Aiškėja, kokia dabar gyvybės langelyje paliktos dvejų metų mergaitės padėtis: laikas sparčiai tirpsta

Naujienos

2023 m. gruodžio pradžioje Lietuvos dėmesį patraukė neįprastas įvykis, kai Kaune gyvybės langelyje buvo palikta beveik dvejų metų mergytė (iki gimtadienio buvo likusios kelios savaitės), galinti kalbėti ir suvokti, kad buvo palikta. Svarstyta, ar tėvai neapsigalvos ir neatsiims vaiko, tačiau praėjo jau beveik du mėnesiai, o gimdytojai ryžto susigrąžinti vaiką neparodė.

Gyvybės langelyje palikta mergaitė itin daug dėmesio sulaukė dėl vienos priežasties: ji – kol kas vyriausias vaikas Lietuvoje, paliktas gyvybės langelyje. Jei įprastai šioje vietoje atsiranda dar nekalbantys kūdikiai, naujagimiai, šįkart atsisakyta vaiko, kuris, psichiatrų manymu, jau suvokia, kad jo buvo atsisakyta, spėjo prisirišti prie tėvų.

Dėl šios priežasties Valstybinė vaiko teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) akcentavo, jog mergaitė bus pas globėją, bus laukiama, galbūt tėvai apsigalvos ir norės susigrąžinti vaiką. Tačiau paaiškėjo, kad per kelis mėnesius tėvai nerado noro susigrąžinti dukros.

„Situacija išlieka nepakitusi, vis dar laukiame ir tikimės, kad tėvai atsiras. Mergaitė šiuo metu pas globėjus“, – teigia VVTAT atstovė Alina Žilinaitė.

Kartu su mergyte gyvybės langelyje buvo paliktas ir raštelis, nurodant vaiko amžių ir gimimo dieną. Paliktame raštelyje taip pat teigiama, jog mažylę palikęs žmogus nenori, kad ji augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, vartojamas alkoholis, jaučiamas nepriteklius. Kartu nurodoma, kad šeimoje vaikas nėra mylimas, todėl jai bus daug geriau bet kur kitur.

Teoriškai tėvams laikas sparčiai tirpsta – liko beveik mėnuo, jei dar panorėtų susigrąžinti dukrą. „Svarbu pasakyti, kad tėvai turi tris mėnesius pakeisti savo sprendimą. Ir priėmus kitą sprendimą būtų suteikta visa reikalinga pagalba. Jo nepakeitus, vaikui ieškoma šeima, pasirengusi priimti ir įvaikinti“, – anksčiau žiniasklaidai sakė VVTAT vadovė Ilma Skuodienė.

Praktiškai tėvai galėtų bandyti dukrą susigrąžinti iki tol, kol bus rasta šeima, norinti įvaikinti mergaitę, ir bus sutvarkytos įvaikinimo procedūros.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt