LGBTIQ vėliavą padegusiam vyrui – gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir diskriminacijos kurstymą

Naujienos

LGBTIQ simboliu laikomos vaivorykštės spalvų vėliavą sostinėje šeštadienį padegusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir diskriminacijos kurstymą dėl seksualinės orientacijos.

Kaip skelbia policija, 1977-asiais gimęs vyras sulaikytas ir apklaustas po to, kai šeštadienį, apie 16 val. 55 min. Vilniuje, Gedimino prospekte vykstant LGBTIQ eitynėms degiu skysčiu apipylė ir padegė prie savadarbio stovo pritvirtintą šios bendruomenės vėliavą.

Vyras buvo pristatytas į policijos įstaigą ir apklaustas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešo tyčiojimosi, niekinimo bei neapykantos skatinimo ir diskriminacijos kurstymo prieš žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos.

Gresia ir laisvės atėmimas

Už tai gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Policija skelbė iš viso LGBTIQ bendruomenės renginių metu šeštadienį už viešosios tvarkos pažeidimus sulaikiusi tris vyrus.

Be minėto atvejo, vienas asmuo sulaikytas už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą per sostinės centre vykusias eitynes, jam surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Dar vienas asmuo sulaikytas už viešosios tvarkos pažeidimą bei pasirodymą neblaiviam Vingio parke po eitynių vykusio koncerto metu.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt