4 tūkst. eurų bauda – tiek teks sumokėti už suniokotą vaivorykštės perėją Vilniuje

Naujienos

Vilniaus miesto apylinkės teismas Jaroslavą Granovskį pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pernai liepą jis uždažė vaivorykštės spalvų perėją pilkais dažais.

Po Vilniuje praūžusių LGBTQ+ eitynių Jaroslavas atvažiavo savo automobiliu prie vaivorykštės spalvų perėjos Pylimo gatvėje Vilniuje ir pilkais dažais stengėsi ją uždažyti. Tai pastebėję žmones neliko abejingi. Viena moteris net atsisėdo ant asfalto, kad sutrukdytų pažeidėjui. Buvo iškviesta policija.

Apie praeivių veiksmus užkirsti kelią nusikaltimui teisme liudijo ir liudytojai. „Dvi minutes viskas vyko“, – sakė kaltinamojo J. Granovskio žmona. – „Mano vyras jam sakė, kad jei kažkas nepatinka, kviesk policiją. O mergina atsisėdo ir neleido dažyti, paskui dažai kažkur dingo“.

„Matome eilinę neapykantos akciją. Vakar Vilnius Pride dalyviai skelbė meilę, kovojantys už ją. O vandalai uždažę perėją kupini neapykantos“, – kitą rytą prie suniokotos perėjos sakė Martynas Norbutas.

Penktadienį teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje, skelbia ELTA. Jam skirta 4 tūkstančių eurų bauda.

„J. Granovskis patvirtino supratęs, kad perėja pažymėta LGBTIQ bendruomenės ženklais, kad tai yra šios bendruomenės vėliava, tačiau nepaisant to atliko byloje nustatytus veiksmus.

Taip pat buvo nustatyta, kad, kai J. Granovskis dažė perėją, vieni žmonės stebėjo, kiti praėjo, bet dalis žmonių buvo šokiruoti, J. Granovskis dažė perėją net kitiems žmonėms bandant nutraukti jo veiksmus, stengiantis jį nustumti, stengiantis jį nustumti, atsisėdant ant perėjos. Jis tęsė dažymą, kol buvo likę dažų ant volelio“, – sakė teisėja Eglė Ramanauskienė.

Tiesa, teisėja pažymėjo, kad šis aktas nebuvo pavojingas, todėl jos nuomone jame nėra baudžiamojo nusikaltimo požymių. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Perėja // Nuotr. Martyno Norbuto

Perėja // Nuotr. Martyno Norbuto

Šaltinis: gayline.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt