Zelenskis: Rusijos pajėgos Ukrainoje vykdo genocidą

Kitos Naujienos

Rusijos pajėgos Ukrainoje vykdo genocidą, interviu, kuris Jungtinėse Valstijose bus transliuojamas sekmadienį, pareiškė Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Tai yra genocidas. Visos tautos ir žmonių naikinimas“, – CBS laidai „Face the Nation“ sakė Ukrainos vadovas, kaip nurodoma televizijos pateiktoje stenogramoje.

Tai jis pareiškė praėjus dienai po to, kai rasta naujų įrodymų apie Rusijos invazinių pajėgų žiaurumus.

„Mes esame Ukrainos piliečiai. Turime daugiau nei 100 tautybių. Kalbama apie visų šių tautybių sunaikinimą ir išnaikinimą“, – pridūrė V. Zelenskis.

Ragina tirti Rusijos nusikaltimus 

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) sekmadienį pareiškė, kad būtina tirti įtariamus Rusijos kariuomenės „nusikaltimus“ prieš civilius Ukrainos Bučos mieste netoli Kijevo, kur buvo aptikta masinė kapavietė.

„Turime išaiškinti šiuos Rusijos kariuomenės įvykdytus nusikaltimus“, – pareiškė O. Scholzas ir pridūrė, kad kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn, o tarptautinėms organizacijoms turi būti suteikta galimybė patekti į regioną, kad jos galėtų „užfiksuoti šiuos žiaurumus“.

Smerkia civilių žudynes Bučoje

Europos Sąjungai pirmininkaujančios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) sekmadienį pasmerkė „nepakeliamus“ nužudytų civilių gyventojų vaizdus Ukrainos Bučos mieste ir pareiškė, kad Rusijos valdžia „turi atsakyti už šiuos nusikaltimus“.

„Gatvėse bailiai nužudyti šimtai civilių“, – tviteryje parašė jis, turėdamas omenyje Kyjivo priemiestį Bučą, iš kurio neseniai pasitraukė Rusijos pajėgos.

Kiek anksčiau sekmadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad daugybės civilių kūnų Bučos gatvėse vaizdas yra „smūgis į paširdžius“.

„Šie vaizdai yra tarsi smūgis į paširdžius, – CNN sakė jis. – Tai yra realybė, kuri vyksta kiekvieną dieną, kol tęsiasi Rusijos brutalumas prieš Ukrainą.“

Tuo metu NATO generalinis Sekretoriius Jensas Stoltenbergas, taip pat kalbėdamas su CNN, civilių žudynes Kyjivo priemiestyje Bučoje pavadino „siaubingomis“.

„Tai žiaurus elgesys su civiliais gyventojais, kokio Europoje nematėme dešimtmečius, siaubingas ir visiškai nepriimtinas“, – pareiškė jis.

Tai žiaurus elgesys su civiliais gyventojais, kokio Europoje nematėme dešimtmečius, siaubingas ir visiškai nepriimtinas.

Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų.

Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.

Sekmadienį pranešė, kad Bučoje buvo aptikta dar viena masinė kapavietė su 57 žmonių palaikais.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis (Šarlis Mišelis) anksčiau sekmadienį pasmerkė Rusijos pajėgų prie Ukrainos sostinės Kyjivo vykdytus žiaurumus ir pažadėjo paskelbti Maskvai dar daugiau sankcijų.

Civilių žudymą Bučoje Vokietija sekmadienį pavadino „siaubingu karo nusikaltimu“ ir paragino ES įvesti naujų sankcijų Rusijai.

Jungtinės Karalystė paragino „siaubingus aktus“ tirti kaip karo nusikaltimus.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!