Žiniasklaida: Abramovičius perdavė Putinui raštelį nuo Zelenskio

Naujienos

Rusijos oligarchas Romanas Abramovičius buvo atskridęs į Rusiją su ranka rašytu rašteliu nuo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, skirtu Rusijos vadovui Vladimirui Putinui.

Ukrainos prezidentas, esą, perdavė Kyjivo iškeltas taikos sąlygas, rašo „The Times“.

Taip pat pažymima, kad R. Abramovičius keliavo po Turkiją, Rusiją ir Ukrainą kaip tarpininkas tarp V. Zelenskio ir V. Putino. Antradienį jis pastebėtas Stambule, kur vyksta naujas Ukrainos ir Rusijos derybų ratas.

„The Times“ savo publikacijoje rašo, kad anksčiau Stambule Rusijos oligarchas susitiko su Ukrainos derybų grupės nariu Rustamu Umerovu ir Turkijos prezidento atstovu spaudai Ibrahimu Kalinu.

„Atrodo, kad jie sugebėjo pasiekti progresą tarpusavio derybose, kurios turėtų tęstis šią savaitę“, – rašo „The Times“.

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano atstovas pasiūlė idėją apie Krymo ir Donbaso „ilgalaikį išnuomojimą“ Maskvai – Honkongo statusui Didžiosios Britanijos atžvilgiu 1891–1997 metų laikotarpiu analogišką variantą.

„The Times“ taip pat informuoja, kad R. Abramovičius ir R. Umerovas per Lenkiją atvyko į Kyjivą ir čia susitiko su V. Zelenskiu.

Ukrainos prezidentas neva perdavė per R. Abramovičių raštelį, kuriame surašytos Kyjivo iškeltos taikos sąlygos, su kurioms V. Putinas turėtų susipažinti. Rusijos prezidentas, išgirdęs tokią žinią, pasakė: „Perduokite jam, kad aš juos sunaikinsiu.“

Šią publikaciją antradienio rytą pakomentavo Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Ministras pažymėjo, kad iš tiesų dabar nėra labai svarbu, jog prezidentas V. Putinas mano kažką įveiksiąs.

„Priminsiu, kad jis ketino vos per kelias paras užimti Kyjivą ir kitus svarbiausius Ukrainos miestus. Manau, kad ir tada jisai sėdėjo sau ir mąstė: „Aš labai greitai juos pribaigsiu.“ Tik nieko iš to neišėjo… Jis gali sau planuoti ką tik nori, tačiau planuojame ir mes. Ir mes planuojame laimėti, taip pat išlaisvinti savas teritorijas“, – kalbėjo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

www.DELFI.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!