Lukašenkai staiga parūpo Suvalkų koridorius: „teks susidurti su Baltijos šalimis“

Naujienos

Autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka su savo kariais antradienį aptarė galimą Suvalkų koridoriaus puolimą.

Svarbiausi įvykiai:

08:21 | Lukašenkai staiga parūpo Suvalkų koridorius: „teks susidurti su Baltijos šalimis“

Su savo kariais antradienį susitikęs autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka aptarė galimą puolimą Suvalkų koridoriuje. „Telegram“ kanale „Pul Pervogo“ paskelbtame vaizdo įraše A. Lukašenka kalbėjosi su Šiaurės vakarų operatyvinės vadavietės vadu Aleksandru Naumenka.

Paskelbtame įraše politikas klausia kariškių apie Suvalkų koridoriaus plotį, apie tam tikri „jie“ nuolat „vapa“.

„Veltui jie taip elgiasi. Bet dabar teks susidurti su Baltijos šalimis… Ir jūs užgrobsite dalį Lenkijos“, – karininkui sakė A. Lukašenka, sužinojęs, kad koridoriaus plotis tiesia linija yra 42 kilometrai.

Vėliau Lukašenka klausia A. Naumenkos, ar jis gali išlaikyti šią teritoriją „su savo kariuomene“. Karininkas patikino, kad visi veiksmai suplanuoti, sprendžiami kovinės parengties klausimai. Be to, rengiamas personalas.

Krašto apsaugos ministerija (KAM), reaguodama į viešojoje erdvėje praėjusią savaitę pasirodžiusius pranešimus apie Baltarusijos karinių pajėgų judėjimą Lietuvos pasienyje, teigia, kad pagrindo nerimauti nėra.

07:47 | Rusijos oro gynybos operatoriai baudžiami už Ukrainos dronų atakas prieš naftos perdirbimo gamyklas

Rusijos armijos kariškiai iš oro gynybos dalinių baudžiami už sėkmingas Ukrainos bepiločių orlaivių atakas prieš naftos perdirbimo gamyklas.

Tai trečiadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasi partizaniniu judėjimu „Ateš“.

Judėjimo agentas pažymi, kad Rusijos oro gynybos pajėgos susiduria su dideliais sunkumais kovoje su dronais dėl nepakankamo radiolokacinių stočių efektyvumo atpažįstant tokius objektus – jos jų tiesiog nemato. Šis veiksnys labai apsunkina operatyvų reagavimą ir veiksmus prieš Ukrainos bepiločius orlaivius.

07:00 | Žvalgyba: Rusijos veiksmai – pagrindinė grėsmė Suomijos saugumui

Suomijos saugumo ir žvalgybos tarnyba (SUPO) antradienį paskelbė metinį grėsmių vertinimą ir pareiškė, kad Rusijos žvalgybinė veikla tebėra didžiausia grėsmė Suomijos nacionaliniam saugumui.

SUPO sakė, kad rytinė Suomijos kaimynė, su kuria ji turi 1 340 km sieną, laiko ją „nedraugiška valstybe ir žvalgybos bei piktybinės įtakos darymo taikiniu“.

„Nors kontržvalgybos darbas, žvalgybos pareigūnų išsiuntimas iš šalies ir griežta vizų politika leido Suomijai praėjusiais metais susilpninti Rusijos žmogiškosios žvalgybos sąlygas, žvalgybos operacijos tebekelia grėsmę“, – teigiama žvalgybos agentūros pareiškime.

Manoma, kad kritinė infrastruktūra ir kibernetinė aplinka yra ypač jautrios Rusijos įtakos ir šnipinėjimo operacijoms.

Norėdama pademonstruoti, kokia pažeidžiama yra ypatingos svarbos infrastruktūra, kaip pavyzdį agentūra paminėjo praeitų metų incidentą, kai inkaras, greičiausiai iš Kinijos laivo, apgadino Suomijos povandeninį dujotiekį.

SUPO taip pat pareiškė mananti, jog Rusija ir toliau naudos migrantų instrumentalizavimą, kad parodytų „savo nepasitenkinimą Suomijos naryste NATO“ ir „veiksmų, kuriuos Rusija laiko nedraugiškais, pasekmes“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!