Eduardo Vaitkaus pasirodymas vienoje Kauno mokykloje virto sensacija – paties kandidato komentaras verčia iš koto

Naujienos

Ketvirtadienį vienoje Kauno gimnazijoje viešėjo prorusiškais ir kitais kontraversiškais pareiškimais pagarsėjęs kandidatas į prezidentus, Eduardas Vaitkus. Kandidato viešėjimas mokykloje papiktino mokinius, jie mokykloje iškabino plakatus. Daugelyje plakatų pašiepiamos kandidato pažiūros į karą Ukrainoje, kandidato išsakytos mintys, neva Lietuva kelią grėsmę Rusijai, o ne atvirkščiai.

Apie mokinių surengtą taikų protestą naujienų portalą tv3.lt informavo vienas iš J. Basanavičiaus gimnazijos mokinių, jo tapatybė redakcijai žinoma. Anot šio mokinio, vakar pro-rusiškais pasisakymais pagarsėjęs kandidatas į prezidentus E. Vaitkus atvyko į Kauno J. Basanavičiaus gimnaziją susitikti su rinkėjais.

Kaip pasakojo mokinys, jis ir jo bendraklasiai nepritarė E. Vaitkaus atvykimui į J. Basanavičiaus gimnaziją ir bandė kalbėtis su mokyklos administracija. Tačiau, anot mokinio, buvo pasakyta, jog toks vizitas – legalus, o nuomonę išreikšti gali kiekvienas žmogus.

Bet mokiniai lengvai su tokiu atsakymu nesusitaikė ir po pamokų paruošė plakatus, kuriuos iškabino mokyklos viduje ir išorėje. „Krymas – ruzzijos, Vilnius – Lenkijos?“, „Koks Putkos bandelių skonis?“, „Kodėl esate čia, o ne pergalės parade?“ – tokie klausimai matomi plakatuose. Be to, mokiniai aplink mokyklą iškabino ir Ukrainos vėliavas.

Skundėsi nemaloniu elgesiu  

Anot moksleivio, susitikimas su E. Vaitkumi ir jo potencialiais rinkėjais buvo ypač nemalonus. Moksleivis pasakoja, jog jam buvo ir grasinama.

„Aš išjungsiu tau šviesą už tokius plakatus“, – anot moksleivio, taip kalbėjo vienas iš dalyvių.

„Panašias mintis išreiškė ir kandidato scenaristė, kuri aiškino, kad mes turim būti siunčiami į kariuomenę, o paėjus toliau pasiskundė durininkui, kad mus išsiųstų į Rusijos armiją“, – pasakojo moksleivis.

Moksleivis taip pat pasakojo, jog nors renginys buvo vadinamas diskusija, jiems nepavyko užduoti nė vieno klausimo, mat juos pertraukinėjo tiek susirinkę rinkėjai, tiek pats E. Vaitkus.

„Kokia partija jums už tai moka?“, „Kas jums leido čia atvykti?“ – anot moksleivio, būtent taip replikavo E. Vaitkus.

Moksleivis taip pat teigė, jog E. Vaitkus į mokyklą atvyko automobiliu, o nuo jo dvelkė stiprus brendžio kvapas.

Jono Basanavičiaus mokyklos direktorė Sandra Palšauskienė vakar dienos įvykio plačiau nekomentavo ir pasiūlė kreiptis į Kauno miesto savivaldybę. Tačiau direktorė prasitarė, jog viešai pasirodžiusi informacija apie susitikimą su E. Vaitkumi greičiausiai yra teisinga.

Eduardas Vaitkus – nelaikau to įžeidimu

Susisiekus su kandidatu E. Vaitkumi, šis patvirtino, jog plakatus mokykloje matė, tačiau jų per daug nesureikšmina. E. Vaitkus taip pat aiškino, neva išvis nesupranta, apie ką gi buvo šie plakatai.

„Manęs tai nė kiek neįžeidžia. Matyt, tai mokyklos problema su kažkokiu Putka, nepasidalina kažko“, – kalbėjo E. Vaitkus.

„Tie vaikai klausinėjo, buvo klausimus atsispausdinę, skaitė labai ilgus klausimus. Tie klausimai buvo keturių sakinių ilgio“, – netuščiažodžiavo E. Vaitkus.

Eduardas Vaitkus (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Netrukus pokalbis pasisuko keista kryptimi, mat E. Vaitkus teigė, neva žiniasklaida apskritai neturėtų remtis anoniminiais šaltiniais, nors tai yra įprasta žiniasklaidos taikoma praktika.

„Nuo kada jūs domitės anonimais? Anonimas gali būti totalus blefas, teisingai pasakiau?“ – klausė E. Vaitkus.

Kandidatui paaiškinus, jog žiniasklaidos priemonės dažnai remiasi anoniminiais šaltiniais ir tiesiog norima sužinoti jo istorijos pusę, jis pateikė savotišką palyginimą.

„Anonimai gali pasakyti, kad jūs esate krokodilas. Aš jums paskambinsiu ir klausiu – įrodykite, kad neturite žalios uodegos?“ – šaipėsi E. Vaitkus.

„Jūs faktų nepateikiate“, – skundėsi kandidatas.

Vis dėlto, galiausiai pavyko sužinoti konkretesnės informacijos – E. Vaitkus neneigė, jog vieną iš mokinių pavadino infantiliu. Tačiau, E. Vaitkaus nuomone, tai nėra žeminimas.

„Vaikams trūksta kantrybės, tikrai taip. Jūs man atsakykite, ką reiškia žodis infantilus? Čia yra truputį ir medicininis terminas. Nu tai, vaikiškas. Ar jums atrodo, kad tai įžeidimas? Jeigu aš Jums pasakysiu, kad jūs elgiatės kaip subrendęs žmogus, ar tai bus įžeidimas?“ – klausė E. Vaitkus.

Na, o paklausus, ar tą dieną vartojo alkoholį, E. Vaitkus į šį klausimą nusprendė atsakyti juokaudamas.

„Aš buvau prisileidęs heroino, padidinęs dozę, mano viena akis buvo išsiplėtusi, o kita susiaurėjusi. Kai kalbėjau, aš retkarčiais nesugebėjau, kad liepsna iš burnos neplistų, o iš mano ausų ėjo dūmai, bet iš kairės ausies ėjo daugiau, nei iš dešinės“, – kalbėjo kandidatas į prezidentus.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt