Mindaugas Jonušas-Minedas pasisavino surinktą paramą Ukrainai: skolas paliko jam padėjusiems žmonėms

Naujienos

Naujausiame tinklaraštininko Skirmanto Malinausko žurnalistiniame tyrime atskleidžama tamsioji atlikėjo Mindaugo Jonušo-Minedo pusė. Pasakojama, kaip jis pasisavino paramą Ukrainai ir skolas paliko su juo dirbusiems žmonėms.

Mindaugas Jonušas Minedas apgavo daug žmonių. Tarp jų – pabėgėlė iš Ukrainos Iryna Herasymenko.

Viešai liudijama, kad Minedas ne tik pasisavino kariaujantiems ukrainiečiams skirtas aukotojų lėšas, tačiau ir viešosios įstaigos vardu įsigijo telefonus, kompiuterius, netgi baldus. Visa tai nukeliavo jam asmeniškai, o skolos liko Minedui padėjusiems žmonėms. Tarp jų ir sūnų auginančiai pabėgėlei Irynai. Dabar ši schema vėl kartojasi Ukrainoje

„Tai buvo labdaros fondas, kuris organizuotas čia, Lietuvoje, padėti ukrainiečiams. Jis (Mindaugas Jonušas) organizavo pinigų rinkimą, dalyvavo mitinguose. Kai atvykau į Lietuvą, jis mane pakvietė šią organizaciją ir jam rašiau pranešimus spaudai ukrainietiškai“, – Skirmanto Malinausko naujausiame epizode kalbėjo žurnalistė Iryna, kuri dirbo Ukrainoje ir bėgdama nuo karo atvyko į Lietuvą su savo sūnumi.

Minedas išėjo be paaiškinimų

Moteris pasakojo, kad Minedas tiesiog paliko juos nieko neaiškindamas.

„Žmogus juk daro gerą darbą. Kaip aš kaip ukrainietė galiu jam nepadėti? O vėliau jis nusprendė viską mesti nieko neaiškindamas. Kodėl jis išeina? Kas ne taip? Tiesiog vienu momentu pareiškė: „Viskas, aš išeinu.“

Jis viską metė, neatsiskaitė už jokius pinigus, kuriuos jis rinko. Niekas nieko nežino“, – tęsė ji.

Anot Irynos, Mindaugo veikla buvo netikrinama. O skolas jai reikėjo dengti iš savų pinigų.

„Niekas jo netikrino, nedarė jokio audito, kiek pinigų jis surinko, kiek buvo paaukota. Jis išėjo, viską paliko likimo valiai. Aš iš asmeninių lėšų turėjau dengti dalį jo įsipareigojimų. Supraskite, jis kontaktavo su Ukrainos žurnalistais, labdaros organizacijomis.

Žadėjo padėti ir vaikams, ir kariuomenei. Paskui man skambino ir reiškė pretenzijas, kaip jis prisižadėjo ir nieko nepadarė. Iš savo pinigų pirkau kelis šimtus kojinių, nes jis jas buvo pažadėjęs. Taip pat šildytuvus.

Visa tai užglaistėm, kad reputacijos negadintume, ir išsiskyrėme. Jis mane ir kolegas visur užblokavo. Net kai į mane kreipėsi dėl skolos išieškojimo, negalėjau jam nei paskambinti, nei kitaip susisiekti“, – teigė žurnalistė iš Ukrainos.

Visą Skirmanto Malinausko epizodą „Kaip Minedas paramą Ukrainai rinko“ galite žiūrėti čia:

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš keletą dienų atlikėjas Mindaugas Jonušas-Minedas paskelbė, kad jungiasi prie Ukrainos kariuomenės ir taps paramediku fronte.

Buvęs žurnalistas, turinio kūrėjas Skirmantas Malinauskas socialiniuose tinkluose pasidalijo savo nuomone apie tokį vyro pareiškimą.

„Keletas žmonių ne tik iš Lietuvos mane jau informavo apie situaciją, kuri verta platesnio dėmesio. Turbūt, neturiu dar kartą pasakoti, kad yra toks Mindaugas Jonušas Minedas.

Tai ant scenos lipo, tai Jungle Kings kovojo, o dabar pasiskelbė, kad vyksta į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Ne tik pasiskelbė, prasidėjo pinigų rinkimo kampaniją. Tiek Lietuvoje, tiek pačioje Ukrainoje. Mindaugas rašo ukrainiečiams ir lietuviams, kad šie savo pinigais padėtų jam susiruošti į karą.

Kodėl apie tai rašau. Tai ne pirmas kartas, kai šis žmogus kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų.

Akivaizdu, kad jis neturi jokios kvalifikacijos ir patirties dirbti paramediku ne tik karo apimtoje Ukrainoje, bet ir Lietuvoje.

Priminsiu, kad 2017 m. šis asmuo jau kūrė „psichinės pagalbos nevyriausybinę orgnaziciją“, kuri važinėjo po Lietuvos mokyklas ir bendravo su moksleiviais. Tuo metu viskas baigėsi viešais nepilnamečių merginių pareiškimais dėl patirto seksualinio priekabiavimo.

Vėlgi, jis neturėjo jokios kvalifikacijos teikti tokias paslaugas, kaip jos neturi ir dabar.

Kodėl rašau? Toks pinigų rinkimas neatrodo sąžiningas (ypač naudojant tokius žodžius kaip „mobilizacija“), o asmuo jau pasižymėjo neadekvačiu savo elgesiu. Ukrainiečiams nėra lengva suprasti, kas jis toks. Priešingai, dalis jų suklaidinti, kad tai gerai žinomas Lietuvoje šou verslo atstovas, visuomenininkas, kuris viską metė, kad dabar padėtų kariaujančiai šaliai.

Jei tai būtų tylus žmogaus apsisprendimas, matyt, nebūtų, ką komentuoti, bet dabar siūlau nepasimauti ant šito kabliuko. Nepervedinėkite pinigų, jei jis kreipiasi asmeniškai, nebijokite, kad būsite apkaltinti nenoru padėti Ukrainai. Yra nemažai Lietuvos karių, medikų, savanorių, kurie kur kas efektyviau panaudos ir jau naudoja jūsų paramą.

Minedas darosi eilinį šou, renka pinigus ir net jei nuvyktų į Ukrainą, ten būtų tik balastas be jokios realios naudos.

Maksimum, ką jis galėtų padaryti, tai pasavanoriauti kažkur gydymo ar globos įstaigoje toli už karo veiksmų linijos, bet tam daug pinigų nereikia. Beje, tą galima padaryti ir Lietuvoje padedant ukrainos pabėgeliams ar net gydomiems kariams.

Neabejoju, kad tai išnaudos ir Rusijos propaganda, ir vietiniai kremliaus troliai. Tai jau aptarinėjama propagandinėse grupėse rodant, kad karas Ukrainoje yra tik tokių veikėjų pasipelnymo šaltinis. Sutikite, tikrai atrodo nelogiška prašyti kariaujančios šalies žmonių kažką pervedinėti į šalį, kurioje taika“, – rašė jis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt