Jungtinėje Karalystėje rytoj vietomis prognozuojamas sniegas

Naujienos

Sinoptikai įspėjo, kad Didžiojoje Britanijoje rytoj gali pradėti snigti, nes temperatūra kris, o į šalį keliaus „šaltas arktinis oras“. Neįtikėtinas klimato reiškinys britus gali šokiruoti, nes dar šiandien jų termometrų stulpeliai šoktelėjo iki 22 laipsnių šilumos.

Meteorologijos tarnyba vakar prognozavo, kada gi pagaliau prasidės vasara, nes šiltojo sezono pradžia buvo itin neraminanti, skelbia portalas „The Sun“. Nors kai kuriose šalies dalyse šiandien vis dar laikysis 20 laipsnių šiluma, sinoptikai perspėja, kad ji ilgai neužsibus.

Netikėtai pasirodys sniegas

Meteorologijos tarnybos ekspertė Annie Shuttleworth tvirtina, kad rytoj Škotijos aukštikalnėse gali iškristi sniegas.

„Naktį iš antradienio į trečiadienį šaltas oras ir toliau slinks į pietus ir rytus. Šis okliuzinis frontas trečiadienio rytą atneš gana stiprių liūčių židinį. Liūtys Škotijos aukštikalnėse gali iškristi sniego pavidalu, o tai nėra tipiška vasaros pradžiai, tačiau nėra ir visiškai neįprasta, – sakė ji. – Škotijoje sniego iš tikrųjų tikimasi tik virš 600 metrų ir aukščiau“.

Prieš tokį galimą sniego pasirodymą, britai pajus ir vasaros skonį.

Londono gyventojai šiandien gali mėgautis 22 laipsniu šiluma, o Noridže temperatūra pakils iki 21 laipsnio.

Meteorologijos tarnyba įspėjo, kad artimiausiomis dienomis oras atvės visoje Jungtinėje Karalystėje. Sinoptikų teigimu, „po šilto savaitgalio šią savaitę viskas pasikeis, nes į šalį plūstelės vėsesnis šiaurės vakarų oro srautas.

Sniegas vasarą (nuotr. SCANPIX)

Temperatūra Škotijoje ketvirtadienį nukris iki 13 laipsnių šilumos, o Londone – iki maždaug 17 laipsnių.

Birželį laukia itin permainingi orai

Meteorologijos tarnyba savo penkių dienų prognozėje teigia, kad nuo šio vakaro orai taps neramūs.

„Vakare pietryčiuose prasidės lietus. Šiaurėje išliks vėjuota – pasirodys pavienės liūtys, Škotijoje galima kruša. Naktį pietuose sausa, dangus giedras. Vėsoka“, – teigė sinoptikai.

Praėjusį vakarą Meteorologijos tarnyba atskleidė, kada, jų nuomone, pagaliau prasidės vasara. Pasak sinoptikų, iki birželio pabaigos vyraus neramūs orai ir protarpiais palis.

Kitą savaitę šiaurinėje šalies dalyje gali pasitaikyti žvarbių liūčių, o „sausesnių pertraukų“ metu numatomi „permainingi“ orai.

Tačiau prognozės rodo, kad pietinėse Jungtinės Karalystės dalyse bus „nemažai“ sausų laikotarpių.

Žiedadulkių pavojus

Tikėtina, kad birželio viduryje temperatūra daugelyje vietovių kris, tačiau birželio pabaigoje meteorologai prognozuoja, kad ji bus net aukštesnė už vidutinę.

Žiedadulkės (nuotr. SCANPIX)

Šienlige sergantiems žmonėms taip pat patariama šią savaitę stebėti žiedadulkių kiekį.

Nacionaliniame britų žiedadulkių ir aerobiologijos tyrimų skyriuje skelbiama: „Žolės žiedadulkės labai pavojingos Pietų, Midlando ir Velso regionuose saulėtomis šiltomis dienomis. Didelės rizikos tikėtis šiaurėje galima nuo birželio 3 d.“.

Dar sekmadienį britai mėgavosi saulės spinduliais, o kai kuriose pietryčių dalyse temperatūra siekė 23 laipsnius šilumos.

Tai buvo didelis kontrastas, lyginant su praėjusios savaitės liūtimis, dėl kurių visoje Jungtinėje Karalystėje kilo pavojus žmonių gyvybėms ir buvo perspėta apie gausius potvynius.

Dėl smarkaus lietaus buvo atšauktas ir vėlavo susisiekimas geležinkeliais, o miestų gatvėse kilo chaosas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt