Kokie ženklai išduoda apie knibždančias kirmėles jūsų organizme?

Sveikata

Pasak gastroenterologo, žarnyno parazitai gali sukelti lėtines sveikatos problemas, jei nebus kuo greičiau gydomi.

Parazitai yra organizmai, gyvenantys šeimininko kūne arba ant jo, bei mintantys šeimininko maistinėmis medžiagomis, kad išgyventų. Tokie parazitai dažniausiai užkrečia virškinimo sistemą – jų dažnai randama žarnyno sienelėse. Tai gali sukelti daugybę simptomų, pradedant raumenų skausmu ir baigiant anemija.

Žarnyno parazitai, įskaitant įvairias kirminų rūšis, gali atsirasti dėl prastos higienos, pvz., netinkamo rankų plovimo pasinaudojus tualetu. Jie taip pat gali atsirasti, jei mėsa nepakankamai iškepta arba prieš valgant nenuplaunami vaisiai ir daržovės.

Negydant parazitai gali sukelti ilgalaikių sveikatos sutrikimų, tokių kaip lėtinis nuovargis ir sąnarių problemos, rašo express.co.uk.

Gydytoja Sara Mesilhy, gastroenterologė iš Jungtinės Karalystės Karališkojo gydytojų koledžo, papasakojo apie penkis dažniausiai pasitaikančius žarnyno parazitų požymius.

Alkis po valgio

Žmonės, turintys žarnyno parazitų, gali jaustis alkani net pavalgę, nes parazitai maitinasi maistinėmis medžiagomis iš suvartoto maisto.

Kai kurie parazitai išskiria medžiagas, kurios sutrikdo signalų, susijusių su apetitu ir medžiagų apykaita, veiklą.

Jie gali pažeisti virškinimo sistemos gleivinę bei sumažinti maistinių medžiagų įsisavinimą.

Virškinimo problemos ir svorio kritimas

Parazitai gali pažeisti žarnyną, o tai sukelia virškinimo ir maisto įsisavinimo problemas. Dėl to užsikrėtusio asmens mityba tampa nepilnaverte, jis gali viduriuoti bei kentėti pilvo skausmus.

Taip pat gali kristi svoris, nes kai kurie parazitai maitinasi šeimininko maistinėmis medžiagomis.

Niežulys

„Parazitai gali sukelti niežulį“, – perspėjo gydytoja S. Mesilhy.

Pavyzdžiui, spalinukės deda kiaušinėlius aplink išangę, o tai sukelia niežėjimą ir kelia pakartotinio užsikrėtimo pavojų.

Kiti parazitai gali išskirti toksinus, kurie sukelia alergines reakcijas ir odos problemas, tokias kaip dilgėlinė bei egzema, dėl kurių atsiranda niežulys.

Šie ženklai išduoda organizme knibždančias kirmėles: atpažinkite laiku (tv3.lt fotomontažas)

Anemija

Anemiją parazitai gali sukelti keliais būdais. Pavyzdžiui, ankilinės kirmėlės gali prisitvirtinti prie plonosios žarnos gleivinės ir siurbti šeimininko kraują, dėl to netenkama kraujo ir atsiranda anemija.

Tai, kad kai kurie parazitai konkuruoja tarpusavyje dėl šeimininko maistinių medžiagų, padidina anemijos riziką, nes jie gali pašalinti iš organizmo geležį, kuri būtina raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

Kiti parazitai, tokie kaip plazmodijos, sukeliančios maliariją, gali tiesiogiai sunaikinti raudonuosius kraujo kūnelius ir sukelti anemiją.

Raumenų ir sąnarių skausmas

Parazitai gali sukelti uždegimą organizme, dėl kurio gali atsirasti raumenų ir sąnarių skausmas. Jie taip pat gali pereiti į raumenis, sukeldami tiesioginę žalą.

Be to, raumenų ir sąnarių skausmas gali būti anemijos pasekmė dėl sumažėjusio deguonies tiekimo.

„Jei įtariate, kad turite parazitinę infekciją, medicinos specialistas gali atlikti tyrimus, kad patvirtintų parazito tipą ir paskirtų tinkamą gydymą, – sakė gydytoja S. Mesilhy. – Žarnyno parazitų gydymo galimybės priklauso nuo parazito tipo ir infekcijos sunkumo, tačiau dažniausiai skiriami vaistai yra albendazolas, mebendazolas, prazikvantelis ir metronidazolas.“

„Neignoruokite jokių simptomų, nes jie gali sukelti lėtines sveikatos problemas, tokias kaip anemija, lėtinio nuovargio sindromas, sąnarių problemos ir karščiavimas“, – pridūrė gydytoja S. Mesilhy.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt