Lietuvą ir lietuvius internete iškeikusiam Baltarusijos piliečiui panaikintas leidimas gyventi Lietuvoje

Naujienos

Lietuvą internete iškeikusiam baltarusiui Migracijos departamentas panaikino leidimą gyventi Lietuvoje. Tiesa, tai padaryta išsiaiškinus, kad vyras dirbo pas vieną darbdavį, nors savo darbo vietą buvo deklaravęs pas kitą. Dėl Baltarusijos piliečio pasisakymų ir grėsmių nacionaliniam saugumui vis dar vyksta diskusijos.

Penktadienį buvo priimtas sprendimas panaikinti leidimą Lietuvoje gyventi Baltarusijos piliečiui Maksui, kuris „Youtube“ kanale viešai iškeikė Lietuvą ir lietuvius. Vis dėlto leidimas panaikintas ne dėl jo pasisakymų, o dėl darbo įstatymų pažeidimų.

Šį sprendimą asmuo gali aspkųsti per 14 dienų.

Dėl baltarusio teiginių Migracijos departamentas vis dar konsultuojasi Policijos departamentu, Valstybės saugumo departamentu, trečiadienį žurnalistams patvirtino Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Ketina grįžti į Baltarusiją

Nuo 2019 metų Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis Baltarusijos pilietis išdėjo jį priėmusią šalį į šuns dienas. Vyras arogantiškai tvirtina, kad jam nereikalinga nei lietuvių kalba, nei pati Lietuva, nes jis ketina grįžti į Baltarusiją, kur „yra ramu“. Tiesa, leidimą gyventi Lietuvoje jis ketina saugoti tam, kad galėtų laisvą keliauti po Europos Sąjungą.

„Youtube“ kanale „Mylimiausia Lietuva“ paviešintas kanalo vedėjos Julios ir Lietuvoje nuo 2019 m. gyvenančio ir dirbančio baltarusio Makso pokalbis.

Vos paklaustas, ar jam patinka gyventi Lietuvoje, Maksas puolė aiškinti, kaip jam nepatinka Lietuvoje.

„Ne. Kad čia nieko nėra, o kas yra Lietuvoj? Pas juos politika, valdžia tokie pat durneliai. Pas juos įstatymai tokie pat… Pas juos kainos tiesiog kosmosas. Poilsiaut? Kur važiuosi atostogaut? Niekur nevažiuosi. Tiesiog man nepatinka čia“, – atvirai sakė Maksas.

Maža to, jis atviravo, kad jam nepatinka ir patys lietuviai: „paėmus jaunimą iki 30 metų, jie kažkokie ne tokie <…>, tipo, mes Europos Sąjungoj, mes kieti, o tu jiems niekas, tipo, kokio velnio tu atvažiavai į Lietuvą“.

Jis atviravo, kad net neketina mokytis lietuvių kalbos, nes ši jam nereikalinga, kadangi lietuviai bendrauja rusiškai.

„Aš [bendrauju] rusiškai, angliškai. O kam man lietuvių kalba? Man ji nepatinka. <…> Lietuviai moka rusų kalbą“, – sakė imigrantas.

Paklaustas, ar ketina likti Lietuvoje, Maksas sakė, kad grįš į Baltarusiją, tačiau pasiliks leidimą čia gyventi.

„Ne, ne, ne. Aš turiu nuolatinio gyvenimo leidimą, bet kalbos nereikia. [Grįšiu] į Baltarusiją, pas mus ramu. Man Lietuva nepatinka, nepatinka, nepatinka. [Neatsisakysiu leidimo gyventi], nes man patinka keliauti, daug keliauju. Man tai svarbiausias dalykas. Nes Europos Sąjunga… turint omeny, kad mūsų laikais neaišku, kas bus, tiesa?

Baltarusijoje dar švariau, dar gražiau ir dar daugiau ežerų, miškų ir taip toliau. Manęs Lietuva nenustebino, jei būtų nustebinusi, pasakočiau, kaip viskas vau“, – sakė Maksas.

Algis Ramanauskas apie pasipiktinimo bangą sukėlusį baltarusio interviu: „Jis – pašlemėkas“

Šiomis dienomis pasipiktinimo bangą sukėlė interviu, kuriame baltarusis pasakoja, kad jis gyvena Lietuvoje, tačiau negerbia nei lietuvių, nei lietuvių kalbos. Vis dažniau kyla diskusijų apie litvinizmą ir galimą grėsmę Lietuvai. Kiek ta grėsmė pagrįsta TV3 kalbėjosi su visuomenininku, laidų kūrėju Algiu Ramanausku.

Kaip vertinate baltarusio interviu, kuriame jis teigia, jog negerbia nei lietuvių, nei kalbos, nors gyvena Lietuvoje?

Iš vieno tokio baltarusio negalime pūsti burbulo ir būti panikos skleidėjais. Jis – pašlemėkas, tą suprantame, bet negalim to projektuoti ant visų baltarusių, kurie gyvena čia. Vadovaujamės gerumo prezumpcija. Savo valdomuose laukuose net neviešinau šito dalyko, nes tai būtų nesąžininga – atsirado vienas negeras žmogus, kurį pati vietinė baltarusių bendruomenė pasmerkė.

Kaip vertinate litvinizmą – ar tai iš tiesų nekaltas dalykas, ar tai reali grėsmė?

Reikia būti atsargiam, nes nuosaiki litvinizmo forma yra visiškai civilizuota ir su ja galima susigyventi, nes faktas, kad baltarusiams priklausė kažkiek LDK palikimo. Su tokiais galima bendrauti, alaus išgerti, pajuokauti. Bet turime centrą ir ultradešinę, kurie sudaro kritinę masę litvinizmo išpažintojų – jie mums nedraugiški, bet turint omenyje, kokios tendencijos, retorika buvo rusų ant ukrainiečių prieš invaziją – yra vienas prie vieno tokia litvinistų retorika apie mus dabar.

Kas mane labiausiai neramina, kad gerieji baltarusiai, kurie nėra litvinistai arba bent tokiais apsimeta, jie mums aiškina pilnu rimtumu, kad nėra jokio litvinizmo. Jie žino, kad taip nėra – ir Svetlana Cichanouskaja, ir kiti, kuriuos laikom civilizuotais baltarusiais, jie puikiai tai žino ir veidmainiauja, kad to nėra.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!