Mindaugo Jonušo-Minedo aferos kyla į viešumą: apgavo ne vieną žmogų, pasisavino Ukrainai surinktą paramą (1)

Naujienos

Naujausiame tinklaraštininko Skirmanto Malinausko žurnalistiniame tyrime atskleidžiama, kad nuo Mindaugo Jonušo, geriau žinomo kaip Minedas, nukentėjo ne vienas žmogus ir kaip jis pasisavino Ukrainai surinktą paramą.

Žurnalistė Iryna Herasymenko, bėgdama nuo karo Ukrainoje, apsigyveno Lietuvoje, kur tuo metu čia jau veikė viešoji įstaiga, kuriai vadovavo M. Jonušas.

„Tai buvo labdaros fondas, kuris organizuotas čia, Lietuvoje, padėti ukrainiečiams. Jis organizavo pinigų rinkimą, dalyvavo mitinguose. Kai atvykau į Lietuvą, jis mane pakvietė į šią organizaciją ir jam rašiau pranešimus spaudai ukrainietiškai“, – S. Malinauskui pasakojo moteris.

Jos tikinimu, negalėjusi nepadėti žmogui, kuris dėl ukrainiečių darė gerus darbus.

„O vėliau jis nusprendė viską mesti nieko neaiškindamas (…) Jis viską metė, neatsiskaitė už jokius pinigus, kuriuos jis rinko. Niekas nieko nežino. Niekas jo netikrino, nedarė jokio audito, kiek pinigų jis surinko, kiek buvo paaukota. Jis išėjo, viską paliko likimo valiai. Aš iš asmeninių lėšų turėjau dengti dalį jo įsipareigojimų“, – sakė Iryna.

Pasak moters, Minedas kontaktavo su Ukrainos žurnalistais, labdaros organizacijomis, žadėjo padėti ir vaikams, ir kariuomenei.

„Paskui man skambino ir reiškė pretenzijas, kad jis prisižadėjo, bet nieko nepadarė. Iš savo pinigų pirkau kelis šimtus šiltų kojinių, nes jis jas buvo pažadėjęs. Taip pat šildytuvus. Visa tai užglaistėme, kad negadintume reputacijos ir išsiskyrėme. Jis visur mane ir mano kolegas užblokavo. Net kai į mane kreipėsi dėl skolos išieškojimo, aš negalėjau jam nei paskambinti, nei susisiekti“, – istorija dalinosi ukrainietė.

Pasak S. Malinausko, moteris papasakojo, kad Minedas ne tik neatsiskaitė už surinktus pinigus ir viešoji įstaiga jų negavo, ne tik jai pačiai iš asmeninių lėšų teko dengti dalį jo įsipareigojimų, tačiau po kurio laiko į įstaigą, kur ji dirba iki šiol, bendrovės kreipėsi dėl skolų išieškojimo.

Iš įvairių bendrovių M. Jonušas viešosios įstaigos vardu prisirinko įvairios įrangos – kompiuterių, telefonų, netgi baldų, o iš jos pasitraukdamas pasiėmė ir minėtus daiktus.

„Aš juo nepasitikėčiau. Tai mano asmeninė patirtis po to, kai man žadėjo atiduoti skolas. Aš jam normaliai paaiškinau – išsiskirkime gražiuoju. Juk logiškai mąstant, tu iš organizacijos pavogei visus šiuo daiktus“, – pokalbio metu su S. Malinausku sakė I. Herasymenko.

Pasak S. Malinausko, Minedas neskaidriai elgėsi ir su surinktomis lėšomis ir jas pervesdavo į kitas sąskaitas.

Primename, kad Minedas neseniai pasiskelbė nusprendęs vykti į Ukrainą ir ten dirbti karo mediku. Tuo metu į tokį užmojį sureagavo ir tinklaraštininkas S. Malinauskas.

„Turbūt neturiu dar kartą pasakoti, kad yra toks Mindaugas Jonušas Minedas. Tai ant scenos lipo, tai „Jungle Kings“ kovojo, o dabar pasiskelbė, kad vyksta į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Ne tik pasiskelbė, prasidėjo pinigų rinkimo kampaniją. Tiek Lietuvoje, tiek pačioje Ukrainoje. Mindaugas rašo ukrainiečiams ir lietuviams, kad šie savo pinigais padėtų jam susiruošti į karą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo S. Malinauskas.

Pasak tinklaraštininko, tai ne pirmas kartas, kai šis žmogus kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų.

„Akivaizdu, kad jis neturi jokios kvalifikacijos ir patirties dirbti paramediku ne tik karo apimtoje Ukrainoje, bet ir Lietuvoje. Priminsiu, kad 2017 m. šis asmuo jau kūrė „psichinės pagalbos nevyriausybinę organizaciją“, kuri važinėjo po Lietuvos mokyklas ir bendravo su moksleiviais. Tuo metu viskas baigėsi viešais nepilnamečių merginų pareiškimais dėl patirto seksualinio priekabiavimo“, – primena tinklaraštinkas.

S. Malinauskas akcentuoja, kad M. Jonušas neturėjo jokios kvalifikacijos teikti tokias paslaugas, kaip jos neturi ir dabar, atkreipia dėmesį į Minedo organizuojamą pinigų rinkimo akciją.

Šaltinis: delfi.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt