Įvaizdis visada buvo labai svarbi muzikos industrijos dalis – atlikėjo pasirinkti drabužiai bus teigiamai arba neigiamai įvertinti tūkstančių žmonių. Muzikantas Gabrielius Vagelis atviravo, kad komentarų apie išvaizdą kasdien gauna labai daug ir tai jį liūdina, nes parodo, jog mūsų visuomenė yra pikta, o komentarus rašantys žmonės – nepasitikintys savimi.
Vilniaus knygų mugėje diskusijų ciklo „AGATA | BACKSTAGE“ pokalbyje „Koks yra atlikėjo įvaizdis?“ atlikėjai Gabrielius Vagelis, Ugnė Dominaitė-dj nevykele, Germanas Daškevičius-Gamka ir grupės „McLoud“ lyderis Lukas Malinauskas dalinosi įžvalgomis, kas, jų manymu, sudaro atlikėjo įvaizdį, kaip jie susitaiko su neigiamais komentarais ir kiek mene reikia politikos.
Atlikėjus kasdien stebi tūkstančiai žmonių, taigi jie susilaukia įvairių komentarų. G. Vagelis atskleidė, kad neigiamų rekacijų iš žmonių susilaukia nuolatos, bet yra išmokęs į tai nebekreipti dėmesio.
„Esu susilaukęs kokio milijono komentarų, milijono žmonių nuomonių, kurie šimtą kartų geriau žino kaip aš turiu atrodyti, kas man turi tikti, ką turiu apsirengti. Visų pirma, man jų labai gaila, kad jie negali patys savęs išreikšti taip, kaip nori. Tai yra labai liūdna. Turime daug nelaimingų ir liūdnų žmonių, kurie visą pyktį išlieją ant kitų, kas yra žiauriausia.
Bet per tiek metų pasistačiau sieną ir man nuoširdžiai visiškai vienodai, kas ką apie mane kalba. Nes aš esu aš, važiuok, kur tu nori, klausyk, ko tu nori“, – sakė atlikėjas.
Drabužiais atskleidžiame save
Drabužiai vaidina svarbų vaidmenį, kai sprendžiame apie žmogų: jo asmenybę, pomėgius.
Diskusijos dalyviai sutarė, kad drabužiai atlikėjo įvaizdyje sudaro svarbią dalį, nes tai iš dalies formuoja visuomenės požiūrį į juos pačius.
„Rūbai perduoda energiją ir diktuoja tavo suvokimą kito žmogaus. Atrodo, gali labai daug ką pasakyti vien iš to, kaip jis rengiasi: ką jis mėgsta veikti ar daryti, koks jo suvokimas. Labai daug gali rūbais pasakyti, gal dėl to labai dažnai mes renkamės rengtis paprasčiau, kad nepritrauktume į save tiek daug dėmesio ir akių“, – svarstė G. Daškevičius-Gamka.
G. Vagelis sutiko, kad drabužiai atlieka svarbų vaidmenį formuojant atlikėjo įvaizdį, visgi svarbiausia įvaizdžio dalis yra asmenybė.
„Ką tu nori parodyti, ką nori pasakyti – tai yra tik viena iš detalių, bet kad ir ką tu apsirengtum, svarbiausia yra ką tu darai: pasisakymai, požiūris“, – sakė G. Vagelis.
Ar įvaizdį formuoja skleidžiamos idėjos?
Paklausti, kokią žinią nori skleisti visuomenei per savo kūrybą ir pasirodymus, atlikėjų nuomonės ryškiai išsiskyrė.
„Svarbiausia žinutė man yra meilės žinutė. Visada stengiuosi ją paliesti ir žodžiais, ir veiksmais, ir darbais. Čia yra esminė mano politinė kampanija. Meilės, meilės, šie dalykai yra labai svarbūs. Ir laisvės“, – mintimis dalinosi G. Daškevičius-Gamka.
Su Gamka nesutiko L. Malinauskas, kuris teigė, kad dainų apie meilę yra per daug. Pasak jo, menininkui būtina kalbėti apie politiką.
„Kad būtų harmonija šiame pasaulyje mes turime kalbėti apie politiką. Nežinau nei vieno argumento, kodėl nereikia apie tai kalbėti. <…> Menas visada kalbėjo apie politiką. Ir visada turėjo teisę. Ir tik tose valstybėse, kurios yra į rytus nuo mūsų, tai buvo uždrausta. Mums reikia tai išsikastruoti. Tai yra klaidingas mąstymas“, – sakė grupės „McLoud“ lyderis.
Svarbu turėti nuomonę, bet jos nepiršti kitiems
Jis pridūrė, kad kūryba reikia atskleisti daugiau emocijų nei tik teigiamas, meilę.
„Mes esame vakarietiška, gan skandinaviška valstybė ir žmonės čia nėra pietiečiai. Žmonės čia turi kur kas daugiau tamsių emocijų ir jie būtų tikresni, jei jas išlietų, ne vien tik šauktųsi meilę, bet ir išduotų savo liūdesį“, – teigė kūrėjas.
U. Dominaitė tikino, kad savo kūrybą atsieja nuo politikos ir rimtų temų, nes nenori daryto įtakos jos gerbėjų pasaulėžiūrai.
„Jaučiu didelį spaudimą, kai man sako, jog galiu influencinti daug žmonių. Dėl to savo nuomonės per daug niekur nekišu. Gaila žmonių, jei jie į mane žiūri kaip į influencerę ir mano, kad turi mąstyti taip, kaip mąstau aš. Visgi manau, kad daugelis mane sekančių žmonių priima mane ironiškai“, – teigė dj nevykele.
O G. Vagelis sakė, kad svarbu išsakyti savo nuomonę, bet jos nepiršti kitiems – leisti patiems susidaryti savo pasaulėžiūrą.
„Kiekvienas žmogus mąsto pats ir smagu, kai jie mąsto. Kalbėti visada yra labai svarbu, nes menas yra labai stiprus dalykas, kuris gali paveikti visomis prasmėmis“, – sakė atlikėjas.
Šaltinis: tv3.lt