Klyksmai, aimanos, maldavimai išgelbėti vaiką – naujausi liudininkų pasakojimai, kokį siaubą išgyveno Viršuliškių gyventojai

Naujienos

Vilnių ir visą Lietuvą sukrėtė siaubinga nelaimė iškart po Naujųjų metų. Sostinės Viršuliškių rajone daugiabutyje nugriaudėjo galingas sprogimas, kurio metu žuvo du žmonės. Po sprogimo pradėjo į dienos šviesą kilti siaubingi liudijimai, kas vyko šiame name antradienio vakarą ir naktį. Po sprogimo name įstrigo ir liko 7-erių berniukas, kurio mama buvo išgelbėta ir šiuo metu gydoma ligoninėje. Vaikelis neišgyveno.

Trečiadienio rytą Viršuliškių rajono gyventojai  ir kaimynai vis dar negali atsigauti po patirto siaubo ir naujienų portalui tv3.lt pasakoja sukrečiančias įvykio detales.

Kaimynai sukrėsti pasakoja detales: „To vaikelio mama išbėgo į laiptinę ir pradėjo šaukti“

Kaimynai ir pažįstami lieja ašaras dėl žuvusiųjų, o labiausiai širdį jiems veria, kad nepavyko išgelbėti vaiko, nors mama klykė, rėkė ir meldė pagalbos, kad kažkas padėtų ištraukti berniuką.

„To vaikelio mama išbėgo į laiptinę ir pradėjo šaukti, kad sprogo kažkas ir vaikas liko ten ir viskas. Sprogimas buvo, ir vaikutis ten liko“, – sakė kaimynė.

Po sprogimo žuvo dar vienas žmogus.

Kaimynės taip pat pasakojo apie vyrą, kurio bute įvyko sprogimas.

„O ten, kur buvo sprogimas, tai tas vyras buvo vienišas, jo žmona mirusi“, – sakė žuvusiųjų kaimynė.

Ji pridūrė, kad vyras neturėjo problemų su alkoholiu.

„Bet buvo toks savotiškas kažkoks. Jei sužinodavo, kad kiti nuomojasi butą ar išgirsdavo vaiką verkiantį, jis tuoj pat piktindavosi. Piktinosi, kad jį kaimynai nuodija, jog ten į vandenį kažką prileidžia. Toks buvo nekvailas, bet… Gal jis čia kaltas. Aš nieko nežinau, negaliu prifantazuoti“, – pasakojo kaimynė.

Prioritetas atlikti gelbėjimo darbus ten, kur yra žuvusiųjų kūnai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo atstovas Donatas Gurevičius teigė, kad apie 4 val. ryto ugniagesiai iš išorės apžiūrinėdami pastatą aptiko nepilnamečio kūną.

„Visai neseniai, prieš 10 val., ekspertai apžiūrėjo pastato vidų ir įvertino galimybes ugniagesiams gelbėtojams patekti į vidų ir saugiai stabilizavus nesaugias konstrukcijas atlikti gelbėjimo darbus. Mūsų prioritetas atlikti gelbėjimo darbus ten, kur yra žuvusiųjų kūnai. Pirma vieta yra nepilnamečio, kuri jau yra techniškai apžiūrėta, vėliau ekspertai apžiūrės ir kitą vietą.

Tai užtruks, nes stabilizuoti konstrukcijas, pradedant nuo pirmo aukšto, kylant į viršų, gali užtrukti, nes tam reikia specialios įrangos, tai gali trukti valandas”, – sakė D. Gurevičius.

Jis pridūrė, kad yra du žuvusiųjų kūnai, jų lokacijos vietos yra žinomos.

„Bet tos vietos yra nesaugios dirbti ugniagesiams ir yra įgriuvusios konstrukcijos tiek tarp aukštų, tiek tarp butų sienų įgriuvusios“, – sakė ugniagesys.

Jis pridėjo, kad bute, kur įvyko sprogimas, yra įgriuvusios grindys.

„Vieno žmogaus kūnas trečiame aukšte, kito – ketvirtame, bet lubos, grindys tarp 3 ir 5 aukšto yra įgriuviusios“, – sakė ugniagesys.

Žuvusio žmogaus amžiaus ir lyties ugniagesių atstovas negalėjo pasakyti.

Žuvusio berniuko sesuo išplatino jautrią žinią

Įrašu „Facebook“ pasidalijo mergina, teigianti, kad yra minėto berniuko sesuo. Mergina įraše kaltino gelbėtojus. Šeima šaukėsi pagalbos

„Šiandien įvyko nelaimė. Sprogo mamos kaimynų butas. Sprogimas išvertė sieną į mano mamos kambarį. Ant sofos gulėjo mano 7 metų brolis. Sprogimo metu ant mano brolio užkrito siena ir jį prispaudė, mama bandė jį traukti, bet nepavyko, jis tik sakė „mamyte padėk, man skauda“.

Mama glostė jam galvytę, kai tuo metu įbėgo trys vyrai, nežinom, ar kaimynai, ar ugniagesiai! Mamą pradėjo traukti, bet ji šaukė, kad nenori eiti ir kad jos sūnus ten, ji šaukė ir rodė į mano prispaustą brolį, bet ją ištempė per prievartą ir išvežė į ligoninę, kieme mama pasakė, kur yra prispaustas berniukas. Šiuo metu mamą pasiėmėm, ji yra sunkios būklės psichologiškai“, – rašoma įraše.

Anot įrašą paskelbusios merginos, vietoje dirbę pareigūnai šeimai nurodė, kad berniuko paieškos naktį nevyks.

„Mes einam į įvykio vietą ir klausiam dėl mūsų mažiuko situacijos! Pirmi policininkai pasakė, kad darbai nevyksta ir pratęs paiešką tik rytoj (trečiadienį – red. past.) ryte, dabar nuėjus pasikeitė pamaina, dabartiniai policininkai pasakė, kad budės per naktį prie įvykio vietos ir tik paiešką vėl prasidės po pietų!“ – teigia ji.

Mergina prašė socialinių tinklų vartotojų pasidalinti jos įrašu ir kaltino gelbėtojus neva neieškant jos brolio.

Daugiabutyje rastas žuvęs berniukas

Iš degančio daugiabučio Vilniuje, Viršuliškėse, buvo išgelbėta 15 žmonių, o du žuvo, trečiadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Per antradienį kilusį gaisrą penkių aukštų name du žmonės buvo nukelti su keltuvu, penki žmonės išgelbėti išvedant ugniagesių grandžiai, keturis žmonės išvesti iš laiptinės, dar keturis žmones ugniagesiai sutiko laiptinėje ir palydėjo į lauką.

Vieno žuvusio žmogaus kūnas pastebėtas antradienį popiet, kito – anksčiau ieškoto vaiko – ankstyvą trečiadienio rytą. Prie jų ugniagesiai kol kas negalėjo prieiti dėl pažeistų konstrukcijų.

Pagal statybų ekspertų įvertinimą, ugniagesiams kol kas uždrausta vykdyti darbus viduje.

Apdegė ir dalinai apgriuvo penki butai. Nuo sprogimo išdužo šalia stovėjusio automobilio „Toyota“ trys langai.

„Tęsiami baigiamieji darbai“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Policijos teigimu, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, tuo metu 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

Antradienį apie 11 val. kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas.

Pasak PAGD direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Kanapicko, daugiau žuvusiųjų neturėtų būti. Šuo metu sprendžiama, kaip sutvirtinti pastato laikančiąsias konstrukcijas, kad jis negriūtų ir ugniagesiai galėtų patekti į vidų.

Vilniaus miesto savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją.

Jos duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius.

Kol kas sprogimų ir gaisro priežastis nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotekis.

Išdegė šešių butų patalpos

Kaip skelbta, antradienį, apie 11.16 val., Vilniuje, Viršuliškių gatvėje, daugiabučio namo bute, įvyko sprogimas ir gaisras, per juos buvo pažeistos vidinės namo sienos bei tarpaukštinės perdangos, išdegė šešių butų patalpos bei apgadinti namo kieme stovėję keturi automobiliai.

Kaip skelbė ugniagesiai, apie 15.33 val. gaisras buvo lokalizuotas. Sostinės savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Pasak savivaldybės, gaisro metu užsiregistravo 57 namo gyventojai, iš jų 18 žmonių, tarp kurių du vaikai, buvo laikinai apgyvendinti viešbutyje, likę gyventojai nusprendė apsistoti pas artimuosius.

Penkiems nukentėjusiems buvo suteikta medikų pagalba.  Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt