Pritrūko patrankų mėsos: Kremlius galvoja apie naują mobilizaciją

Naujienos

Milžiniški pastarųjų daugiau nei trijų mėnesių nuostoliai (gali viršyti 100 tūkst.), Ukrainos operacija Kursko srityje, privertusi ieškoti papildomų dalinių, ir didžiulis karių pagal kontraktus trūkumas, nepaisant milijoninių išmokų, vėl kelia mobilizacijos klausimą.

Dėl didžiausių nuostolių nuo karo pradžios Rusijos armija mažėja sparčiau, nei į ją priimama naujų karių, „Bloomberg“ teigė trys Kremliui ir Rusijos gynybos ministerijai artimi šaltiniai. Regioninės valdžios institucijos sugeba pritraukti ne daugiau kaip trečdalį kontraktininkų pagal Maskvos nustatytas kvotas.

Dabartinė situacija gali priversti Kremlių apsvarstyti naują mobilizaciją, teigė du „Bloomberg“ šaltiniai. Anot vieno jų, tai gali būti paaiškinta būtinybe rotuoti dalinius fronte. Šaukimas į armiją gali būti paskelbtas jau šių metų pabaigoje, teigė kitas.

Daugybė britų karinės žvalgybos vertinimų ir Z-blogerių pranešimų leidžia suprasti, kiek neįtikėtinai brangiai kainuoja Rusijos okupacinės grupuotės žygiai Donecko srityje ir bandymai plėstis į Charkivo sritį. Gegužės ir birželio mėnesiais armija per mėnesį prarasdavo 35 tūkst. karių, kurie žūdavo arba būdavo sužeisti. Liepą jų mažėjo tokiu pat tempu, o rugpjūtį nuostoliai, kaip prognozuojama, vėl viršys 1000 per dieną. Kitaip tariant, per keturis mėnesius jų gali būti apie 140 tūkst.

Tačiau Rusija nemažina spaudimo ukrainiečių pozicijoms Donbase, nors Ukraina įsiveržė į Kursko sritį, kur V. Putino armija, nepaisant jo įsakymų ir pareiškimų apie didžiulius ukrainiečių nuostolius, iki šiol nesugebėjo organizuoti rimto pasipriešinimo. Pranešama, kad buvusius „Wagner“ samdinius iš Afrikos netgi teko perkelti kovoti su ukrainiečiais.

Ukrainos daliniai jau kontroliuoja apie 1000 kv. kilometrų Kursko srityje, pirmadienį sakė Ukrainos karinių pajėgų vadas Aleksandras Syrskis. Tą pačią dieną regiono gubernatoriaus pareigas einantis Aleksejus Smirnovas pranešė V. Putinui apie 480 kv. kilometrų ir 28 prarastas gyvenvietes, taip pat pridūrė, kad Ukraina pasistūmėjo apie 12 kilometrų išilgai 40 kilometrų pločio fronto. Remdamasis lauko ataskaitomis ir geolokacija, Karo tyrimų institutas (ISW) nustatė, kad rugpjūčio 11 d. ukrainiečių daliniai buvo prie 29 gyvenviečių, o rugpjūčio 12 d. – prie 40 gyvenviečių. Geolokacinės nuotraukos ir vaizdo įrašai taip pat rodo, kad ukrainiečiai pastaruoju metu veikė iki 24 kilometrų nuo Rusijos ir Ukrainos sienos, o A. Smirnovo apskaičiuotas fronto linijos plotis sutampa su teritorija, kurioje vyksta pagrindinės kovos, kaip pabrėžė ISW.

Kontraktininkų verbavimas į Rusijos armiją vyksta labai intensyviai, tai, be kita ko, rodo nuolat didėjančios išmokos už dalyvavimą kare. Maskvoje sutartį su armija pasirašęs asmuo dabar gali gauti 5,2 mln. rublių už pirmuosius metus, jei, žinoma, išgyvens. Liepos mėnesį meras Sergejus Sobianinas pažadėjo už kontrakto pasirašymą skirti 1,9 mln. rublių, be 600 tūkst. rublių per metus, kuriuos jau dabar moka Maskvos vyriausybė (ir tai be išmokų iš Gynybos ministerijos).

Netiesioginiu verbavimo problemų požymiu gali būti tai, kad Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas, kuris anksčiau nuolat gyrėsi, kad armija kasdien pasipildo 1000 ar daugiau vyrų, pastaruoju metu nustojo kalbėti šia tema.

Kremliaus spaudimas vykdyti įdarbinimo pagal sutartis kvotas toks didelis, kad turtingesni regionai stengiasi pritraukti skurdesnių regionų gyventojus, kad jie jas užpildytų, rašo „Bloomberg“.

Dėl šviežių pajėgų trūkumo ir didžiulių nuostolių fronte Rusijos armijai darosi vis sunkiau laikytis dabartinės lėto, bet atkaklaus judėjimo į priekį strategijos, „Bloomberg“ sakė su padėtimi susipažinęs asmuo. Pasak jo, dėl karių trūkumo Rusijos vadovybė nebesvarsto planų užimti Kyjivą ar kitus miestus.

Kareivių trūkumo tema yra viena iš pagrindinių Z propagandistų. Anastasija Kaševarova prieš kurį laiką kalbėjo apie „nepakankamai gydomus sužeistuosius, turinčius didelių žaizdų“, kurie siunčiami atgal į frontą. „Žmonių nėra. Aukų skaičius yra didelis. Tiems, kurie nesupranta, – fiziškai nėra kam pulti. Gyvosios pajėgos išsekusios“, – rašė kitas Z-blogeris.

Tokiu tempu, kokiu kariauja nuo metų pradžios, Rusijos armija galės kariauti dar mėnesį ar du, neseniai perspėjo Mickas Ryanas, į atsargą išėjęs Australijos kariuomenės generolas majoras: „Kariuomenėje tai vadinama lūžio tašku, kai puolančios pajėgos nebeturi pakankamai žmonių, įrangos ir pajėgumų, reikalingų operacijai efektyviai tęsti.“

Šaltinis: alfa.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt