Jautienos steikas arba tiesiog naminis didkepsnis

Receptai

Taigi kokios yra to stebuklingo jautienos didkepsnio stebuklingos kepimo taisyklės? Atsiminkite tik vieną taisyklę – mažiau yra daugiau. Mažiau kepimo laiko, labai labai karšta keptuvė, šiek tiek laiko mėsai pailsėti šiltoje orkaitėje ar tiesiog ant stalo, plačiai atidaryti virtuvės langai ir jokių ten marinavimų, tik geriausios kokybės druska ir pipirai.

  • Išsirenkam teisingą kokybiškos mėsos gabalą
  • Supjaustome 2.5-3 cm pločio kepsniais.
  • Labai gerai, jei turite namie griliaus keptuvę, jei ne, tai įprastą keptuvę įkaitinkite taip, kad ji beveik lydytųsi…
  • Atidarom  virtuvės langus.
  • Aliejumi patepame mėsą.

Reikės:

  • brandintos jautienos nugarinės (kiekis priklauso nuo valgytojų skaičiaus
  • geriausios kokybės druskos ir pipirų
  • 2 šaukštų mėgstamo aliejaus
  • sviesto (nebūtinai)

Iš abiejų pabarstome šviežiai sumaltais juodaisiais pipirais (tuo tarpu druską dėsim, kai mėsa jau keps keptuvėje – druska ištraukia skysčius, geriau kad jų daugiau pasiliktų mėsoje, todėl sūdome paskutinę minutę).

Aliejumi pateptą mėsą dedame ant gerai įkaitintos keptuvės, kad net kaimynai išgirstų, kaip mėsa šnypščia.  Jei naudojame griliaus keptuvę, tai aliejaus papildomai pilti nerekia, o jei paprastą – galim papildomai įpilti šaukštą aliejaus. Karščio nemažiname.

Kantriai laukiam apie 3,5 minutes, kol apskrunda. Druską dedam ant apkepusios pusės, kai jau matosi rudi vos ne juodi šuorai. Aš papildomai dar kartą ant apkepusios pusės dedu „Kotanyi“ pipirų, nes geri pipirai tikrai dar nepakenkė nei vienam steikui.

Yra daug daug patarimų, kaip pajausti, ar mėsa iškepė. Bet esmė yra paprasta – žalia mėsa yra minkšta. Kuo ji labiau iškepa, tuo ji kietesnė darosi, nes baltymai nuo karščio traukiasi ir kietėja. Pats paprasčiausias būdas yra tiesiog paliesti, spustelėti mėsą. Standartiniam 2,5 cm storio steikui kepimo laikas yra maždaug toks: medium rare (vidutiniškai iškepęs) kiekvienai pusei skiriame 3-4 minutes, jei norim geriau iškepusio – 5 minutes.

Galime steiką pagardinti ir sviestu, jam tiesiog leidžiame išsilydyti ant ką tik apverstos kepsnio pusės.

Nusprendę, kad kepsnys iškepęs, ištraukiam iš keptuvės ir leidžiam mėsai lėkštėje pailsėti.

Aš šįkart savo didkepsnį patiekiau su greitai apkeptomis cukinijų juostelėmis ir avokado, pomidorų, marinuotų jalapeno pipirų salsa.

Avokadą ir vynuoginius pomidorus smulkiai supjaustom, tada įspaudžiam šiek tiek citrinos sulčių, įdedam truputį druskos, petražolių ir marinuotų jalapeno pipirų ir viską sumaišom. Dar prie šio steiko puikiai tiktų gaivios bulvės su mėtom ir žirneliais ar štai tokios salotos.

Šaltinis: beatosvirtuve.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt