Baklažanai adžikoje žiemai. Pasirodo stebėtinai skanus užkandis, kurį net galima padėti ant šventinio stalo: svečiai akimirksniu „iššluoja“

Receptai

Ingredientai:
– baklažanai 1 kg
– pomidorai 1 kg
– paprikos 0,5 kg
– aitrieji pipirai pagal skonį
– česnakas 5 skiltelės
– actas (9%) 50 ml
– aliejus 100 ml
– druska 1 valgomasis šaukštas
– cukrus 1,5 valgomojo šaukšto
– lauro lapai 2 vnt
– kvapieji pipirai 10 vnt

Paruošimas žingsnis po žingsnio:

Ruošimo laikas 2 val.

1. Kaip paruošti baklažanus adžikoje žiemai? Paruoškite visus produktus, kurie surašyti recepto sąraše. Daržoves geriausia naudoti sezonines, tada gatavi baklažanai gausis ypač skanūs ir aromatingi. Daržoves nuplaukite ir nusausinkite servetėlėmis.

2. Baklažanus supjaustykite 0,7-1 cm pločio griežinėliais. Užberkite druska (apie 1 valgomuoju šaukštu be kaupo), permaišykite, kad kristalai tolygiai pasiskirstytų po visus griežinėlius ir palikite 10-20 min. Druska ištrauks iš baklažanų kartumą. Yra nekarčių baklažanų veislių, tokiu atveju druska jų barstyti neverta.

3. Paprikas perpjaukite per pusę ir pašalinkite šerdį su sėklomis bei baltas gysleles, jei tokių yra. Pomidorus perpjaukite į 2 arba 4 dalis. Česnaką nulupkite. Česnako kiekį reguliuokite pagal savo skonį, jo kiekį galima padidinti, arba atvirkščiai – sumažinti.

4. Pomidorus sumalkite mėsmale arba blenderiu iki vienalytės masės. Dėkite pomidorų masę į puodą ar didelį indą. Dėkite smulkintą česnaką, lauro lapus ir pipirų žirnelius. Jei naudojate čili pipirus, juos dėkite šiame etape. Viską dėkite ant viryklės, užvirinkite, paskui sumažinkite ugnį ir troškinkite pomidorus 20 min. Nepamirškite maišyti, kad nepridegtų.

5. Tuo metu paprikas supjaustykite plonais šiaudeliais arba plunksnelėmis.

6. Baklažanus kruopščiai nuskalaukite tekančiu vandeniu, kad nuplautumėte visą druską. Nuspauskite nuo griežinėlių nereikalingą vandenį ir dėkite į indą su pomidorais. Paskui dėkite paprikas, cukrų, aliejų ir druską. Padidinkite ugnį.

7. Viską kruopščiai permaišykite. Vėl užvirus, truputį sumažinkite ugnį ir troškinkite daržoves apie 30-40 min. Stebėkite, kad masė nepridegtų, periodiškai permaišykite baklažanus. Įpilkite actą ir palikite dar 1-2 min. Paragaukite gatavas salotas, ar užtenka druskos ir cukraus, esant būtinybei pridėkite nepakankamo komponento.

8. Išdėliokite baklažanus adžikoje į sterilius stiklainius, uždarykite sterilizuotais dangteliais. Apverskite ruošinius dugnu aukštyn, apkamšykite šilta antklode ir palikite, kol pilnai atauš.

9. Skaniausi baklažanai adžikoje paruošti!

Iš nurodyto komponentų kiekio man išėjo du 700 ml stiklainiai ir nedidelis indelis paragavimui. Stiklainius su gaminiu laikykite vėsioje tamsioje vietoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt