Žvyro krūvas pamatę gyventojai: kaip pravažiuos ugniagesiai ar greitoji?

Žvyro krūvas pamatę gyventojai: kaip pravažiuos ugniagesiai ar greitoji? Žmonės

Ribojant įvažiavimus Alytaus mieste ir rajone paaiškėjo, kad vien betonininių blokų neužtenka. Tad penktadienį alytiškius keliuose pasitinka ne tik jie, bet ir suverstos didelės žvyro krūvos. Tam – kad galimybių laužyti taisykles nebūtų. Tačiau kai kurie gyventojai tai pamatę nustėro: kaip, reikalui esant, pravažiuos ugniagesiai ar medikai?

„ Ar per tas užtvaras ugniagesiai greitai pasieks gaisro ar avarijos vietą? Ar važinės ratais?“ – teiravosi į redakciją kreipęsis Remigijus.

„Jei kokia nelaimė ar sekundžių reikalas būtų išgelbėti gyvybę, kas už tai atsakys? Ar tai normalu?“, – stebėjosi pilamą žvyrą pamatęs Artūras.

Kaip informavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė, kokias infrastruktūrines priemones panaudoti judėjimo apribojimui, sprenžia savivaldybės, tačiau šie klausimai yra derinami, aptariami ir su policija.

„Tiek greitoji medicinos pagalba, tiek priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra išsamiai informuotos ir žino, kur keliai yra blokuojami, kur jie turi galimybę pravažiuoti. Tam jau buvo ruošiamasi ir derinama iš anksto. Tad tarnybos į įvykio vietą nusigauti galimybes turės ir žino, ką tokiu atveju daryti“, – sakė K. Janulevičienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad yra gyventojų, kurie vis vien bet kokiais būdais bando apeiti draudimus. Kai kuriose vietose jau ne kartą buvo išstumdyti minėtieji betoniniai blokai. Iš pradžių buvo supilta po vieną žvyro krūvą, bet atsirado asmenų, vis tiek sugebėjusių pravažiuoti, nepaisančių draudžiančių kelio ženklų ir numojusių ranka į reikalavimus. Tad tam tikrose vietose nuspręsta supilti ir antrą krūvą žvyro.

„Visgi norėtųsi, kad tokių priemonių neprireiktų, kad žmonės būtų sąmoningi, paisytų reikalavimų. Raginame elgtis atsakingai“, – sakė policijos atstovė.

Reklama