Gabrielius Landsbergis: pasitikiu premjere ir palaikau jos sprendimus

Naujienos

Valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako pasitikintis premjerės sprendimu pakeisti krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, nes krašto apsaugos sistemai reikalinga „papildoma energija ir didesnė sparta“.

„Kaip partijos pirmininkas, pasitikiu ministre pirmininke bei palaikau jos sprendimus bei nuolatines pastangas stiprinant Lietuvos saugumą bei atliekant kitus svarbius, sudėtingus darbus“, – BNS perduotame komentare šeštadienį sakė ministras.

„Premjerė mato platų, sisteminį vaizdą. Reikalinga papildoma energija ir didesnė sparta, Lietuvai rengiantis visiems sudėtingiausiems scenarijams“, – pridūrė jis.

Panašiai kalbėjusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė šeštadienį feisbuke rašė, kad A. Anušauskas traukiasi dėl lūkesčių per likusį kadencijos laikotarpį Lietuvos saugumo labui padaryti „dar daugiau ir greičiau“, o iš ministro šiuo metu tikimasi „maksimalaus įsitraukimo“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis (TS-LKD) nenurodė, kad ministro pareigose galėtų pakeisti A. Anušauską.

Reikalinga papildoma energija ir didesnė sparta, Lietuvai rengiantis visiems sudėtingiausiems scenarijams.

„TS-LKD rimtai žiūri į valstybės gynybą, todėl neabejoju, kad turime stiprių politikų, gerai ir profesionaliai galinčių dirbti sparčiau stiprinant nacionalinį valstybės saugumą bei gynybą“, – sakė jis.

Dalis politikų svarsto, jog šias pareigas galėtų užimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Prezidentūra teigia, kad sprendimai dėl Krašto apsaugos ministerijos vadovybės kaitos bus priimti kitą savaitę. Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su premjere aptarti situacijos.

A. Anušausko klausimas koalicijoje aptartas nebuvo

Netylant diskusijoms dėl netikėto krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko pasitraukimo iš pareigų, konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tikina, kad tokie ketinimai koalicijoje aptarti nebuvo. Pasak politikės, šioje situacijoje didesnė problema yra dar nepatvirtintos informacijos nutekėjimas.

„Nežinojo, tikrai, bent tuose formatuose, kuriuose aš dalyvavau, nebuvo aptarta. Tačiau noriu paminėti, kad premjerės pokalbis nebuvo nei su frakcijos, nei su koalicijos nariais, tai buvo jos susitikimas su Vyriausybės nariu. Tai yra normali praktika“, – šeštadienį Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Tai yra pakankamai subtilus dalykas ir premjerė turi teisę ir atsakomybę pasinaudoti savo įgaliojimais“, – pridūrė ji.

Pasak politikės, su ministrų skyrimu susiję klausimai yra Vyriausybės vadovo atsakomybė, tad jis tuos sprendimus ir turėtų priimti. Visgi, konservatorių frakcijos seniūnė patvirtino iš A. Anušausko girdėjusi galimą vieno komiteto pirmininko kandidatūrą į ministro kėdę. Jos nuomone, galima susidaryti įspūdį, kad minėtas kandidatas yra L. Kasčiūnas

„Man sunku būtų pasakyti dėl išsakytos kandidatūros. Aš pati ją girdėjau iš pono Anušausko, konkrečiai neįvardijant, tačiau galima susidaryti tokį įspūdį. Jeigu iškils tokios aplinkybės, tai Seime visą tai išspręsime, kaip sprendėme iki šiol, kaip neseniai sprendėme dėl Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko (Justo Džiugelio – ELTA)“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Reaguodama į viešojoje erdvėje partijai išsakytą kritiką dėl prastos komunikacijos tokiu rimtu klausimu, parlamentarė tikina, kad sumaištį sukėlė informacijos nutekėjimas. Kaip buvo skelbta anksčiau, penktadienį socialiniuose tinkluose pasirodė žurnalisto Edmundo Jakilaičio dviprasmiškas įrašas, sukėlęs įtarimą, jog ministras A. Anušauskas traukiasi iš pareigų.

„Nežinau kokiu būdu atsidūrė informacija viešumoje vieno žurnalisto lūpomis. Čia turbūt yra probleminis taškas, visi kiti pokalbiai ir derinami sprendimai paprastai lieka tarp tų, kurie kalbasi. Didžioji sumaištis iš to ir atsirado, kad nei patvirtinta, nei paneigta informacija atsidūrė viešojoje erdvėje“, – dėstė ji.

Šaltinis: kauno.diena.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!