Aiškėja, kas galėjo sukelti sprogimą Panevėžio daugiabutyje: čia viskas įvyko ne dėl dujų

Naujienos

Vidurdienį daugiabutį Panevėžyje sudrebino sprogimas. Smūgio banga bute aštuntame aukšte išstūmė langą su visu rėmu, nukentėjo bute tuo metu buvęs gyventojas. Jį medikai išvežė į ligoninę. Dėl ko vidury dienos įvyko sprogimas, dar aiškinasi tyrėjai. Tačiau daugiabutyje netruko pasklisti kalbos, kad nukentėjęs buto gyventojas gamino naminę degtinę.

Daugiabučio Panevėžyje gyventojai sprogimą išgirdo apie 13 valandą.

„Tuo momentu kaip tik virtuvėje buvau, sprogimas ir pamačiau, kad langai skrenda, rėmai, labai išsigandau iš tikrųjų, labai baisu“, – pasakoja namo gyventoja Kristina.

Gyventojai iškart po sprogimo spėliojo, kas galėjo nutikti kaimynų bute 8-ame aukšte. Duslų garsą esą girdėjo kelių aukštų gyventojai.

„Jeigu tai būtų dujos, nebeliktų tų devynių aukštų, būtų likę penki“, – tvirtina Kristina.

Į įvykio vietą iškviesta dujų tarnyba moters spėjimą patvirtino:

„Dėl dujų tikrai nėra, o daugiau aš nežinau, ką komentuoti“.

Galėjo gaminti naminę degtinę

Pirminiais duomenimis, bute, kuriame driokstelėjo sprogimas, tuo metu buvo 2 žmonės. Vienas jų per sprogimą nukentėjo, medikai jį išvežė į ligoninę. Įvykio vietoje kelias valandas dirbo tyrėjai.

Tačiau kalbos netruko pasklisti, dėl ko galėjo įvykti sprogimas.

„Kiek girdėjom, kad „samagoną“ virė“, – sako namo gyventojas Mindaugas

„Nu tikrai ne sriubą pietų virė, kiek draugė sakiusi yra, kad perka vien cukrų parduotuvėje, to ir tereikėjo tikėtis, bet kokio kvapo, kad prieš tai būtų jautęsi, man ne. Tai ačiū Dievui, kad mano sienos neišgriuvo“, – pasakoja namo gyventoja Kristina.

Pasak priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialisto, gaisro požymių bute jie neaptiko. Sprogimo priežastį dar aiškinasi tyrėjai.

„Specialistai, dujų tarnyba buvo atvažiavusi, dujų sistema sandari, sunku pasakyti. – Sako samagoną virė? – Galbūt“,– sako vyriausiasis specialistas Marius Kaulinskas.

Kaimynų teigimu, bute, kuriame įvyko sprogimas, gyvena stikliuko nevengianti porelė.

„Sako alkoholis brangus, pasidaro pigiau“, – teigia namo gyventojas Mindaugas.

„Baisu, baisu, kas blogiausia, kad savininkai įleidžia nuomininkus ir nesirūpina kas gyvena, o mes esam bejėgiai“, – teigia namo gyventoja Genė.

Paaiškėjo, kad nukentėjęs buto gyventojas buvo gerai įkaušęs – jam nustatytas daugiau nei 2 promilių girtumas. Jei pasitvirtins, kad bute jis gamino naminę degtinę, jam grės baudžiamoji atsakomybė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt