Kas nutiks, jei kasdien valgysite česnakus: užtenka per diena vienos skiltelės

Receptai

Česnakai priklauso amarilinių (Amaryllis) šeimai ir yra giminingi tokioms gražioms gėlėms kaip meilenis (hippeastrum), klivija, eucharis ir narcizas. Argi tai ne puiki kompanija? Tačiau gėlės yra gėlės, o šiandien mus domina česnakai. Iš karto galite pajusti deginimo pojūtį ant liežuvio ir burnoje, taip pat kvapą ir skonį. Tačiau tai ne vienintelės jų savybės.

Česnakuose gausu maistinių medžiagų ir vitaminų. Juose yra B grupės vitaminų (B1, B3, B4, B6), kalio, kalcio, fosforo, magnio, natrio, sieros, vitamino C.

Česnakai yra pakankamai kaloringi, 149 kcal 100 gramų, tačiau jie nekelia grėsmės nutukimui. Juk vargu ar kas nors gali suvalgyti bent 100 gramų česnakų vienu metu. Bet yra ir daugiau pavojų. Česnakai aktyviai skatina skrandžio sulčių gamybą, todėl didina apetitą.

Česnakų nauda

Dėl didelio fitoncidų kiekio česnakai pasižymi stipriomis baktericidinėmis, antivirusinėmis ir net antihelmintinėmis savybėmis. Visas šias savybes oficialiai patvirtino viso pasaulio mokslininkai.

Visiems gerai žinoma, kad česnakai vartojami sergant virusinėmis ir peršalimo ligomis.

Tokiems tikslams naudojamos susmulkintos česnakų skiltelės, kurios patalpose dezinfekuoja orą nuo patogeninių virusų. Šis metodas yra pakankamai veiksmingas ir naudojamas jau daugelį dešimtmečių. Toks būdas labai dažnai naudojamas vaikų kolektyvuose, mokyklose ir vaikų darželiuose.

Taip pat verta paminėti nuo vėžio saugančias šio augalo savybes. Česnakuose esanti medžiaga alicinas gali gerokai sumažinti plaučių vėžio riziką. Kaip antioksidantas, jis naikina navikines ląsteles. Česnakai taip pat plačiai naudojami tradicinėje medicinoje visame pasaulyje, pavyzdžiui, Indijoje, Kinijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Česnakų ekstrakto pagrindu pagaminti fitopreparatai turi didelę paklausą.

Taigi, jei kasdien suvalgysite po skiltelę česnako, jis padės:

  • Stiprinti imuninę sistemą, kuri padės susidoroti su peršalimo ligomis;
  • Sumažinti kraujospūdį;
  • Sumažinti blogojo cholesterolio kiekį;
  • Sumažinti cukraus kiekį kraujyje;
  • Sumažinti vėžinių susirgimų riziką.

Organizmui daroma žala

Reikia pasakyti, kad česnakai nėra labai kenksmingi. Tačiau neabejotinai yra tam tikrų išlygų. Štai keletas iš jų:

  • Nevalgykite česnakų tuščiu skrandžiu (gali sukelti skrandžio skausmą, deginimą, pykinimą);
  • Negalima vartoti pacientams, kuriems diagnozuota epilepsija (gali išprovokuoti priepuolį);
  • Individualus netoleravimas;
  • Sergant ūminėmis virškinamojo trakto ligomis.
Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!