Kur ir kokį augalą sodinti šalia paprikų, kad derlius būtų triskart didesnis.

Naujienos

Kokį augalą sodinti šalia paprikų, kad derlius būtų triskart didesnis: patyrusių daržininkų patarimai.

Tikriausiai nėra daržo, kuriame neaugtų saldžiosios paprikos. Tačiau ne kiekvienam sodininkui pavyksta surinkti gausų derlių. Tai lemia dvi pagrindinės priežastys. Pirma, paprikoms reikia rasti sklypą, kuriame jos galėtų augti visu pajėgumu.

Taip pat gerai rasti jam tinkamus „kaimynus“, prisidedančius prie derliaus gausinimo. Papasakosime, kur ir su kokiais augalais geriau sodinti paprikas, kad užaugtų dideli vaisiai.

Kur sodinti paprikas: veiksmingi patarimai

Reikėtų nepamiršti, kad paprikos nemėgsta skersvėjų – geriau jas sodinti nuo vėjo apsaugotoje vietoje, kur bus daug saulės. Tuomet augalas gerai įsišaknys, nesirgs ir greitai augs.

Geriausia vieta pipirams yra ten, kur anksčiau augo agurkai, moliūgai, ankštiniai augalai ar kopūstai. Nepatartina sodinti kultūros ten, kur pernai augo bulvės ar pomidorai. Pomidorai ir paprikos serga bendromis ligomis, todėl tokioje vietoje pasodinti daigai gali užsikrėsti ir žūti.

Kokius augalus geriau sodinti šalia paprikų, kad gautumėte trigubą derlių

Kad paprikos užaugtų didelės ir saldžios, šalia lysvės pasodinkite bazilikų. Tokia kaimynystė atbaidys nuo svetainės visus kenkėjus, kurie nemėgsta aštrios žolės kvapo.

Šalia pipirų taip pat galite sodinti raudonėlį, mairūną, petražoles, žaliuosius svogūnus – šios žolelės apsaugos daržoves nuo ligų ir kenkėjų. Taip pat galite sėti agurkus, kurie apsaugos paprikas nuo grybelių ir nematodų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt