Liko savaitė teikti paraiškas gauti paramą individualių namų renovacijai

Naujienos

Besirūpinantiems savo individualaus gyvenamojo namo energiniu efektyvumu verta suskubti. Iki balandžio 2d. 17h. gyventojai, norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, padidinti energinio naudingumo klasę ir tuo pačiu pagerinti savo gyvenimo sąlygas, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama.  

Didžiausia kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14 500 eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 m² namo naudingo ploto – 75 eurai.  Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos šiam kvietimui iš viso skiriama 22 mln. eurų.

Parama išmokama, kai atnaujinus namą pasiekiama ne žemesnė nei B namo energinio naudingumo klasė (sertifikatas registruotas VšĮ „Statybos sektoriaus vystymo agentūroje“) ir šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažinamos ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su buvusiomis iki atnaujinimo. Atkreiptinas dėmesys, kad energinio naudingumo klasei po namo renovacijos nustatyti būtina atlikti ir pastato sandarumo testą. Testavimo metu nustatomas namo sandarumo lygis ir aptinkamos nesandarios vietos.

Sprendimai dėl projektų tinkamumo bus priimti, kai bus gautos ir įvertintos visos paraiškos, tad paramos skyrimui ir jos dydžiui paraiškos pateikimo greitis įtakos neturi. Paraiškos, kurios atitiks nustatytus reikalavimus bei turės visus būtinus dokumentus, bus sureitinguotos pagal priskirtus vertinimo balus. Paraiškos išdėstomos balų mažėjimo tvarka. Paraiškoms, kurioms pakaks numatytų lėšų, bus rezervuojama apskaičiuota paramos suma ir apie tai bus informuojamas pareiškėjas.

Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą. Projektai turės būti įgyvendinti per 15 mėn. po kvietimo pabaigos, t. y. iki 2025 m. liepos  2 d. Paraiškos priimamos per APVIS sistemą.

Atnaujinimo data: 2024-03-27

Šaltinis: apva.lrv.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!