Duris atvėrusios labdaros valgyklos darbuotojai neslepia: sunkiai galą su galu suduriančiųjų žmonių daugėja

Naujienos

Tauragėje atidaryta labdaros valgykla, kurioje kasdien gaminamas maistas iš prekybininkų, ūkininkų, ar medžiotojų paaukotų produktų. Per dieną pamaitinama apie 70 žmonių. Pasak rajono vadovų, pastebima, kad nepasiiturinčių asmenų daugėja.

Tauragėje labdaros valgykla veikia apie mėnesį. Čia kasdien darbuojasi savanoriai. Vienas jų – ir krašto menininkas Edvardas Gasinskas, globos namuose praleidęs vaikystę. Todėl ir pats jautriai reaguoja į socialiai pažeidžiamus asmenis. Vyras kasdien gamina vis kitus karštus patiekalus.

Sako, pats nežino, ką žmonės valgys rytoj, priklausys nuo to, kokių produktų gaus.

„Kokius produktus gauna „Maisto bankas“. Dar aišku, labai gerai, kad su mumis pasirašė medžiotojai sutartį. Gaunam truputį konservų, mėsytės. <…> Čia toks santykis – 30 [proc.] mėsos ir 70 viso kito“, – pasakoja Edvardas.

Šios dienos meniu – plovas su žvėriena. Maistą pasiima apie 70 tauragiškių.

„Labai gerai, man patinka čia, jeigu ką. Skaniai, viskas tvarkoj“, – džiaugiasi LRT TELEVIZIJOS kalbintas valgyklos lankytojas.

Labdaros valgykla Tauragėje
Labdaros valgykla Tauragėje / LRT stop kadras

„Žmonių yra, kur nepasiturinčių. Žinokit, reikalinga labai žmonėms“, – antrina moteris.

Tauragėje labdaros valgyklos iki šiol nebuvo. Nepasiturintiems tik retkarčiais pagelbėdavo kai kurios organizacijos. Dabar tai „Maisto banko“ rūpestis, kuris čia skyrių atidarė maždaug prieš metus. Pastebima, kad nepasiturinčių asmenų daugėja.

„Be jokios abejonės, kasdien vis daugėja, tai mes labai džiaugiamės, nes poreikis šitos valgyklos tikrai yra labai didelis“, – pripažįsta „Maisto banko“ Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė.

Į eilę prie nemokamo maisto stoja įvairaus amžiaus tauragiškiai, daugiavaikės šeimos, neįgalieji. Valgyklą išlaikyti padeda savivaldybė.

Labdaros valgykla Tauragėje
Labdaros valgykla Tauragėje / LRT stop kadras

„Matome, kad skurdas Lietuvoje tikrai auga. Tos paramos tikrai reikia. Turbūt ne paslaptis, kad žmonės, atsidūrę tame socialiniame užribyje, dažniausiai neturi ir kitų socialinių įgūdžių, kaip maisto gaminimas. Karštas maistas yra būtinas.

Socialinių paslaugų vis daugėja. <…> Tai yra ir neįgaliųjų integracijos, ir skurdo mažinimo programos“, – dėsto Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskaitė.

Savivaldybės ruošiasi naujam paramos etapui. Nebeliko europinės paramos maistu, vietoje jo kitą mėnesį bus pradėtos dalyti kortelės su pinigais. Nepasiturintys asmenys prekybos vietose galės patys įsigyti jiems reikiamų produktų. Miestuose kuriamos maisto atiduotuvės.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt