Kodėl nešvenčiamas 40 metų jubiliejus ir ar verta tikėti šiuo prietaru

Įdomybės

Kai ateina kito gimtadienio data, o juo labiau jubiliejus, dauguma gimtadienio žmonių yra linkę švęsti šį įvykį prie šventinio stalo, suburdami visus savo artimuosius ir draugus. Tačiau daugelis bando nekreipti dėmesio į 40-metį. Mūsų šalyje yra prietaras, kuris nerekomenduoja švęsti šios datos. Ir tam yra keletas priežasčių.

Religinė priežastis, kodėl 40-metis nešvenčiamas

Bažnyčia skaičių 40 laiko lemtingu, tačiau jo nevengia. Didžiojo potvynio trukmė yra 40 dienų, izraelitai dykumoje klajojo 40 metų, 40 dienų yra laikotarpis, kai Jėzus Kristus po Krikšto buvo dykumoje. Šis skaičius taip pat pasirodo apeigose, susijusiose su gimimu ir poilsiu.

Jauna mama į bažnyčią neįleidžiama, kol po gimdymo nepraeis 40 dienų, o naujagimio negalima rodyti pašaliniams asmenims, jei jam dar nėra 40 dienų.

Kai žmogus išvyksta į kitą pasaulį, nuo jo išvykimo datos pažymima 40 dienų. Remiantis bažnyčios kanonais, manoma, kad tai yra laikotarpis, kai Dievo teismas nusprendžia mirusiojo sielos likimą.

Senovės slavai turėjo paprotį mirusio žmogaus kūną patikrinti po 40 dienų. Jei ant jo nebuvo jokių korupcijos požymių, o per savo gyvenimą mirusysis buvo tikras teisuolis, jis buvo pripažintas šventuoju ir paskelbtas šventuoju.

Tuo pat metu stačiatikių bažnyčia nepripažįsta jokių prietarų ir niekaip nesieja papročio vengti skaičiaus 40 su religija.

Astrologų nuomonės, kodėl nereikėtų švęsti 40 metų jubiliejaus

Astrologijoje 40 metų jubiliejus laikomas nepalankiu laikotarpiu. Taip yra dėl to, kad atėjus šiam amžiui žmogaus likimą įtakoja Uranas ir Plutonas. Tokia įtaka dažniausiai siejama su radikaliais bet kurio žmogaus gyvenimo pokyčiais, o dažniausiai neigiamais.

Šiame amžiuje didelė krizių, nelaimingų atsitikimų, finansinių problemų, skyrybų ir sunkių ligų tikimybė.

Ne pačiu geriausiu būdu, sulaukus 40 metų, vadinamasis kvadratas nuo Neptūno iki Neptūno pradeda daryti įtaką žmogui. Dėl to keičiasi gyvenimo prioritetai, prasideda nepastovus mėtymas, žmogus daro daug klaidų, o tada kalba apie vidutinio amžiaus krizę.

Ką mano psichologai

Žvelgiant iš psichologinės pusės, 40 metų jubiliejų švęsti galima, bet be didelio „šlavimo“. Žmogui rekomenduojama visų pirma klausytis savo intuicijos, ar šis pasimatymas jį negąsdina. Jei iš esmės jis nėra linkęs tikėti ženklais ir prietarais, jis gali švęsti savo jubiliejų. Bet jei vidinis balsas jums sako, kad geriau klausytis tikėjimo, tuomet puotos reikėtų atsisakyti.

Psichologiniu požiūriu 40-mečio jubiliejai ne dėl prietarų švenčia šią datą, o todėl, kad gyvenime ateina tam tikras etapas, lūžis. Tai jūsų siekių ir prioritetų pokyčių metas. Ateina kažkokia išmintis, gyvenimo vertybių ir pažiūrų peržiūra. O didinga puota šiuo atveju visiškai netinka. Tai gali trukdyti žmogui rasti savo kelią ir padaryti reikiamų išvadų.

Senovės slavų ženklai, susiję su skaičiumi 40

Protėviai žodį „keturiasdešimt“ laikė blogu, nes jis susideda iš dviejų neigiamo pobūdžio žodžių – „kraikas“ ir „uola“.

Prisiminkite bent tokią frazę: „Neskalbkite nešvarių skalbinių viešai“ – čia tikrai ne apie buitines šiukšles. Šiuo atveju šiukšlės yra kažkokie nepadorūs poelgiai, neigiama psichologinė būsena, tamsios mintys ir šeimyniniai konfliktai – viskas, kas neleidžia šviesai prasiskverbti į sielą. Tokiomis „šiukšlėmis“ nebuvo įprasta dalytis su kaimynais.

Žodžiu „uola“ buvo vadinami blogi įvykiai, nutikę likime. Rokas yra tada, kai likimas nubaudžia žmogų už jo nuodėmes. Liaudies ženklas byloja, kad švęsdamas 40-metį žmogus nepaiso likimo, demonstruoja savo drąsą senatvės ir net mirties akivaizdoje.

Tikėjimas sako, kad tokių linksmybių pasekmės visada būna liūdnos: užklumpa negandos, ligos ir bėdos. Tai yra, už tokį džiaugsmą teks mokėti ašarų upeliais.

Tuo pačiu metu, jei klausysite prietarų ir nešvesite 40-mečio, likimas gali būti „pergudrauti“ ir ji „nepastebės“ 40-ojo gimtadienio. Ir tokiu būdu jis galės išvengti visų bėdų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt