Ar žinojote, kad žalia vištiena niekada neturėtų būti plaunama – štai kodėl

Įdomybės

Tikėtina, kad daugelis žmonių, perskaitę šio straipsnio pavadinimą, nustebs, labai nustebs. Juk dauguma šeimininkių visada plauna visą mėsą, o ypač vištieną, prieš kiekvieną jos paruošimą. O to priežastys yra įvairios: ir atsikratyti šliužų, ir nuo bakterijų, ir nuo nešvarumų.

Tačiau faktas tas, kad žalioje vištienoje gyvena ir dauginasi labai daug bakterijų. Ir labai pavojingų bakterijų. Jos gali sukelti įvairias ligas, pavyzdžiui, salmoneliozę, viduriavimą, skrandžio sutrikimus, pilvo skausmus, o sunkiausios ligos gali baigtis net mirtimi arba nervų sistemos sutrikimais.

Taigi plauti ar neplauti?

Vieno Amerikos universiteto atlikto tyrimo duomenimis, vanduo neplauna ir nenaikina kenksmingų bakterijų nuo vištienos skerdenų. Tačiau rizika jas išpurkšti visoje virtuvėje yra gana didelė. Juk purslai sklis po visą virtuvę, nusės ant stalų, pjaustymo lentelių ir įrankių paviršiaus. Šis poveikis vadinamas aerozoliu.

O plauti vištienos taip pat nerekomenduojama, nes tiesiog reikia prisiminti visas vištienos gaminimo taisykles. Dirbdami su mėsa būtinai kelis kartus nusiplaukite rankas ir viso proceso metu nuvalykite darbo paviršių.

Ir nepamirškite atskirti produktų nuo vištienos, kad mėsa nesiliestų su kitais produktais. Atminkite: minimali vištienos kepimo temperatūra skerdenos viduje turi būti ne žemesnė kaip 75 laipsniai. O kad tai patikrintumėte, turite apsirūpinti virtuviniu termometru. Kai patiekalas atvėsta, geriau jį iš karto įdėti į šaldytuvą.

Ir nepamirškite, kad bet koks mėsos patiekalas laikomas neilgai. Jei kotletai šaldytuve išbuvo savaitę, geriau juos išmesti, nei iš godumo ir taupumo suvalgyti, o paskui dar savaitę kentėti nuo apsinuodijimo ir visų jo apraiškų. O gydymas bus brangus.

Pasistenkite apie tai papasakoti draugams ir giminaičiams, kad juos įspėtumėte ir apsaugotumėte.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt