BaltCap ieško investuotojo Nacionalinio stadiono projektui (1)

Naujienos

Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesininkė, investicijų bendrovė „BaltCap“ patvirtino projektui ieškanti investuotojo. Kol kas nėra aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kitos formos partneriu, trečiadienį skelbia „Verslo žinių“ portalas.

„BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis vz.lt patvirtino, jog įmonė laikosi pozicijos, jog projektą „toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“.

„Mes, kaip „BaltCap“, jaučiame atsakomybę už stadioną, bet lygiai taip pat turime pareigą prieš save ir akcininkus, tolesnę sėkmingą įmonės veiklą, todėl manome, kad Nacionalinį stadioną toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“, – sakė S. Gustainis.

Anot jo, dar anksti pasakyti, ar projektas bus perleistas kitiems investuotojams, ar bus rastas finansinis partneris: „Mes, kaip ir anksčiau, dėsime visas pastangas, kad projektas įvyktų, ir tam būtina rasti sutarimą su jo užsakovais savivaldybėje ir ministerijoje (Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje – BNS)“.

Nacionalinis stadionas; sustabdytos nacionalinio stadiono statybos, 2024 m. sausis

Nacionalinis stadionas; sustabdytos nacionalinio stadiono statybos, 2024 m. sausis / L. Balandžio / BNS nuotr.

„Verslo žinių“ žiniomis, galimybę investuoti į stadiono projektą „BaltCap“ pristatė bent dviem konkretiems investuotojams, tačiau jų pavardžių S. Gustainis nepatvirtino.

Švietimo ministras Gintautas Jakštas trečiadienį BNS sakė nieko nežinantis apie galimą „BaltCap“ pasitraukimą iš projekto: „Nelabai ką galiu pasakyti, jei taip nutiks, kalbėsimės su Vilniaus miesto savivaldybe – jie pagrindiniai partneriai projekte. Kalbėsime, kaip jie mato situaciją, gal jie turi planą kažkokį pasiruošę“.

Su Vilniaus meru Valdu Benkunsku BNS susisiekti nepavyko.

Projektas ėmė strigti paaiškėjus, kad jis gerokai pabrango ir „BaltCap“ kreipėsi į partnerius prašydamas indeksuoti statybų kainą. Fondas ne kartą tikino, kad buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, kuris įtariamas pralošęs milijonus eurų fondo lėšų, nepadarė žalos stadiono projektą įgyvendinančiai įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, tačiau ši situacija, pasak vz.lt, bankų buvo įvardyta kaip rimta kliūtis gauti finansavimą.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!