Zelenskis prašo plėsti sankcijas Rusijai o JAV skirs Ukrainai 10 milijardų dolerių

Naujienos

JAV įstatymų leidėjai šeštadienį vaizdo ryšiu kalbėdamiesi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu pažadėjo suskirti jo šaliai, kovojančiai su Rusijos puolimu, dar 10 mlrd. dolerių (9,15 mlrd. eurų) vertės pagalbos.

Kalbėdamasis su abiejų pagrindinių JAV partijų įstatymų leidėjais V. Zelenskis pakartojo, kad Ukrainai labai reikalingi Rusijoje pagaminti lėktuvai.

JAV Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeras, kurio žodžius citavo vienas šaltinis, informuotas apie pokalbio turinį, sakė, kad demokratai ir respublikonai „labai uoliai dirba“, kad pagalbos Ukrainai paketas būtų patvirtintas.

„Greitai parūpinsime tą daugiau kaip 10 mlrd. dolerių vertės ekonominę, humanitarinę ir saugumo pagalbą Ukrainos žmonėms“, – sakė jis.

Bendrą abiejų partijų poziciją šiuo klausimu taip pat pabrėžė respublikonas senatorius Steve’as Dainesas (Stivas Deinsas). Jis po pokalbio su V. Zelenskiu televizijai „Fox News“ sakė, kad įstatymų leidėjai yra „vieningi palaikydami Ukrainą“.

„Mums reikia priimti šį 10 mlrd. dolerių pagalbos paketą“, – sakė jis ir pridūrė, kad pusė šios sumos bus skirta humanitarinei, o kita pusė – karinei pagalbai.

„Jiems tenai reikia daugiau galios“, – pažymėjo S. Dainesas, Rusijos pajėgoms 10-ą dieną tęsiant puolimą Ukrainoje.

V. Zelenskis, dėvėdamas kariško stiliaus žalius marškinėlius ir sėdėdamas šalia Ukrainos vėliavos, taip pat ragino Kongresą dar labiau išplėsti sankcijas Rusijai, įtraukiant šios šalis naftos ir dujų sektorių. Kai kurie JAV įstatymų leidėjai irgi pasisakė už tokias priemones, karui Ukrainoje intensyvėjant.

Tačiau Baltieji rūmai iki šiol atmesdavo tokia galimybę, baimindamiesi, kad nafta gali dar labiau pabrangti, o tai suduotų papildomą smūgį JAV rinkėjams, kenčiantiems nuo rekordinės infliacijos.

V. Zelenskis taip pat paskelbė „desperatišką kreipimąsi į Rytų Europos šalis, kad jos parūpintų Rusijos gamybos lėktuvų“, kuriuos yra apmokyti valdyti Ukrainos pilotai, sakoma Ch. Schumero pranešime. Senatorius pridūrė dėsiantis pastangas „padėti administracijai palengvinti jų perdavimą“.

Respublikonas senatorius Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) pabrėžė, kad NATO šalys tokių lėktuvų turi.

„Jie laukia, kada galės būti perduoti, ir akivaizdu, kad Jungtinės Valstijos yra dalis problemos, o ne sprendinys“, – per „Twitter“ paskelbtame vaizdo pranešime sakė L. Grahamas.

„Prezidentas Zelenskis nurodė, kad turėdama lėktuvų ir dronų Ukraina būtų veiksmingesnė kovojanti jėga. Taigi, duokime jiems lėktuvų ir dronų, kurių jiems reikia“, – pridūrė senatorius.

Praeitą savaitę Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) sakė, kad Bendrijos šalys linkusios perduoti naikintuvų Ukrainai.

Tačiau jokių lėktuvų nebuvo perduota, jų turinčioms šalims – Lenkijai, Bulgarijai ir Slovakijai – išreiškus abejonių dėl tokio žingsnio.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!