8 pratimai, kurie išgelbės jus nuo limfos perkrovos, kai gyvenate sėdimą gyvenimo būdą

Sveikata

Ar po darbo dienos skauda nugarą, kaklą ir apatinę nugaros dalį? Tada šis straipsnis skirtas jums! Šiame straipsnyje sužinosite aštuonis paprastus pratimus, kurie padės numalšinti kaklo, nugaros ir rankų skausmus bei įtampą.

Ar didžiąją dienos dalį praleidžiate darbe prie kompiuterio, o vakare ieškote naujienų telefone? Tuomet kaklo, nugaros ir rankų skausmas gali tapti nuolatiniu jūsų palydovu. Sėdimas gyvenimo būdas kenkia sveikatai: sustingsta raumenys, atsiranda tirpimas ir dilgčiojimas.

Pratimai kaklo, nugaros ir rankų skausmui bei įtampai malšinti

Mes parinkome paprastus pratimus, kurie palengvins kaklo, nugaros ir rankų skausmus ir įtampą.

Kaklas ir pečiai

Sėdimas darbas prie kompiuterio ar ilgos kelionės už vairo sukelia įtampą kaklo ir pečių juostoje. Rezultatas yra raumenų, raiščių ir kaulų skausmas. Tai yra rimta problema: vien praėjusiais metais Didžiojoje Britanijoje 30 milijonų žmonių paėmė nedarbingumo atostogas dėl kaklo skausmo.

Dėl suspaustų kaklo stuburo nervų ir kraujagyslių pablogėja regėjimas arba skauda galvą. Visų problemų galima išvengti, reikia prisiversti pakilti nuo kėdės ir atlikti porą paprastų pratimų.

Kaklo ir pečių juostos tempimas.

Uždėkite vieną ranką ant durų rėmo, nuleiskite galvą ir ištieskite smakrą link priešingo peties. Atlikite 10 pakartojimų. Nepersistenkite, turėtumėte jausti malonią raumenų šilumą. Tada pakartokite pratimą kita ranka.

Skausmo eliminavimas ir streso malšinimas

Atsistokite pakaušiu liesdami sieną ir kulnais 10cm atstumu nuo jos. Nekelkite pečių į viršų. Ištieskite rankas į šonus ir atlikite 10 pakėlimų. Šio pratimo metu rankos turi liesti sieną.

Riešas

Netinkama kompiuterio pelės ir klaviatūros padėtis bei įprotis nepatogiai laikyti ranka išmanųjį telefoną gali sukelti rankų dilgčiojimą ir riešo skausmą. Jei ignoruosite simptomus, diskomfortas gali sukelti riešo kanalo sindromą (skausmingą riešo vidurinio nervo suspaudimą). Tačiau yra pratimų, kurie malšina stresą ir neleidžia tam progresuoti.

Variantas tinginiams

Jums reikės 2 rankinių kamuoliukų arba riešo treniruoklio. Po darbo dienos sukite kamuoliukus rankoje arba spaudinėkite treniruoklį. Šis pratimas išgelbės jus nuo sąnarių uždegimo.

Pratimas pirštams

Suimkite riešą ir ranka atlikite 10 apskritų sukimo judesių. Pakartokite pratimą kita ranka.

Pirštų tempimas

Kairiosios rankos rodomuoju pirštu suimkite dešinės rankos pirštą ir traukite (tik ne stipriai). Ištiesinkite visus vienos rankos pirštus, o paskui – kitos.

Nugara ir sėdmenys

Apatinės nugaros dalies skausmas ir sunkumas kojose nereiškia, kad jūs senstate. Galbūt jūs dirbate sėdimą darbą ir neturite laiko fizinei veiklai. Kelias valandas sėdėjimas nejudant gali užspausti sėdmens nervą, skaudėti sėdmenis ir juosmenį.

Gydytojai sako, kad nejudrus gyvenimo būdas gali sukelti celiulitą. Kad išvengtumėte rimtų negalavimų ir kosmetinių odos defektų, turite atlikti paprastus tempimo pratimus. Jie pagerins kraujotaką ir jūs išliksite sveiki bei gražūs.

Pratimai tinkami atlikti biure

Atsisėskite ant kėdės krašto ir ištieskite vieną koją į priekį. Lėtai sulenkite kūną link kojos. Nepersistenkite: neturėtumėte jausti skausmo ar įtampos. Atlikite 5-10 pakartojimų ir atlikite tą patį pratimą kitai kojai. Šis tempimas padės atpalaiduoti apatinės nugaros dalies ir sėdmenų raumenų įtampą, ir atpalaiduos jūsų pakinklius.

 

Jei apatinę nugaros dalį pradeda skaudėti namuose

Atsigulkite ant nugaros, padėkite pagalvę ar susuktą rankšluostį po galva. Sulenkite dešinę koją ir uždėkite ant jos kairę koją. Kairė pėda turėtų laisvai atsiremti į dešinę šlaunį. Rankomis suimkite dešinę šlaunį ir patraukite ją link savęs. Jei negalite rankomis suimti šlaunies, naudokite rankšluostį. Nekelkite sėdmenų nuo grindų ir bandykite išsilaikyti 20–30 sekundžių. Atlikite dar 2 pakartojimus, tada viską pakartokite su kita koja.

Šaltinis: zinoti.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!