Lietuvą talžė 6-7 centimetrų skersmens ledėkai – Alytuje yra buvęs neeilinis birželis

Naujienos

Lietuvą aplenkusi audra nepagailėjo greta esančių kaimynų lenkų, kurioje siautėjo tikras škvalas. Apie kaimynus nusiaubusią audrą ir tai, kaip Alytuje buvo iškritę mažo kebabo svorio ledėkai savo socialiniuose tinkluose dalinasi Lietuvos ekspertai paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Socialiniuose tinkluose „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai prisiminė, kaip prieš 60 metų birželio 20-ąją Alytuje iškrito milžiniški ledėkai, kurių svoris prilygo mažam kebabui – tai yra 300 gramų. O jų dydis buvo panašus į teniso kamuoliuką.

Kebabas, asociatyvi nuotrauka(nuotr. Fotolia.com)

„Diametras niekur nenurodytas, tačiau nurodyta, kad ledėkai svėrė net 300 gramų, taigi diametras galėjo siekti apie 6-7 cm. Pagal amerikonišką daiktų palyginimo sistemą, svoris maždaug atitinka mažą kebabą , o dydis – teniso kamuoliuką“, – tvirtinama įraše.

Didžiausias Lietuvoje užfiksuotas krušos ledėkų skersmuo 1995 metais buvo užfiksuotas Kybartuose ir siekė net 12 centimetrų.

„Toks Lietuvos rekordas. Pasaulio rekordas yra apie 20 cm, o Europos – apie 19 cm“, – teigia „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai.

Nors Lietuvoje prognozuota audra apsiribojo lietumi ir perkūnija, kaimynai lenkai panašia laime pasidžiaugti negali.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalintame vaizdo įraše galime matyti, kaip škvalas Lenkijoje lenkia medžius, o audra tokia intensyvi, kad vos galima įžvelgti priekyje esančių pastatų siluetus.

„Pas mus Lietuvoje buvo tik baisiau atrodančių debesų, šiek tiek perkūnijų ir lietaus, o Lenkijoje… Na patys matot. Be stambios krušos siautėjo ir škvalas“, – teigiama „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įraše.

Administratoriai tvirtina, kad neramūs orai vyravo ir Baltarusijoje.

„Jei ne kruša, tai škvalas, nei tai, tuomet gatvės virto į ežerus ir panašiai“, – pasakoja „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai.

Jie trumpai pasidalino ir kokie orai Lietuvoje laukia ilgąjį savaitgalį.

„ilgąjį savaitgalį pasitaikys lietaus, sugriaudės perkūnijos, bet išskirtinėmis audrom nekvepia“, – teigiama įraše.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt