Kodėl kasdien reikėtų suvalgyti po 4 kiaušinius?

Receptai

Kiaušinienė pusryčiams yra populiariausias patiekalas pasaulyje. Kiaušiniuose yra baltymų, kuriuos organizmas greitai suvirškina. Baltymai turi mažai kalorijų, o kiaušinio trynys – daug vitaminų, todėl neturėtumėte jų išbraukti iš savo mitybos raciono. Mitybos specialistai rekomenduoja vakare valgyti virtus kiaušinius, nes jie greitai suteikia sotumo jausmą, slopina alkį ir skatina lieknėjimą. Šiandien papasakosime, kokių vitaminų yra kiaušiniuose ir kokia yra kiaušinių nauda žmonėms.

KIAUŠINIŲ NAUDA ŽMOGUI

100 g šio produkto yra 150 kalorijų. Kalorijų trynyje yra bent 8 kartus daugiau nei baltyme. Organizme kiaušinis yra 97% suvirškinamas ir jame beveik nėra angliavandenių. Kiaušinyje yra daugiau kaip 40 vitaminų: B grupės vitaminų, A, C, D, E, PP. Kiaušiniuose yra kalio, magnio, cinko, seleno, vario, geležies, jodo, natrio ir dar pusė Mendelejevo lentelės.

Kiaušiniuose esantys selenas, cinkas ir kobaltas veikia imuninę ir virškinimo sistemas. Jie taip pat pasižymi antioksidacinėmis savybėmis organizmui. Trynyje esantis liuteinas naudingas regėjimui, o cholinas – kepenims. Kiaušinyje esantys cholinas, riboflavinas, vitaminai A ir D yra vertingiausi žmogaus organizmui. Biotinas yra baltymas, kuris turi įtakos odos, plaukų ir nagų kokybei.

Dietologų nuomonės apie tai, kiek kiaušinių reikia suvalgyti per dieną, skiriasi. Viskas priklauso nuo žmogaus kūno sudėjimo, gyvenimo būdo ir tolerancijos šiam produktui. Mitybos specialistai netaiko jokių apribojimų kiaušinių baltymams, o suaugusiesiems rekomenduojama suvartoti 2-3 kiaušinius per savaitę. Šį faktą mokslininkai vis dar tiria. Kol kas nėra jokių įrodymų, kad kasdienis kiaušinių vartojimas neigiamai veikia žmogaus sveikatą.

KOKIUS KIAUŠINIUS GERIAU VALGYTI

Gydytojas Eric Berg yra sveikos keto mitybos ekspertas, bestselerių „Sveikas keto“ ir „7 riebalų deginimo principai“ autorius. Pats gydytojas Eric Berg laikosi keto dietos, kurios esmė – kasdienėje mityboje mažinti angliavandenių kiekį ir didinti riebalų kiekį. Eric Berg teigia, kad suaugęs vyras kasdien turėtų suvalgyti keturis kiaušinius. Taip žmogus gaus kasdienę sveikų riebalų, vitaminų ir mikroelementų normą. Kiaušinio baltymą organizmas įsisavina lygiai taip pat gerai, kaip ir motinos pieną. Šiuo požiūriu tai yra geriau už mėsą ir žuvį.

Kiaušinių negalima valgyti žalių. Kad išsaugotumėte kuo daugiau maistingųjų medžiagų, geriau kiaušinius garinkite, virkite arba kepkite keptuvėje be aliejaus. Gydytojas Eric Berg teigia, kad net ir tas maišymo momentas ruošiant plaktą kiaušinį turi įtakos naudingų maistinių medžiagų praradimui. Taigi, kiaušinis bus naudingesnis sveikatai, jei jį įmušite į keptuvę ir maišysite tada, kai baltymai darysis baltas. Taip bus žymiai geriau paruošti, nei kiaušinį įmušite į dubenį ir vėliau supilsite į keptuvę.

Pačių kiaušinių kokybė priklauso nuo vištų laikymo aplinkos. Labai svarbu, kad vištos vaikščiotų po veją, lestų žolę ir maitintųsi vabalėliais. Taip jų kiaušiniai bus praturtinti naudingomis savybėmis. Naminiai vištų kiaušiniai yra patys sveikiausi. Jei neturite galimybės įsigyti kiaušinių iš ūkininko, verta juos patikrinti prieš perkant parduotuvėje.

Sveikų vištų kiaušinių paviršius yra lygus. Šviežių kiaušinių lukštas yra matinis, tačiau po savaitės kiaušiniai tampa blizgūs. Kiaušinius su nepažeistu lukštu šaldytuve galima laikyti iki 12 savaičių, tačiau kambario temperatūroje, esant šaltam orui, juos galima laikyti tik iki vieno mėnesio. Kiaušinių su pažeistu lukštu valgyti negalima.

MŪSŲ PATARIMAS JUMS

Jei mėgstate valgyti prieš miegą, bet svajojate apie lieknesnį liemenį, kiaušinių baltymai padės jums priartėti prie jūsų svajonės. Mitybos specialistai turi terminą „metabolinis taškas“. Mitybos specialistai jį apibrėžia kaip laiką, kai žmogus prieš pat miegą suvalgo virtą kiaušinį arba liesą vištieną. Taip miego metu organizmas išeikvoja daugiau energijos maistui virškinti, todėl greitai galėsite pastebėti, kaip mažėja svoris. Koks yra jūsų mėgstamiausias patiekalas iš kiaušinių?

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!