Mano žymieji raguoliai su česnaku. Paprastas receptas, o rezultatas visada puikus

Receptai

Ingredientai:
– vanduo 200 ml
– cukrus 1 arbatinis šaukštelis
– sausos mielės – 1,5 arbatinio šaukštelio
– pienas 100 ml
– aliejus 3 valgomieji šaukštai
– miltai 450 g

Sutepimui:
– trynys 1 vnt
– vanduo 2 valgomieji šaukštai

Įdaras:
– vanduo 2 valgomieji šaukštai
– aliejus 2 valgomieji šaukštai
– druska 1 arbatinis šaukštelis
– česnakas 3 skiltelės
– krapai ar petražolės 1 valgomasis šaukštas

Paruošimo būdas:
Pradžiai paruošime mieles tešlai. Į šiltą vandenį beriame mieles ir cukrų, permaišome, uždengiame maistine plėvele ir paliekame ant stalo kelias minutes.

Toliau į gilų dubenį beriame miltus, žiupsnį druskos, permaišome, darome duobutę ir pilame šiltą pieną bei aktyvuotas mieles. Taip pat pilame bekvapį aliejų ir užmaišome tešlą.

Ji gaunasi minkšta, elastinga ir truputį limpa prie rankų. Miltų daugiau nededame, sutepame dubens dugną ir tešlos paviršių aliejumi ir paliekame pakilti šiltoje vietoje 30-60 min. Laikas priklauso nuo jūsų kambario temperatūros.

Po to, kai tešla gerokai padidėjo, mažiausiai 3 kartus, kepimo formą sutepame aliejumi.

Tešla pagal šį receptą gaunasi superlengva ir švelni. Ją galima naudoti ir picos ar mini duonelių gaminimui.

Truputį suspaudžiame tešlą rankomis ir padalijame į 12 dalių , kurias suapvaliname ir dedame į formą. Mano formos dydis 19×26 cm.

Vėl uždengiame rankšluosčiu ir paliekame 15-20 minučių šiltoje vietoje. Tuo metu trynį sumaišome 2 valgomaisiais šaukštais vandens. Šiuo mišiniu aptepsime raguolių viršų.

Pažiūrėkite, kaip gerai padidėjo rutuliukai. Dabar sutepame juos kiaušinių mišiniu ir pašauname bandeles kepti į iš anksto iki 190 laipsnių įkaitintą orkaitę 30-35 min.

Kol kepa raguoliai, mes ruošiame įdarą. Į nedidelį dubenėlį pilame 2 valgomuosius šaukštus vandens, 2 valgomuosius šaukštus aliejaus, beriame 1 arbatinį šaukštelį druskos, išspaudžiame 3 skilteles česnako ir beriame 1 valgomąjį šaukštą smulkintų žalumynų. Šiandien pas mane krapai, bet galima imti ir petražoles. Viską gerai permaišome.

Išimame raguolius iš orkaitės. Kokie jie rusvi ir aromatingi!

Teptuko pagalba apliejame juos česnakiniu užpilu. Leidžiame truputį ataušti ir patiekiame su barščiais. Tai taip skanu! Aš primygtinai rekomenduoju pagaminti juos nedelsiant, tuo labiau, kad tai labai paprasta!

Raguoliai išeina labai lengvi ir net antrą dieną išlieka minkšti, svarbiausia, laikykite juos maišelyje ar konteineryje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt