Lietuvių algos ir pensijos beveik 3 kartus viršija rusų, bet kai kurios kainos – mažesnės

Naujienos

Prieš 34 metus paskelbusi savo nepriklausomybę Lietuva atsiskyrė nuo tuometinės Tarybų socialistinių respublikų sąjungos. Gamtos ištekliais ir tariama ekonomine galybe besigirianti Rusijos federacija yra tuometinės sąjungos tąsa. Tačiau bent jau žmonių pajamomis ji nė iš tolo neprilygsta Lietuvai.

Bent jau oficiali statistika rodo, kad lietuviai dabar uždirba beveik 3 kartus daugiau nei rusai. Panašiai didesnės yra ir pensijos.

Kai kurie maisto produktai Kremliaus režimo valdomoje šalyje yra pigesni. Tačiau, pavyzdžiui, vištiena pas mus – pigesnė.

Rublis nekonvertuojamas

Lyginant žmonių pajamas, reikia turėti galvoje, kad jos gaunamos skirtinga valiuta. Jos rinkos vertė lemia, kiek realiai bus galima nusipirkti.

Dėl pradėto karo prieš Ukrainą Kremliaus režimas sulaukė daugelio ekonominių sankcijų. Be kita ko, rytų kaimynų valiuta uždrausta prekiauti visose Vakarų šalyse.

Taigi šiuo metu rusiškas rublis Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, neturi oficialaus kurso. Rubliais vakarų rinkose neprekiaujama, tad jis iš esmės yra bevertis.

Rubliai (nuotr. SCANPIX)

Pačioje Rusijoje prekiaujama tiek eurais, tiek JAV doleriais. Tačiau gyventojams ir įmonėms taikomi įvairūs apribojimai. Ir dėl to, daugelio ekonomistų vertinimu, rublio kursas palaikomas dirbtinai.

Šiuo metu Rusijoje oficialus kursas yra beveik 100 rublių už 1 eurą.

Algos ir pensijos beveik 3 kartus didesnės

Rusijos Valstybinės statistikos federalinės tarnybos duomenimis, praėjusiais metais priskaičiuotas vidutinis darbo užmokestis šalyje („popieriuje“) siekė 73,7 tūkst. rublių per mėnesį.

Išsikeitę šiuos pinigus vietiniu kursu rusai teoriškai gautų 737 eurus.

Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, praėjusių metų paskutinį ketvirtį vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje siekė 2110 eurų neatskaičius mokesčių.

Vadinasi, šiuo metu vidutinis lietuvis uždirba 2,86 karto daugiau nei vidutinis rusas.

Rusų vidutinė senatvės pensija šių metų pradžioje sudarė maždaug 20,7 tūkst. rublių per mėnesį.

Taigi vidutinis pensininkas kaimyninėje šalyje turi išgyventi maždaug už 207 eurus.

„Sodros“ duomenimis, sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė senatvės pensija siekė 595 eurus.

Vadinasi, vidutinis mūsų šalies pensininkas gauna 2,87 karto didesnę pensiją nei vidutinis rusas.

Tiesa, verta prisiminti, kad mūsų šalyje pensinis amžius kasmet ilginamas, kol 2026 m. pasieks 65 metus tiek moterims, tiek vyrams.

Tuo metu Rusijoje pensinis amžius yra 58 metai moterims ir 63 metai vyrams. Iki 2028 m. moterims ir vyrams jis bus ilginamas atitinkamai iki 60 ir 65 metų.

Ne viskas Rusijoje pigiau

Žinoma, svarbu ne tik atlyginimų ar pensijų dydis, bet ir ką už gautus pinigus galima nusipirkti.

Gana sunku palyginti, pvz., duonos ir jos gaminių kainas, nes skiriasi tiek jų sudėtis, kiekis, tiek prekių ženklai.

Kaip ten bebūtų, populiaraus rusų prekybos tinklo internetinėje parduotuvėje, pvz., batono kaina svyruoja nuo 19 iki 62 rublių. Tai būtų nuo maždaug 0,19 iki 0,62 euro.

Populiarioje lietuviškoje maisto internetinėje parduotuvėje batonai įkainoti nuo 0,34 euro iki 1,29 euro.

Tačiau šviežios mėsos gaminių kainos yra gana neblogai palyginamos.

Rusiškoje interneto parduotuvėje šviežias viščiukas pigiausiai parduodamas po 330 rublių už kilogramą. Tai būtų po 3,3 euro už kilogramą.

Tuo metu lietuviškoje parduotuvėje kilogramas šviežio viščiuko įkainotas 2,89 euro. Taigi vištiena mūsų šalyje yra pigesnė.

Viščiuko kaina Rusijoje ir Lietuvoje

Kiaulienos šonkauliai Rusijoje pardavinėjame po beveik 500 rublių už kilogramą, kas būtų apie 5 eurai už kilogramą. Lietuviškoje parduotuvėje šonkaulių kilogramas dabar įkainotas beveik po 6 eurus.

10 kiaušinių rusams dabar atsieina nuo 120 rublių iki 150 rublių arba 1,2–1,5 euro. Lietuviškoje interneto parduotuvėje 10 kiaušinių įkainota nuo 1,75 euro iki 5 eurų (už ekologiškus).

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt