

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su pasiūlymu pradėti derybas ir taip „sustabdyti žmonių žūtį“.

Kreipimasis paskelbtas Ukrainos prezidento „Telegram“ kanale. „Noriu dar kartą kreiptis į Rusijos Federacijos prezidentą. Visoje Ukrainos teritorijoje verda mūšiai. Susėskime prie derybų stalo, kad nebežūtų žmonės“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.V. Zelenskis taip pat paragino Europą aktyviau padėti Ukrainai: „Kaip jūs ketinate apsiginti patys, jeigu taip lėtai ir vangiai padedate mums?“.

Ukrainos prezidentas karinius Rusijos veiksmus Ukrainoje pavadino puolimu prieš visą Europą ir pareiškė, kad būtent dėl to Europa privalo aktyviau dalyvauti tame, kas vyksta.

„Rusijos įsiveržimas į Ukrainą tai ne tiesiog įsiveržimas, o karo prieš visą Europą pradžia. Karo prieš visos Europos vienybę. Prieš Europos žmonių teises. Prieš visas žemyne galiojančias taisykles. Prieš Europos šalių atsisakymą stumdyti valstybių sienas jėga“ – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis taip pat paragino europiečius, turinčius „kovinės patirties“, vykti į Ukrainą kautis savanoriais.

„Jeigu turite kovinės patirties Europoje ir nenorite žiūrėti į politikų neryžtingumą, galite atvykti į mūsų šalį ir prisidėti prie mūsų ginant Europą, kur tai yra labai reikalinga“, – sakoma V. Zelenskio pranešime.

Prezidentas taip pat pagyrė agresoriams įnirtingai besipriešinančias Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

„Stovėkite tvirtai. Jūs – viskas, kas gina mūsų valstybę. Šlovė Ukrainai“, – sakė jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ketvirtadienį pradėjo puolimą, per televiziją netikėtai paskelbęs, kad pradeda karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Reaguodamos Vakarų šalys pradėjo skelbti Rusijai didelio masto sankcijas.

V. Zelenskis kiek anksčiau pareiškė, kad jo šalis „palikta viena“ kautis su Rusija, Kremliui pradėjus plataus masto invaziją.

„Mes likome vieni ginti savo valstybę“, – vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis. „Kas pasirengęs kovoti kartu su mumis? Nematau nieko.“

Vaizdo kreipimesi į tautą po vidurnakčio niūriai atrodantis V. Zelenskis taip pat perspėjo, kad „priešo sabotažo grupės įžengė į Kijevą“, ir paragino gyventojus būti budrius ir laikytis komendanto valandos taisyklių.

Jis taip pat pranešė, kad 137 ukrainiečiai žuvo ketvirtadienį, Rusijai pradėjus plataus masto puolimą. „Šiandien praradome 137 savo didvyrius, piliečius. Karius ir civilius.“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė, kad dar 136 žmonės buvo sužeisti.

JAV valstybės departamentas teigia manantis, kad pagrindinis Rusijos agresijos taikinys yra Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

„Prezidentas V. Zelenskis daugeliu būdų simbolizuoja, netgi įkūnija Ukrainos ir Ukrainos žmonių demokratinius siekius ir ambicijas. Tad, be abejo, jis išliks pagrindiniu Rusijos agresijos taikiniu“, – stočiai CNN sakė valstybės departamento atstovas Nedas Price’as.

Jis pridūrė, kad JAV valdžios institucijos jau kelias savaites kalba, jog Rusijos agentai įsiskverbė į Ukrainą ir „veikia šalies viduje“.

N. Price’ui antrino pats V. Zelenskis. „Turime informacijos, kad priešas mane paskelbė taikiniu Nr. 1, o mano šeimą – taikiniu Nr. 2“, – vaizdo žinutėje teigė prezidentas.

Pasak jo, esama melagingų pranešimų, neva jis išvyko iš Kijevo. „Lieku sostinėje, lieku su savo žmonėmis“, – tikino jis ir pridūrė negalįs nurodyti, kurioje tiksliai vietoje šiuo metu yra.

Rusija iškėlė sąlygas Ukrainai

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė, kad Maskva pasirengusi vesti derybas su Kijevu, jei Ukrainos kariuomenė pasiduos.

Sergejus Lavrovas

Jis taip pat sakė, kad rusų pajėgos įsiveržė į Ukrainą, kad išvaduotų šalį nuo „priespaudos“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „nusprendė surengti specialiąją karinę operaciją Ukrainai demilitarizuoti ir denacifikuoti, kad išvaduoti nuo priespaudos ukrainiečiai galėtų laisvai spręsti dėl savo ateities“, sakė S. Lavrovas per spaudos konferenciją Maskvoje.

Šie komentarai rodytų, kad Maskva ketina nuversti Ukrainos vadovybę.

S. Lavrovas sakė, kad Maskva pasirengusi vesti derybas su Kijevu, jei ukrainiečių pajėgos pasiduos.

„Esame pasirengę bet kada pradėti derybas, kai tik Ukrainos ginkluotosios pajėgos atsakys į mūsų raginimą ir sudės ginklus“, – kalbėjo Rusijos diplomatijos vadovas.

Jis taip pat sakė, kad V. Putino operacijos tikslas buvo „viešai paskelbtas: demilitarizacija ir denacifikacija“.

Pasak S. Lavrovo, „niekas neketina okupuoti Ukrainos“.

Jis atmetė Kijevo kaltinimus, kad rusų pajėgos atakuoja civilinę infrastruktūrą, nors esama daugybės įrodymų apie gyvenamiesiems rajonams padarytą žalą.

Ukrainos kariuomenė penktadienį pranešė, kad Rusijos pajėgos artinasi prie Kijevo iš šiaurės ir šiaurės rytų.

Rusijos prezidentas anksti ketvirtadienį pradėjo puolimą, per televiziją netikėtai paskelbęs, kad pradeda karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Reaguodamos Vakarų šalys ėmėsi prieš Rusiją tarptautinių sankcijų.

Šaltinis: delfi.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!