Lietuvė pakraupo pamačiusi „Sodros“ paskyrą: kaltina žmonių darbo stažo trynimu

Naujienos

Internete kilo pasipiktinimo banga po to, kai Sandra Paulauskė, „Personal Interpreter LTD“ kompanijos direktorė, kurios darbo profilis yra Anglijoje gyvenančių lietuvių kasdieninių problemų, dokumentų tvarkymas bei sprendimas, pastebėjo, jog „Sodra“ galimai naikina Lietuvos gyventojų darbo stažą.

„Aš pati gyvenu ir dirbu Anglijoje, padedu čia gyvenantiems lietuviams susitvarkyti su jų problemomis ir viena iš problemų yra kai ateina pensijos laikas, padedu jiems susitvarkyti dokumentus“, – tikina moteris.

Buvo ištrinti 13 metų darbo stažo

S. Paulauskė pasakoja, kad klientei tvarkant paraišką pensijai gauti, ji sukonfigūravo detalią darbo stažo ataskaitą, kad klientė pasižiūrėtų, kiek sistemoje yra darbo stažo, ar nereikės kažko įrodinėti, ar viskas atitinka. Buvo nurodytas darbo stažas – 20 metų.

„Klientė pažiūrėjo, ataskaitoje kaip ir viskas buvo tvarkoje, todėl po kelių dienų užpildėme paraišką pensijai gauti. Praėjus dešimt dienų po paraiškos pensijai gauti klientė gavo elektroninį laišką iš „Sodros“, kuris susideda iš 3 sakinių: „Laba diena, jūs pateikėte paraišką pensijai gauti. Mes neturime duomenų apie jūsų stažą iki 1994 metų. Ar jūs turite darbo knygelę?

Klientė persiuntė man šį laišką, tada mes kartu sukonfigūravome detalią darbo ataskaitą, o toje ataskaitoje darbo stažas buvo dingęs – iš 20 metų liko tik 7 metai. Viskas tas pats, data ta pati, lapkričio 1 diena, tik kita informacija. Šiuo metu raštas jau guli ant Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės stalo, turbūt vyksta tyrimas. Yra parašyti ir skundai į „Sodrą“. Jie taip pat turėtų tirti.

Kaip taip gali būti, kaip sistemoje gali būti darbo stažas, kurį kažkas tai įvedė, o paskui, po kelių dienų nuo paraiškos pateikimo kažkas jį ištrina ir atsiunčia žinutę, ar jūs turite darbo knygelę, nes neturime duomenų“, – pasipiktinimo neslepia S. Paulauskė.

„Žmonės komentaruose, po mano įkeltu vaizdo įrašu šia tema labai daug rašė – vieniems nubraukti 5 metai, kitiems 15, dar kitiems 10. Tas vaizdo įrašas susilaukė labai didelio visuomenės dėmesio. Komentarai vienas už kitą baisesni, žmonės yra nusivylę „Sodra“.

Įstatymų nustatyta tvarka yra paskirta pensija, jos dydis, koks yra, toks yra, kiek valstybė gali skirti Lietuvos žmonėms, tačiau mes net to negalime gauti, nes trinamas darbo stažas”, – su nusivylimu kalba R. Paulauskė.

R. Paulauskė neslepia, įkėlusi vaizdo įrašą nesitikėjo tokio didelio sprogimo, tačiau, jos nuomone, buvo pajudintas didelis „Sodros“ pūlinys.

Lietuvė pakraupo pamačiusi „Sodros“ paskyrą: kaltina žmonių darbo stažo trynimu (nuotr. Sandra Paulauskė)

„Sodrai“ ši situacija jau žinoma

Naujienų portalas tv3.lt dėl šio įvykio kreipėsi į „Sodrą“. Jie atsakė, kad ši situacija jiems jau yra žinoma.

„Ši situacija mums yra žinoma, gautas skundas dėl Jūsų minėto atvejo, kuris yra nagrinėjamas. Šiuo metu aiškinamės aplinkybes.

„Sodra“ administruoja valstybinę socialinio draudimo sistemą, surenka įmokas, skiria ir moka išmokas vadovaudamasi įstatymais. Visos sistemos esmė ir tikslas – kad žmonės, mokėję socialinio draudimo įmokas, vėliau gautų jiems priklausančias išmokas arba pensijas.

Nėra visiškai jokios galimybės, kad patvirtinti duomenys apie gyventojų įgytą stažą būtų sąmoningai ar tikslingai ištrinami ar kitaip keičiami.

Kai tik išsiaiškinsime, dėl kokių priežasčių galėjo pasikeisti informacija asmeninėje kliento paskyroje, Jus informuosime“, – teigiama raštu pateiktame atsakyme.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt