Kaip namuose ant palanges auginti braškes ištisus metus

Receptai

Saldžias braškes galima auginti ir namie be nereikalingų rūpesčių su daržu ir lysvėmis. Jos nereiklios priežiūrai ir išauginus gaunasi ir ankstyvi sodinukai vasarai sode, ir derlius tiesiog bute.

Braškių auginimo namuose procesas turi savo ypatybių. Geriau imti ne šiltnamio veisles, kadangi oras bute ne drėgnas, o sausas. Tiks remontantinės veislės: jos mezga vaisius ne tik vasarą, bet ir rudenį.

Pirmąjį derlių šios veislės duos jau sodinimo metais. Sodininkų parduotuvėse geriausia ieškoti šių veislių:
Tristanas, Selva, Ženeva ir Albionas.

Sodinimui namuose sėklos sėjamos iš pradžių nedidelėse talpose. Pasirodžius pirmiesiems daigams, jie perkeliami į didesnes talpas. Kai formuojasi 4-5 lapelis, sėjinuką laikas perkelti į erdvų vazoną.

Čia ir atsiras pirmosios uogos. Taip pat sėkmingai braškes galima sodinti ir pailguose loveliuose. Jie net patogesni statymui ant palangės. Dar vienas sėkmingas variantas – sodinimui imti didelius 5 l butelius nupjautu dugnu. Juos bus patogu pakabinti virtuvėje.

Iškart pirkite gatavą gruntą sodinimui, savarankiškai padaryti bus žymiai sunkiau. Ant palangės braškės beveik nekels rūpesčių. Trąšų reikia tik kartą per 3 savaites, laistyti galima ir kasdien.

Pirmasis naminių braškių derlius nuimamas jau po 3 mėnesių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt