Alytaus gimnazijoje neleidžia valgyti cepelinų su spirgučiais: jie – draudžiamų produktų sąraše

Naujienos

Vienos iš Alytaus gimnazijų moksleiviai – pasipiktinę, mat valgykloje nebegalima nusipirkti cepelinų su spirgučiais. Visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Vaškelytė paaiškino, kad tokia tvarka būtina, nes daugėja antsvorį turinčių moksleivių, o riebūs padažai labai tukina.

Iš meniu dingo, nes – riebu

Alytaus Šv. Benedikto gimnazijoje – sukilimas. Kone visi gimnazijos moksleiviai sukilo prieš neseniai įvestą tvarką maitinti juos cepelinais, be spirgučių padažo.

„Visi mokiniai ir mokytojai nori spirgučių, nesuprantu, dėl ko jie dingo“, – piktinosi gimnazistas.

„Visai skanu ir be spirgučių, mūsų moterys labai skaniai pagamina padažą prie cepelinų, aš jų nepasigedau, nežinau, kodėl tie vaikai taip akcentuoja spirgučius, nemanau, kad čia problema“, – stebėjosi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lina Kankevičienė.

Kai kurie tai vadina pasityčiojimu iš cepelinų, nes tai yra lietuviškos virtuvės paveldas.

„Dingo jie praėjusią savaitę, ketvirtadienį, atėjome valgyti cepelinų su spirgučiais, kaip visada, ir jie dingo. Tai jie dvi savaites yra dingę, vakar klausėme, ar bus grąžinti spirgučiai, sakė: ne, nesveika“, – pasakojo moksleivis.

Gimnazistai (nuotr. stop kadras)

Juk kiekvienam senam ir jaunam, moksleiviui ir studentui aišku, kad cepelinų kombinacija su spirgais ir per smakrą varvančiu taukiuku – nuo pat mažens kiekvienam dzūkui, suvalkiečiui, aukštaičiui ar žemaičiui žinomas receptas.

„Absurdas mokiniams drausti valgyti cepelinus su spirgučiais, nes valgom juos ir namuose“, – kalbėjo gimnazistas.

Spirgų ant cepelinų embargą įvesti nusprendė Alytaus Visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Vaškelytė, nes spirgai, tai – riebalai, o riebalai – tukina, gamina blogąjį cholesterolį ir yra žala tiek senam, tiek jaunam organizmui.

„Mokykloje mokinių maitinimas yra vykdomas vadovaujantis tvarkos aprašu, kuriame nurodytas draudžiamų produktų sąrašas ir jame yra padažai su spirgučiais“, – paaiškino D. Vaškelytė.

Spirgučių grąžinti nežada

Cepelinai Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje niekur nedings, jie ir toliau bus patiekiami kartą per savaitę – ketvirtadieniais ir bus patiekiami su kitokiu padažu. Neriebiu. Nes taip – sveikiau. Nes jaunimą ugdymo įstaigose reikia mokyti ne tik matematikos, bet ir sveikos mitybos.

„Aš tikrai pritariu tam tvarkos aprašui, nes jis yra tausojantis sveikatą ir prisidedantis prie mokinių sveikos mitybos puoselėjimo, nes kiekvienais metais daugėja mokinių, turinčių antsvorį ar nutukimą“, – dėstė specialistė.

Tačiau gimnazijos moksleiviai ragina atsižvelgti į jų mitybos interesus. Nes valgyti cepelinus be spirgų, tai tas pats kas ateiti į kūno kultūros pamokas su džinsais.

„Labai laukiam ketvirtadienio, nes tada būna cepelinai, o, kai būna spirgučiai, tai tada išvis būna šventė“, – neslėpė moksleivis.

Gimnazijos direktorės pavaduotoja L. Kankevičienė gražinti spirgų ant cepelinų nežada, nes sveikatos specialistų rekomendacijos yra svarbesnės už vaikų norus maitintis ne visai sveikai.

„Aš nemačiau, kad jie reikalautų, į mane jie nesikreipė, o be to jie ir neturėtų kreiptis – yra maitinimo organizavimo tvarkos aprašas ir nieko čia nepakeisi, mes turime jo laikytis“, – tikino ji.

Spirgų ant cepelinų reikalaujantys moksleiviai lengvai pasiduot nežada. Jau pradėti rinkti parašai ant peticijos, kuri reikalauja turėti teisę rinktis.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt