Žydrūnas Savickas: buvę „kagėbistai“ nori iš manęs atimti garbės piliečio vardą

Naujienos

Iš Ž. Savicko nori atimti Brižų garbės piliečio vardą

Lietuvos ir pasaulio galiūnas Žydrūnas Savickas, garsinantis gimtinę visame pasaulyje, neseniai atvirai papasakojo apie tai, kaip iš jo bandoma atimti Biržų garbės piliečio vardą, pradėjo kliūti sporto klubų pavadinimuose nuo seno naudota „Z“ raidė (aliuzija į Big Z – taip Ž. Savicką vadina užsienyje), jam buvo bandoma prikergti sąsajas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir t.t.

Komentuodamas jį bandančių apjuodinti straipsnių antraštes, galiūnas atkreipė dėmesį į tai, kad antraštės ne visada atspindi tiesą.

„Lietuvoje antraštės skaitomos labiau negu pats tekstas, bet jos paprastai būna melas, o turinys parodo, kad viskas yra kitaip. Tokio svarstymo (apie garbės vardo atėmimą), kiek žinau, net nebuvo. Bet kai kurie, man nedraugiški žmonės, praeityje buvę komjaunuoliai, kagėbistai ir kiti Lietuvos priešai, kurie dabar vaidina didelius patriotus, prabilo apie garbės vardo atėmimą. Tai yra labai maža grupelė žmonių. Pasirodžius tokiems pasiūlymams, kilo didelis biržiečių nepasitenkinimas. Buvo surengtos apklausos, kurios parodė, kad mane palaiko 90 proc. žmonių, o iniciatorių niekas nepalaikė.

Nesidomėjau, kuo viskas baigėsi, bet tai pasiūlęs asmuo kažkokiame savivaldybės posėdyje užsiminė apie tai. Tiksliau, jam buvo liepta, nes jis yra neįtakingas politikas, o tie, kurie viską sugalvojo, nenorėjo teršti savo vardo. O jis pats po šio atveju žadėjo atsistatydinti iš miesto tarybos, bet nežinau ar atsistatydino”, – teigė Ž. Savickas.

L.ryto antraštė
L.ryto antraštė

Pasak jo, net ir plačiai per sisteminę žiniasklaidą pasklidusi antraštė, iš dalies buvo klaidinga.

„Kažkas turėjo kreiptis į miesto tarybą ir toks svarstymas dėl atėmimo turėjo būti oficialus, bet jokio svarstymo nebuvo. Buvo privatus pokalbis, kuris buvo specialiai nutekintas, kad būtų galima parašyti tokią antraštę“, – patikslino jis.

„Teisuoliams“ neįtiko ir Ž. Savicko sporto klubo pavadinimas

Iš tų pačių žmonių siauro kelių šeimų ratelio, kurie pasirūpino klaidinančia antrašte, pasak galiūno, anonimas parašė ir apie esą kliūnantį sporto klubo pavadinimą, kadangi jame buvo ir raidė „Z“.

„Po to įvykio eidamas matau aplink daugybę „Z“ raidžių. Be to, Ukrainos prezidentas yra Volodymyras Zelenskis, tai kaip jam šioje situacijoje elgtis? Bet niekas iš mūsų sisteminės žiniasklaidos nepuolė V. Zelenskio, kad jis pasikeistų pavardę. Arba įmonės kurios pavadinime turi „Z“ raidę, turėtų juos keisti. Negirdėjau, kad „Zanussi“ ar „Zara“ būtų pasikeitusios iškabas. Net Seimo narys Emanuelis Zingeris nepasikeitė pavardės, – šaržavo galiūnas. – Žiniasklaida man skambino karui prasidėjus. Klausė – kokia mano nuomonė? Gal jie galvojo, kad pasakysiu, jog su V. Putinu viskas gerai ar dar kažką, bet kai pasakiau, kad kai kažkoks beprotis V. Putinas naudoja „Z“ raidę, tai nereiškia, kad žmonės, kurių vardai prasideda „Z“ arba „Ž“ raide, turi keisti savo vardus ir pavardes Kai pasaulyje vyksta rimti dalykai, kalbėti apie raides yra tuščias laiko gaišimas. Tai parodo, kad gyvename visuomenėje, kurioje labai daug neapykantos, melo, purvo. Pastaruoju metu sakyti tiesą yra pavojinga. Aš esu tas pavyzdys, kad jeigu žmogus turi savo nuomonę, ir ją išsakai, tai su tavim nori susidoroti. Kad ir juokingomis smulkmenomis, bet bandoma sumenkinti. Tik kuo daugiau jie mane puola, tuo didesnio žmonių palaikymo sulaukiu.“

Kaip atsirado „Big Z“

„Anglų kalboje „Ž“ raidės nėra, todėl daugelį metų dalyvaujant galiūnų varžybose ir būnant vienu iš lyderiu [pastebėjau], kad žmonės sunku ištarti ne tik mano vardą, bet ir pavardę. Todėl jie nusprendė nebelaužyti liežuvio ir ėmė mane vadinti „Big Z“. Tas pats atsitiko su krepšininku Žydrūnu Ilgausku. Jis nebuvo toks didelis, tik aukštas, irgi gavo „Big Z“ pravardę. Mano pravardei yra 20 ar net daugiau metų ir mane pasaulyje žino kaip „Big Z“, nes mano pavardę iš milijonų fanų pasaulyje gal tik vienas kitas teisingai ištartų“, – patikslino jis.

Žydrūnas Savickas: mane puola jau 20 metų

Kalbėdamas apie pastarojo meto puolimus, Ž. Savickas prisiminė, kad jį puola jau metų 20-imt.

Biržietis antraštė
Biržietis antraštė

„Tai kad dopingą naudoju, tai kliuvo, kad esu galiūnas. Esu neparankus žmogus, nes visuomet sakau tiesą. O kaip prisikabinti – tai jau fantazijos dalykas. Tą puikiai pademonstravo prieš kelis metus prasidėję nauji puldinėjimai. Nebuvo jokių mitingų ir pandemijų, bet užkliuvo, kad pasisakiau kritiškai ne tik šios, bet ir ankstesnės vyriausybės atžvilgiu. Manau, kad mano puolimas prasidėjo iš Maskvos. Kiekviena šalis turi savo patriotus, kurios priešai stengiasi sumenkinti. Visą gyvenimą buvau Lietuvos patriotas, tai kaip mane sumenkinti pačių lietuvių akivaizdoje? Pabandyti mane padaryti „vatniku“, marginalu. Jeigu tai kartosi daug kartų, žmonės ir pagalvos, kad esi „vatnikas“. Manęs nepažįstantys žmonės nutarė, kad esu „vatnikas“. Tai buvo prieš pandemiją ir Sausio 13-osio mitingą. Manau todėl, kad kai kam Rytuose nepatinka, jog tokia maža šalis kaip Lietuva turi stipriausią pasaulyje žmogų.

Be to, didžioji dalis žmonių nori tiesos, bet tokia mūsų visuomenė, kad į valdžios postus patenka ar įtakotukais tampa daugiausia tie, kuriems melas yra priimtinas. Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad melas tapo norma. Iš sisteminės žiniasklaidos gauname tik melą. Anksčiau būdavo, kad ir tiesos, nors kruopelytė, bet papuldavo, o dabar jos nelabai rasime. Valstybė griaunama, išvagiama, bet nemačiau nė vieno straipsnio apie korupcinius ryšius. Viskas dingo. Bet aš ir toliau, kad ir kaip mane pultų Lietuvos priešai, kurių giminėje tikrai buvo stribų ar kagėbistų, tiek būdamas sportininkas, tiek nebūdamas, vis tiek garsinsiu Lietuvos vardą“, – pažadėjo Ž.Savickas.

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!