Ar kada pastebėjote raudoną siūlą ant rankos riešo nešiojančių žmonių? Lyg ir nieko gražaus, tačiau tokiomis apyrankėmis dažnai “pasipuošia” net įžymybės. Viena pirmųjų raudoną siūlą ant rankos pradėjo nešioti pop karalienė Madonna. Kas tai – nauja mada ar stiliaus detalė? O gal tikrai raudonas siūlas ant riešo turi magiškų galių?
Manoma, kad pirmieji raudoną siūlą ant rankos pradėjo nešioti Kabalos sekėjai. Jų įsitikinimu raudonas vilnonis siūlas, užrištas žmogui ant kairios rankos riešo jo mylimo žmogaus, artimo giminaičio ar draugo, apsaugo nuo nužiūrėjimo, kitaip dar vadinamos “blogos akies”. Manoma, kad pikti žmonės turi daug žalingos energijos, kurią aplinkiniams skleidžia per akis.
„Bloga akis“ – tai galinga jėga, gebanti vien tik žvilgsniu pridaryti rimtos žalos aplinkiniams, apriboti žmogaus galimybes įvairiose gyvenimo srityse ar kitaip jam pakenkti.
Kabalos sekėjų manymu, neigiama energija į žmogaus kūną ir aurą patenka per kairiąją ranką. Todėl raudonojo siūlo apsauga, ant šios rankos riešo, padeda atbaidyti visą blogį, kuris siunčiamas blogo linkinčių, pavydžių žmonių.
Raudono siūlo, kaip talismano, naudojimas susijęs su legenda apie Rachele, kuri žydų tikėjime laikoma žmonijos gynėja. Legenda pasakoja, kad raudonu siūlu buvo aprištas Rachelės kapas. Žmonės ateidavo prie šio kapo nešini raudonais siūlais, kad įkrautu juos teigiama energija, kurią vėliau perduodavo savo artimiesiems.
Kaip talismaną kažkada raudoną siūlą naudojo ir slavų tautos. Buvo tikima, kad jis apsaugo nuo įvairių blogybių. Tikėta, kad šią apsaugą žmonėms padovanojo viena iš pagonių deivių. Iš pradžių raudonas siūlas, kaip talismanas, buvo laikomas namuose. Buvo tikima, kad jis apsaugo nuo blogo linkinčių svečių. Kiek vėliau raudonas siūlas pradėtas rišti ant riešo keliais mazgais ir užkalbamas užkeikimais.
Taip pat slavų ir kai kuriose rytų tautose tikima, kad raudonas vilnonis siūlas nešiojamas ant dešiniosios rankos riešo, padeda į žmogaus gyvenimą pritraukti sėkmę.
Šiai dienai nemažai turistų šventus raudonus siūlus parsiveža iš Izraelio. Stipriausiais laikomi iš Jeruzalės parvežti siūlai arba siūlai isigyti iš Kabalos sekėlų. Tačiau manoma, kad tokią apsaugą galima pasidaryti ir namie.
Koks turi būti siūlas?
Siūlas turi būti raudonas ir vilnonis, nes manoma, kad vilna atstumia neigiamą energiją ir turi gydomųjų savybių. Nuo seno žinoma, kad vilna mažina uždegimus ir greitina žaizdų gijimo procesus. Tad vienas iš raudono siūlo tikslų, užrišant mazgą, gali būti sveikatos ir bendros savijautos pagerinimas.
Nėra vieningos nuomonės, kodėl siūlas turi būti raudonas. Senovės rankraščiuose buvo minima, kad vilnonis siūlas prisipildė gyvūno ir saulės energijos, kurios dėka nusidažė ugnies spalva. Raudona spalva asocijuojasi su gyvybę ir manoma, kad ji gali kovoti su tamsos dvasiomis ir demonais.
Kaip teisingai užrišti siūlą ant riešo?
Pirmiausia ant raudono siūlo reikia užrišti kelis mazgus, jų skaičius turi būti nelyginis ir negali viršyti septynių. Tai reikia padaryti tyloje ir ramybėje, pozityviai nusiteikus, ir atsikračius visų neigiamų emocijų. Rišdami kiekvieną mazgą prašykite apsaugos ir aiškiai galvokite kokius gerus dalykus jis turi pritraukti į jūsų gyvenimą. Negalima galvoti nieko blogo. Pozityvus požiūris ir tikėjimas šiame procese labai svarbus. Kiekvienas mazgas turi turėti savo prasmę. Tarp mazgų palikite ne mažiau kaip vieno centimetro tarpelius.
Paruoštą siūlą ant kairiosios rankos riešo turi užrišti mylimas žmogus, artimas giminaitis arba geras draugas. Asmuo turi suvokti, ką reiškia šis ritualas ir nuoširdžiai linkėti jums tik gero. Kabalos sekėjų teigimu, savarankiškai užsirištas siūlas neturės reikiamų galių ir neapsaugos nuo blogos akies.
Siūlas rišamas paliekant šiek tiek laisvos vietos, kad neveržtų ir kasdienėje veikloje nejaustūmėte nepatogumo. Nuo užrišimo momento siūlą nešiokite visada, jo nenusiimkite.
Jeigu po kurio laiko pastebėjote, kad siūlą pametėte, vadinasi jis atliko savo funkciją, sulaikė daug neigiamos energijos ir ja persipildė. Pasirūpinkite nauja apsauga, užsiriškite naują raudoną siūlą.
Reikėtų žinoti, kad žmogus nešiojantis raudonojo siūlo apsaugą ant kairės rankos riešo ir pats niekam negali linkėti blogo, priešingu atveju ši apsauga palaipsniui praras savo galias.
Tikėti tuo ar ne, spręskite patys. Aš manau, kad čia svarbiausią vaidmenį vaidina ne siūlas, o žmogaus tikėjimas. Taigi, darykite, tikėkite arba nusišypsokite ir pamirškite tai.
Šaltinis: patarimupasaulis.lt