Ingrida Šimonytė: dėl Ukrainos mes galime padaryti dar daugiau, kad padėtume jai laimėti

Naujienos

Jau beveik dvejus metus tęsiantis karui Ukrainoje, o Rusijai ir toliau rengiantis ilgalaikiam konfliktui, būtina ir toliau didinti paramą nuo režimo agresijos besiginančiai Ukrainai bei užtikrinti Europos Sąjungos (ES) atsparumą galimoms grėsmėms ateityje, tvirtino premjerė Ingrida Šimonytė, penktadienį susitikusi su eurokomisare ylva Johansson.

„Per beveik dvejus Rusijos pilno masto karo metus mes, ES šalys, padarėme daug, padėdami Ukrainai gintis, tačiau vis dar galime daugiau, kad padėtume jai laimėti. Įvardydami tai kaip siektiną tikslą, turime daryti dėl jo viską, kas mūsų galioje, nes kitų kelių atkurti tvarią taiką ir saugumą Europoje nėra.

Jeigu Rusija, perstačiusi savo ekonomiką ant karo bėgių, nebus sustabdyta Ukrainoje, tai taps daug didesniu iššūkiu mums visiems“, – pranešime spaudai teigė ministrė pirmininkė.

Susitikime premjerė ir eurokomisarė taip pat aptarė padėtį Baltarusijoje, kurios režimas bendrininkauja su Rusija agresijoje prieš Ukrainą. Lietuva išlieka atvira režimo persekiojamiems Baltarusijos pilietinės visuomenės nariams, kartu išlikdama budri dėl režimo keliamų grėsmių kaimyninėms šalims, pridūrė premjerė.

Susitikime taip pat buvo aptartas ir Kaliningrado tranzito, vykdomo pagal atitinkamus ES reglamentus, klausimas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt