Ar žinojote, kodėl katė laukia mūsų prie durų, kai mes grįžtame namo?

Įdomybės

Daugelis žmonių, namie turinčių pūkuotą murklę, tvirtina, kad jų numylėtinė visada tupi ir laukia šeimininkų prie durų.
Tiesa, tai liečia ne visas namines kates. Ne visos išreiškia tokį atsidavimą. Ir tai priežastis pagalvoti apie tai, kur atsakymas į šį klausimą.

Katės beveik kaip šunys

Esmė tame, kad katinai „nemąsto“ taip, kaip šunys. Jie kaip šunys girdi garsus aplink namus. Ar tai mašinos važiuoja netoliese ir stabdo, ar žmogus lipa laiptais, ar sugirgžda durų spyna. Visa tai leidžia katinams suprasti, kad šeimininkas jau netoliese.

Kaip pastebi konsultantas, tyrinėjantis katinų elgesį, naminių augintinių laiko pojūtis gerai išsivystęs. Jei paprastai jūs grįžtate namo vieną ir tą pačią valandą, tai jie puikiai „pamena“, kada būtent laukti jūsų.

Be to, šeimininko grįžimo laikas beveik visada sutampa su gyvūno šėrimo laiku. Jei šis ritualas nepažeidžiamas, tai mielos katytės jau pasiruošusios tupi prie durų, laukdamos maisto.

O jei įvyksta trikdžiai, katė ima jaudintis, kodėl jūsų nėra namuose laiku. Juk ji, be pripildyto skanėstų dubenėlio, gauna ir jūsų švelnumą.

Paraleliniai pasauliai

Katės su žmonėmis neevoliucionavo taip,kaip šunys. Senovės medžiotojai mokė vilkus „tarnauti“ žmonėms dar iki tol, kol atsirado žemės ūkis.

O katės šalia žmogaus būsto – tai tiesioginis žemės ūkio vystymosi rezultatas. Tūkstantmečių bėgyje katinai ir katės gyveno šalia žmonių pakankamai ilgai. Ir per tą laiką išsiaiškino pagrindinius mūsų įpročius. Jos įsisavino savo šėrimo ir žaidimo su jomis laiką.

Išvada: duokite katei maisto ir linksminkitės su ja tam tikru paros metu. Paskui ji pati nepamirš priminti šeimininkams apie tai.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt