Zuokas pasveikino Valdą Benkunską su pergale: mieli vilniečiai, aš nelaimėjau

Naujienos

Dar kartą tapti Vilniaus meru tapti siekęs Artūras Zuokas pripažino – rinkimus jis pralaimėjo. Suskaičiavus 138 iš 156 apylinkių balsus A. Zuokas pasveikino su pergale konservatorių kandidatą Valdą Benkunską. Netrukus A. Zuokas taip pat patvirtino, kad ketina dalyvauti 2024-ųjų Seimo rinkimuose.

Pirmajame ture, vykusiame kovo 5-ąją, A. Zuokas liko antras – jį parėmė 21,40 proc. vilniečių. Jį aplenkęs Valdas Benkunskas surinko 30,79 proc. balsų. Visgi atrodo, kad A. Zuoko ūpo tai nesugadino – visas dvi savaites iki antrojo turo jis teigė, kad rinkimus laimės.

Kiek po 20 val. į restoraną, kuriame su komanda laukia rinkimų rezultatų, atvykęs A. Zuokas buvo pakilios nuotaikos, bet spėlioti, ar laimės rinkimus ir kiek balsų gali skirti jį nuo V. Benkunsko, nesiėmė.

„Visą laiką esu optimistas, tikimės geriausio“, – žurnalistams sakė jis.

Kaip kalbėjo kandidatas, pastarosios dvi kampanijos savaitės buvo lydimos aktyvaus darbo, A. Zuoko komanda dirbo tai, ką suplanavo.

„Beveik viską, galbūt su tam tikrais vėlavimais, padarėme. Padarėme viską, ką galėjome“, – teigė A. Zuokas.

Artūro Zuoko rinkimų štabas
Artūro Zuoko rinkimų štabas / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Apie 20 val. 45 min. pasirodė rezultatai iš pirmosios rinkimų apylinkės, kurioje A. Zuokas surinko daugiau nei 66 proc. balsų.

„Pirmą turim!“, – sušuko vienas A. Zuoko štabo narys.

Atnaujinta 23 val. 20 min.

Apie 23 val., V. Benkunskui jau pirmaujant, A. Zuokas grįžo į štabą, partijos kolegos jį pasitiko plojimais. Kalbėdamas su žiniasklaida jis teigė, kad tendencijos nėra jam palankios. Tačiau dar nebaigus komentuoti situacijos, pasirodė naujausi rezultatai, kurie rodė, jog suskaičiavus 138 iš 156 apylinkių rezultatus, V. Benkunskas dar ryškiau aplenkė A. Zuoką.

Tai išgirdęs A. Zuokas pripažino pralaimėjimą: „Tendencijos yra pakankamai aiškios. <…> Galima sakyti, mieli vilniečiai, ačiū už pasitikėjimą, bet šių rinkimų aš nelaimėjau ir sveikinu Valdą Benkunską tapus Vilniaus miesto meru.“

A. Zuokas teigė toliau dirbsiantis Vilniaus taryboje bei ketinantis dalyvauti kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į Seimą.

„Seimo rinkimai kitais metais. <…> Taip, mes dalyvausime kaip partija, aš pats dalyvausiu Seimo rinkimuose“, – sakė A. Zuokas.

Į štabo narius kreipėsi ne tik A. Zuokas, bet ir jo žmona Augusta Zuokė. Ji teigė negalinti pasveikinti V. Benkunsko, nes jo pergalė, pasak jos, yra pralaimėjimas Vilniui. Pasak jos, sostinė turi liūdėti, kad meru išrinktas ne jos vyras A. Zuokas.

Atnaujinta 22 val. 52 min.

Po 22 val. 30 min. paaiškėjo, kad suskaičiavus 117 apylinkių balsus konservatorius Valdas Benkunskas aplenkė Artūrą Zuoką. Paties A. Zuoko tuo metu partijos štabe nebuvo, tačiau laikinasis partijos pirmininkas Artūras Paulauskas sakė tokio lūžio nesureikšminantis.

Nors buvo suskaičiuota 117 iš 156 apylinkių balsai, A. Paulauskas teigė, kad suskaičiuota „dar nedaug apylinkių“.

„Lūžiai būna į visas puses. Ir į vieną, ir į kitą. Nėra ko panikuoti, laukime rezultatų. Labai nedaug dar apylinkių suskaičiuota“, – sakė A. Paulauskas.

Neatmeta bendradarbiavimo ir su konservatoriais

Kiek anksčiau A. Zuokas sakė, kad jau žino, kokius žmones kviestųsi į savo komandą, jei taptų meru, tačiau neatskleidė jų pavardžių teigdamas, kad šie žmonės šiuo metu eina svarbias pareigas kitose institucijose ar įmonėse. Paklaustas, kas būtų vicemerais, jis neatviravo ir sekmadienio vakarą.

„Vicemerai labai stipriai priklausys nuo koalicinių derybų, nes vis tiek koalicijos formatas diktuos ir kandidatus į vicemero pozicijas. Apie vicemerus kalbėti konkrečiai dar anksti, išskyrus vieną, be abejonės, savo partijos, kurį partiją deleguotų.

O šiaip, manau, sulauksime rezultatų, išsimiegosime ir tada žinosime, ką daryti toliau“, – sakė A. Zuokas.

Paklaustas, su kokiomis partijomis, jei taptų meru, imtųsi tartis dėl daugumos taryboje, partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas teigė, kad koalicija būtų plati, o raudonų linijų kol kas nebrėžia nė vienai į tarybą pakliuvusiai partijai.

Artūro Zuoko rinkimų štabas
Artūro Zuoko rinkimų štabas / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

„Šiandien dar nenorėčiau kažką kalbėti labai konkrečiai, bet, bet kuriuo atveju, įsivaizduoju koaliciją gana plačią. Viskas priklausys nuo rinkimų rezultatų. <…> Sakyčiau, formatas yra neišvengiamas, kad viena iš šitų partijų [Laisvės partija arba konservatoriai] turėtų būti valdančiojoje daugumoje“, – teigė kandidatas.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad raudonų linijų nebrėžia net ir konkurento V. Benkunsko partijai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), A. Zuokas atsakė: „Mano mylimiausia spalva yra mėlyna, o ne raudona.“

Tiesa, jei laimėtų, koalicijos formavimo tą patį vakarą jis sakė neketinantis imtis. Visgi, žadėjo, kad ir kokie būtų rinkimų rezultatai, jų sulaukęs paskambins konkurentui V. Benkunskui.

„Visada sakiau, kad esu tarp blogiausių geriausias, nes geriausi rinkimuose dažniausiai nedalyvauja, nėra kaip už juos ir balsuoti“, – paklaustas apie rinkėjų nusivylimą dėl kandidatų juokavo A. Zuokas.

Dėl rinkimų Visagine svarstytų kreiptis į teismą

Iš viso antrajame ture dėl merų postų kovoja ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatai, kurių viena – Visagino mere tapti siekianti Dalia Štraupaitė. Tiesa, į antrąjį turą jai teko grįžti teismo keliu, nes Vyriausioji rinkimų komisija po pirmojo turo iš kandidatų ją buvo išbraukusi.

Laikinasis partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas Artūras Paulauskas teigė, kad Rinkimų kodeksas nenumato atvejų, kada rinkimai galėtų būti rengiami iš naujo dėl rinkimų prievaizdų klaidos. O numatoma, pasak jo, kad rinkimai gali būti rengiami iš naujo tik dėl kandidato pažeidimų.

Visgi, jei D. Štraupaitei rinkimai nebus sėkmingi, A. Paulauskas neatmeta, kad partija dėl to gali kreiptis į teismą.

„Balsavimas buvo politinis ir nedaro VRK jokios garbės. <…> Jeigu ji pralaimėtų, be abejo, toks klausimas [dėl kreipimosi į teismą] kils. Svarstysime, ieškosime pagrindo, nes turbūt niekam nėra abejonių, kad šitas VRK mėtymasis sutrukdė jai“, – portalui LRT.lt sakė A. Paulauskas.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!