Kaip pasitikrinti, ar tavo partneris jums ne per jaunas: įvardijo formulę

Įdomybės

Nors su amžiumi dėl įvairių sveikatos problemų lytiniai santykiai gali retėti ar jų išvis atsisakoma, gydytojai pažymi, kad skaičiai pase savaime niekaip neapibrėžia seksualinio aktyvumo. Vis tik nors meilei amžiaus skirtumas – ne kliūtis, tam tikra formulė pasitikrinimui, ar partneris jums ne per jaunas, egzistuoja.

Paklaustas, ar yra amžiaus riba, kai vyrui nebeaktuali seksualinė funkcija, gydytojas urologas, seksologas, Europos seksualinės medicinos jungtinio multidisciplininio komiteto narys Titas Simaška tikino, kad su amžiumi gali būti susiję tik tam tikri aspektai.

„Su amžiumi paprastai ateina du dalykai – pacientas tampa nebepajėgus turėti lytinių santykių dėl gretutinių ligų (bet tai priklauso ne tiek nuo amžiaus, kiek bendros būklės). Kitas dalykas yra santykiai su antra puse. Nors moterys vidutiniškai gyvena ilgiau nei vyrai, bet po menopauzės lytinių santykių metu jos patiria diskomfortą dėl makšties atrofijos, sausumo.

Taip pat pasikeičia hormonai, o pakaitinė hormonų terapija, ypač testosterono, tarp moterų yra nepopuliarus dalykas. To pasekmė – vyrų antros pusės nelabai nori turėti lytinių santykių, jie net negalvoja apie kitos partnerės paiešką ar ėjimą kažkur į kairę tad tai irgi tampa mažiau aktualu. Tai yra dvi priežastys, kodėl su amžiumi tas lytinių santykių poreikis gali mažėti, bet ne dėl to, kad pase įrašytas tam tikras skaičius“, – aiškino jis „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“.

Titas Simaška (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Stebina 90-mečių pacientų gausa

Gydytojas pasakojo dabar pastebintis kaip niekada daug 90-mečių pacientų, kurie apsilanko pas jį dėl vienų ar kitų problemų.

„Su viena priėmimo gydytoja juokaujame, kad prieš 5 metus tiek 90-mečių nebuvo. Dabar jau 4 metus beveik nebedirbu valstybinėje poliklinikoje, bet jei ateidavo 90-metis, tai pasitaikydavo kartą į 3 mėnesius, net pavardėmis juos žinodavau. Dabar per budėjimą atvažiuoja trys keturi 90-mečiai ir vyresni.

94 metų vyras jau nieko nestebina, šimtamečiai jau yra tik pavieniai. Ir čia nesusideda matematiškai, kad per 5 metus padaugėjo 90-mečių, bet jų labai daug išlindo, pastebėjau super pasenusį pacientų amžių“, – pasakojo T. Simaška.

Yra tokia neoficiali formulė – vyresnio partnerio amžių reiktų dalinti perpus ir pridėti 7, tai yra žemiausias amžius žmogaus, su kuriuo galėtų būti kartu.

Pasak jo, šiems pacientams vis dar aktualios būna ir seksualinės problemos, jie yra pakankamai sveiki, atvažiuoja patys vairuodami automobilius:

„Gal jie lytinų santykių neturi dažnai, bet jiems tai svarbu. Atvažiuoja pacientai ir sako, kad mano antra pusė nebelabai nori turėti santykių ir man jau nelabai gaunasi, bet man dar vis dėlto norėtųsi, ar galima kažką padaryti? Vyrui vien tas faktas, kad jis gali, reiškia labai daug. Čia kaip su kitos moters suvedžiojimu – juk vyrui svarbu ne tiek permiegoti su kažkuo, bet žinoti, kad jis galėtų kažką suvedžioti.“

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. 123rf.com)

Amžiaus skirtumas – ir 40–50 metų

Taip pat pasitaiko situacijų, kad vyras gali turėti ir jaunesnę partnerę, tai gali būti antra santuoka.

„Čia labai lengva apsigauti. Štai per budėjimą atvežė tokį dieduką su problemomis ir jį lydėjo palyginus jauna moteris. Jaunesnis aš būtų sakęs, kad jūsų tėčiui reikia daryti tą ir tą, bet dabartinis aš jau žino – paklausiu, kas jūs pacientui. Sako žmona, tai sakai tada, jūs savo vyrui darykite taip ir taip. Jau ne kartą užlipta ant grėblio, tai nebedarau šios klaidos“, – juokėsi T. Simaška.

Paklaustas, kokį prisimena matęs didžiausią amžiaus skirtumą, gydytojas kaip ryškiausią įvardijo 40–50 metų.

„Negaliu tiksliai pasakyti, nes dažniausiai žinau tik vyro amžių, bet iš tų atvejų, kur labai ryškus amžiaus skirtumas, bus tarp 40 ir 50 metų. Ir, panašu, kad jie gyvena laimingai, viskas tvarkoje, nematau nei jo kažkokio gėdijimosi, kad turi jaunesnę partnerę, nei kažkokio diskomforto iš jos“, – pastebėjo seksologas.

Jis pridūrė, kad neretai pacientai vyrai pasididžiuodami pasisako, kad susirado jaunesnę partnerę.

Kiek jaunas partneris – ne per jaunas?

Paklaustas, kaip vertintų iš profesinės pusės, kad vyras turi jaunesnę partnerę, ar gerai didelis amžiaus skirtumas, gydytojas patikino, kad kol žmogaus galva šviesi, medicina ir urologai turi daug būtų padėti.

„Tame visiškai nieko blogo nematome, tiek kaip ir situacijos, kai vyras yra jaunesnis, o moteris vyresnė. Tai nesukelia mums jokio diskomforto, ir, jei jie jaučiasi laimingi, amžiaus ribos nėra. Yra tokia neoficiali formulė – vyresnio partnerio amžių reiktų dalinti perpus ir pridėti 7, tai yra žemiausias amžius žmogaus, su kuriuo galėtų būti kartu.

Pavyzdžiui, jei vyrui 80 m., tai reiškia 47 metų moteris būtų jauniausia riba. Jei vyrui 30 m., 15 plius 7, tai būtų 22 m., su tokios amžiaus moterimi jis dar ras kalbą, o 20-metė – dar bus per didelis skirtumas. Ši formulė nėra absoliuti, bet gana neblogai pataiko“, – dėstė T. Simaška.

Seksas vyresniame amžiuje (nuotr. 123rf.com)

Pasak jo, kalbant apie seksualinę santykių pusę, kai abiem partneriams yra apie 50 m., didelio skirtumo nėra. Tačiau kai moteriai kai yra postmenopauzinis laikotarpis, vaisingumas nėra svarbu, gali atsirasti niuansų.

„Kai vyras vyresnis, jis dažnai dar nori ir pats ar su mūsų pagalba gali turėti santykių, kai partnerė dažnai nebenori arba nebegali dėl lytinių santykių keliamo diskomforto. Tad čia ir jaučiasi tai, kad vyresni vyrai nori susirasti jaunesnę partnerę, kuri norėtų ir galėtų turėti lytinių santykių. (…)

Jei lytiniai santykiai kelia diskomfortą, yra lubrikacijos klausimas, testosterono dalykas, tai yra labai mažai sprendžiamas dalykas. Visų pirma tai yra nežinoma, mažai kam įdomu, moterų seksualinė disfunkcija pasaulyje realiai labai po kilimu nustumtas reiškinys. Yra tik pavieniai specialistai, niekas apie tai nešneka, niekas ir nežino, nesidomi. Sako, kad senstu, taip ir turi būti“, – pastebėjo gydytojas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt